Hiiumaa maraton 2014

jooksuklubi Tallinnas

Laupäeval, 7. juunil toimus järjekorras juba neljas Hiiumaa maraton. Kui kõige pikemal distantsil ühtegi Täppsportlast ei osalenud, siis poolmaratonis läks rajale ka meie Inga.  Ja tegi seda väga edukalt. Ajaga 1:47:43 saavutas ta naiste arvestuses tubli teise koha.

Hiiumaa_2014_02 Järgnevalt Inga lühiülevaade oma jooksust ning kogu üritusest:

Hiiumaa maraton on meil igaaastane põhjus sõpradega Hiiumaale sõita. Distantse jagub seal igale maitsele ning üritus on armas ja hästi korraldatud. Endal oli plaan joosta see poolmaraton suhteliselt rahulikult, sest nädala pärast ootas uus jooks. Esimene pool tunduski suhteliselt kerge ja 10 km tuli isegi paar minutit alla 50 min. Peale tagasipööret sain siis aru miks see nii lihtne tundus, sest nüüd tuli hakata tagasi mäest üles ronima. Lisaks olid ka teised jooksjad kusagile kadunud, sest ainukesed inimesed, keda kohtasin olid tütarlapsed joogitopsidega, kes kohusetundlikult mind juba kaugel ootasid. Tühi maantee, lauspäike ja paar päevitavat rästikut olid mu kaaslased. 20 km peal oli aeg 1.40 ja arvasin, et tuleb üle ootuste hea aeg, aga siis algas tõeline mägi ja sinna need 7 minutit läksid. Kokkuvõttes võib rahule jääda, sest parandasin isegi 9 sekundiga oma parimat aega ja naiste teise koha eest sain veel karika ja toreda kingituse. Mainimata ei saa jätta ka seda head kodust suppi, mida pärast jooksu pakuti.

Lisaks pikematele distantsidele toimus ka 10 km rahvajooks, mille meeste arvestuses võitis ajaga 0:37:37 Täppsportlane Ahto Jakson.