Aktiivne võistlusnädal

Kui tavaliselt võime võistlustest rääkida nädalavahetusel, siis sel nädalal algas kõik pihta juba teisipäeval. Nimelt 1. mail toimus traditsiooniline Viljandi järve jooks, kus ka Täppsportlased stardis olid. Rada oli tavalisest mudasem aga ega see jooksmist seganud.
Parima koha saavutas Kristjan Enno, kes suure stardinumbri tõttu oli sunnitud rivi keskelt alustama ja distantsi algusosa suhteliselt kergelt jooksma. Paari kiirema lõpukilomeetriga õnnestus tõusta 163. kohale ja saada aeg alla 50 minuti. Kristjani lõpuajaks oli 49:27 ja see andis M45 klassis 19. koha.
Paremuselt teine Täppsportlane oli ka sama vanuseklassi jooksja Marek Luts. Temale 198. koht (M45 – 22.) ja lõpuaeg 50:27.
Täppsportlaste uusim liige Lauri Ulm lõpetas 51:20-ga, mis andis 229. koha.
N45 klassis saavutas tubli kolmanda koha Marge Nõmm ajaga 57:26. Üldkoht oli 583.
Raul Mändla lõpetas 870. kohal ajaga 1:01:13 ja M45 klassis 103.-ndana.
Järgmine M45 klassi jooksja Veiki Kase lõpetas 1:03:43-ga ja 1066.-ndal kohal. M45 klassis andis see 123. koha.
Marika Roopärg oli 1164.-s ajaga 1:04:46 ja N50 klassis 9.
Ja veel üks M45 klassi jooksja Mihhail Korasteljov lõpetas 1:09:46-ga ja omas klassis 167. kohaga.
Täppsportlased Kohila 1500 m staadionijooksul
Kohe järgmisel päeval, 2. mail, toimus Kohila seeriajooksu esimene etapp – 1500 m. Nagu tavaks saanud, oli Täppsportlaste osakaal kõige suurem – 44 võistlejast olid 17 Täppsportlased ehk rohkem kui kolmandik. Ilm oli tuuline ja jahe ning eks see natuke kajastus ka tulemustes.
Tugevamas ehk esimeses jooksus startis 5 Täppsportlast. Nagu arvata oligi, tuli Kevin Väljaotsal üksi joosta, sest keegi temale konkurentsi pakkuda ei suutnud. Peale stardis “magama jäämist” õnnestus 150 m järel juhtima minna ja kohe ka eest ära joosta. Algus andis veel lootust alla 4 minuti joosta aga külm tuuline ilm ja konkurentsi puudumine tegid oma töö. Kevini võiduajaks tuli 4:02,14. Teiseks tulnud Ats Sõnajalg kaotas 10 sekundiga.
Tugeva lõpuga tõusis kolmandaks Franko Reinhold, kes sai plaanivälise võistlusega elu teise 1500 m aja – 4:13,75.
Ülejäänud selles jooksus osalenud Täppsportlastele oli see võistlus katsevõistluseks Eesti teatejooksu meistrivõistlustele pääsemiseks. Kindlalt kolmas Täppsportlane oli Vahur Mäe 4:25,44-ga, kes lõpetas 9. kohaga ja U20 klassis kolmandana.
Koondisekoha lunastas ka Heiki Pruul, kes põnevas lõpuheitluses lõi Kain Väljaotsa. Heiki aeg 4:38,97 (M30-39 – II) ja Kaini aeg 4:39,08 andis lohutuseks M40 klassi võidu.
