35. Kuressaare Linnajooks

KurLj 2016 9

/Foto: Meie Maa/

Osalesin Kuressaare Linnajooksu 5 km distantsil.
Arvestades olematut treenitust, oli lühema distantsi valik ainus loogiline samm. Eile veel kahtlesin et kas ikka on mõistlik asfaldile jooksma minna. Õues toimetades jäi tärkav umbrohi silma- tuli meelde, et nõgesed on ravimtaimed. Tehtud-mõeldud, kratsisin paraja kimbu maast välja ja tegin oma tuimavõitu jalalabale kompressi, torkisin seda nii alt- kui pealtpoolt. Tald ei tundnud küll midagi, nahk on paks aga pealtpoolt oli ikka tunda sellist toredat surinat. Natuke särtsu sai sealt küll juurde, päris hea tunne tekkis. Riho soovitas mulle küll nõelravi, aga nõgestel ongi ju pisikesed nõelad. Laisk ja võõraid kogemusi tõrjuv nagu ma olen, ei taha eriti arstide-ravitsejate-kondiväänajate juurde joosta, selline lihtne omast käest protseduur on mulle just sobiv.

Võistlus: anti start ja üle 800 võistlejat ja kõndijat läksid Lossi tänavalt liikvele – 3 päeva jooksu 3. päeva stardist mõnisada meetrit pargi pool. Kaubamaja eest joosti mööda ja Kaevu tänavalt tervisepargi suunas- kust läheb jälle läbi 3 päeva jooksu 3. päeva rada – km 12-14. 5 km läks metsa, 10 km omad aga jätaksid rattateel, pöörasid vasakule ringtee poole ja tegid peaaegu et ringi ümber linna, haigla juurest tagasi pargi ja seejärel kesklinna suunas. 5 km läbis tervisepargi rajal umbes pool suurest ringist, siis pargi poole ja sealt kesklinna, raekoja ette, kus oli mõlema distantsi finiš. Distants osutus lubatust pisut pikemaks, kell näitas 5,14 km.

Tähistus oli keskmine, märke ja linte oli palju aga suunajaid vähe, kes liiga kiiresti jooksis võis ehk mitte märgata. Rajamärgistus otsustas ka 5 km võidu- mandri mees Teet Kokk pööras valesti, Kalev Õisnurm kes oli 2. kohal sai edu sisse ja võit jäigi talle. Räägitakse et Teet eksis sarnaselt ka eelmisel aastal. Olin isegi tunnistajaks Teedu kõvale tempole kui ta 3,5 km juures kerge keskmaajooksu sammuga mööda põrutas nagu postist. Umbes selles kohas jäi ka maha Romet Raun, kellega esimese poole koos jooksime.

Kuigi tempo oli esimeses pooles langev, läks lõpus lihtsamaks ja keskmine kiirus tuli 3.50/km ja lõpuaeg 19:43 ja koht 4. Arvestades asjaolusid pole viga. Talvel jooksin 5 km 18:25, nüüd siis oleks 5 km vastav aeg tulnud 19:10. 3. koht jäi 50 sekundi ja 2. koht minuti kaugusele. Heas vormis oleksid need ajad jõukohased olnud. Aga ma olen väga rahul, oli tore jooks, head tingimused ja ma sain tõestust et ma ikka veel liigun ja ei olegi päris viimane.