Teises jooksus startis 8 Täppsportlast, seal hulgas ka meie naiste eliit, kes kohal olid. Liidrite hulgas püsis terve jooksu Mehis Mäe, kes lõpetas selle jooksu neljandana jaga 4:42,60-ga. M 30-39 klasis oli Mehis 4. Liidritega läks algul kaasa ka Priit Parts aga esimeste tempo oli veidi liiga kiire. Enamjaolt üksi joostes tuli ajaks 4:52,62, mis kõigi jooksude kokkuvõttes andis M40-49 klassis II koha. Ülejäänud Täppsportlased moodustasid omaette grupi, kus sageli kohti vahetades jõudis parimana üle lõpujoone Aivar Reinap. Unistuste piirist, 5 minutist, jäi napilt puudu. Aivari lõpuaeg 5:02,56 andis M40-49 klassi III koha. Hugo Toll lõpetas 5:13,27-ga ja M40-49 klassis neljandana. Meie parima naisena lõpetas kohe Hugo järel Liliana Torn, kellel jäi N45 Eesti rekordist veidi üle 2,5 sekundi puudu. Ilmselt oli 5 minuti algtempo veidi liiga kiire ja kolmas ring tuli 8 sekundit aeglasem. Liliana lõpetas 5:14,66-ga ja loomulikult N40-49 klassi võitjana. Ühtlasi oli ta ka parim naine kõigi vanuseklasside kokkuvõttes. Ülejäänud naiste vahel läks põnevaks lõpuheitluseks, kus Kadri Jägel osutus kõige kiiremaks ajaga 5:22,91-ga ja loomulikult kaasnes sellega ka N30-39 klassi esikoht. Helis Selge lõpetas kohe Kadri järel 5:25,65-ga oli N 20-29 klassi võitja. Mirjam Piik tegi natuke liiga kiire algusega vist endale veidi liiga ja tuli lõpuks üle finišijoone 5:43,63-ga. Autasuks N40-49 klassi II koht.
Kolmandas jooksus oli 4 Täppsportlast. Meeletu algtempo pani peale Lari Ulm, kes, nagu hiljem selgus, võistles staadionil esimest korda. Ebaühtlane tempo kiskus kindlasti lõpptulemuse veidi alla ja Lauri lõpetas 5:23,43-ga M30-39 klassis seitsmendana. Ülejäänud 3 Täppspotlast jooksid esimesed ringid koos. Lõpuks vajus teistel eest Raul Mändla, kelle lõpuajaks tuli 6:12,45 (M40-49 klassis 5.), Kaidar Viikman lõpetas 6:20,08-ga ja M30-39 klassi 8. kohaga. Kerly Randlane lõpetas 6:32,98-ga ja oli N 40-49 klassi III.
Ära tuleks märkida, et Lauri ja Raul jooksid eelmisel päeval ka ümber Viljandi järve ja eks see jättis kindlasti oma jälje.
Meie naiste edu oli aga mäekõrgune. Viiest startinud Täppsportlaste naisjooksjast ei suutnud ükski teine naine kiirem olla – viisikvõit.
Üks Täppsportlane jooksis ka Filter tempojooksu sarjas. Nagu ikka on seal distantsiks 5 km. Oliver Kulbas pani algusest peale 3:30 tempos ajama ja nii ka lõpetas. Lõpuajaks fikseeriti 17:31 ja see andis teise koha ja esmakordse võidu Janar Juhkovi üle.
Laupäeval läks eriti põnevaks. Täppsportlasi oli igal pool üle Eesti ja kõik võistlesid.
Kõige tähtsamaks võistluseks oli kindlasti Eesi murdmaajooksu meistrivõistlused, kus olime esindatud nelja jooksjaga. Naistest jooksis Kaia Lepik, meestest Kevin Väljaots ja meeste U23 klassis Vahur Mäe ja Franko Reinhold. Ngu ikka olid täiskasvanute jooksud lõppu paigutatud, enne naised ja siis mehed, mõlemad koos U23-ga.
Naiste jooksus, kus startis 15 võistlejat, võttis kohe tempo üles Treeninpartneri esindaja Kaisa Kukk. Ainsana läks kaasa suurfavoriit Kelly Nevolihhin. Teistega tekkis kohe vahe ja ülejäänud jooksid rohkem kolmandale kohale. Tegelikult oli algtempo ka teistel väga kiire ja Kaia jäi algkiirenduse järel 9. kohale. Oli isegi väike vahe eesjooksjatega. Esimese tõusuga sai ta grupi kätte ja samal kohal ta ka pikka aega püsis. Ülejäänud grupist hakkas aga eralduma Minna Kuslap, kes tõusis kolmandaks. Peale esimese ringi läbimist möödus Kaia korraga neljast konkurendist ja teise ringi esimese tõusu algul hakkas ka ülejäänutega väikest vahet sisse tegema. Tundus, et on veel lootust Minnat püüda ja veidi lähemale ta sai aga ka teisest tõusust jäi natuke väheks, et medalikohale tõusta. Liidrite duellis läks Kelly teise ringi keskel eest ära jäi lõpetas 14:03-ga, Kaisa oli teine 14:13-ga ja minna suutis kolmanda koha säilitada 14:51-ga. Kaia oli neljas 14:59-ga ja pidas vastu ka kiirete konkurentide tugevale lõpuspudile. Senist parimat aega Eesti krossil ületas Kaia 40 sekundiga. Väga hea jooks ja ega see medal ka kaugel polnud. Ühte korralikku tõusu olnuks veel vaja. Siis olnuks lootust.
Meeste jooksus startis 25 võistlejat, kus olid stardis ka Kevin Väljots, Vahur Mäe ja Franko Reinhold. Kohe algul eraldusid Andi Noot ja Olavi Allase. Andi läks peagi oma teed ja lõpus eraldus ülejäänutest Karel Hurssar. Esikolmik suutis ka alla 12 minuti joosta. Teised jäid lõpuks kaugele. Andi aeg oli 11:43 on viimaste aastate üks parimaid. Olavi oli teine ja Karel kolmas. Kevin püsis pikka aega esikümne konkurentsis aga oli näha, et kross ei istu täna. Lõpp läks raskeks ja 3 konkurenti tuli mööda lasta. Tasuks 11. koht ajaga 12:41. Kui 1500 m-s suutis Franko Vahurit 12 sekundiga edestada, siis raja kõrvalt oli väga hästi näha, et maastikujooks pole Franko ala. Vahur läks oma teed ja lõpetas 19. kohal (U23 klassis 6.) ajaga 13:33, Franko tuli 23.-ndana (U23- 10.) ajaga 14:11. Tulemused polnud halvad aga ega mehed vist ise väga rahule ei jäänud. Mis muud kui tuleb edasi treenida ja küll need tulemused ka paranevad.
Kolm Täppsportlast võistles ka Kuressaare linnajooksul. 10 km distantsil (tegelikult vist ca 150 m lühem) oli naiste hulgas ülekaalukas võitja Liliana Torn 38:21-ga. Viienda naisena lõpetas Mirjam Piik 44:32-ga ja ühtlasi sai ta N40 klassis III koha. Klassi võitja oli muidugi Liliana. Ilusad tulemused mõlemalt.
Lühemal distantsil, mis oli umbes 5,2 km pikkune, tuli kolmandaks Kristjan Enno, kes ühtlasi võitis M40 klassis. Kristjani aeg oli 18:44. Kaks esimest olid tegelikult üsna lähedal. Õnnitlused!
Laupäeval joosti ka Vändras. Marika Roopärg jooksis loomulikult maratoni ning lõpetas 47. kohaga ja ajaga 4:14:17,8.
Taktikalist kavala distantsi valiku tegi Mehis Mäe, kes valis 16 km distantsi ja võitis selle ajaga 1:02:22,8.
Veel joosti ka poolmaratoni ja 8 km aga seal meie esindajad puudusid.
Veel joosti Prangli saarel, kus põhijooksu distantsiks oli 5 km. Meie esiveteranid oli tublid. Jooksu võitis küll Aleksandr Kuleśov 17:13-ga ja teine oli Kaupo Tiislär 17:23-ga aga järgmine kolmik oli meie oma. Kolmas Kain Väljaots 17:25-ga, 4. Karol Keskküla 18:03 ja 5. Eero Mõttus 18:28-ga.
Tubli oli ka väike Väljaots, Lilli Väljaots, kes N7-11 klassis saavutas 3 km distantsil 17:57-ga III koha. Järelkasv tungib peale.
Ka pühapäeval toimus võistlusi, kus Täppsportlased edukalt esinesid. Sakus toimus järjekordne Saku Trail Run, kus olid kavas 8 km ja 16 km distants. Nagu kahest võidust veel vähe oleks, võitis Liliana Torn veel kolmandagi. Ta oli parim naine 16 km distantsil ajaga 1:12:56. Edu järgmise naise, Margit Mälteri, ees oli üle 6 minuti. Selja taha jäid ka paljud tugevad meesjooksjad. Üldarvestuses andis see tulemus suurepärase kuuenda koha.
Pühapäeval toimus ka Tartus Vägilase jooks. Distantsiks oli 8 km, mille jooksul tuli läbida ja ületada väga erinevaid takistusi. Täppsportlasi esindas Toomas Hirmat, kes lõpetas 29. kohal ajaga 50:10,4. M45 klassis andis see suurepärase kolmanda koha. Väga tubli saavutus värskelt Täppsportlaselt.
Järgmine nädal saab olema veidi rahulikum, kus põhirõhk on treenimisel.