Jüriöö jooks

jooksutrennid Tallinnas

23. aprillil osalesid Täppsportlased Jüriöö jooksul, mis toimus seekord Teletorni ümbruses. Kaitsta oli eelmise aasta 8. koht. Ette rutates, võib öelda, et peaaegu oleks õnnestunud.

Jooks on 8-etapiline, kus 4 naist ja 4 meest vaheldumisi etappe läbisid. Igal jooksjal tuli läbida 2 ringi, mis korraldajate väitel pidid olema 523 m, ehk kokku siis 1046 m. Ring oli teravate kurvidega, kus paaris kohas tuli hoog päris maha pidurdada, et mitte vastu aeda joosta. Natuke kahtlane tundus seetõttu see pakutud ringi pikkus, sest mõned jooksjad jooksid päris kiireid aegu, aga see polegi nii oluline. Tingimused olid kõigile võrdsed ja võitsid ikkagi paremad.

Täppsortlaste võistkonna koostasime seekord täielikult vabatahtlikkuse printsiibil. Kes end varem pakkus, see ka võistkonda sai. Eesti meistrivõitlusteks valmistuvad jooksjad, v.a. Jaan, jätsime vabatahtlikult-poolkohustuslikult võistkonnast välja. 8 jooksjat saime kokku üsna kergesti. Ilmselt oleks soovijaid veelgi olnud, aga seekord joosti sellises koosseisus: Annagrete, Viljar, Mirjam, Heiki, Marge, Kain, Tiia ja Jaan.

Juba avaetapil pühkis eest minema Treeningpartneri esindaja, Kaisa Kukk, kes läbis etapi 2:58-ga. Teisena tuli, tegelikult samuti Täppsportlaste hulka kuuluv, Merlyn, kes esindas enda sõpruskonda, ajaga 3:17. Avaetappi jooksis ka veel Anneli, kes esindas Lasteaia võistkonda ja väga maksimaalselt ei pingutanud, sest teda ootasid ka ees Elva 4 km. Anneli aeg oli 3:52. Täppsportlane Annagrete tuli teiselt ringilt ajaga 4:02,8. Ilmselt tegi ta esimese ringiga endale veidi liiga ja viimase aja vähene treenitus andis lõpuks tunda. Aga üldjoontes olime graafikus ja kõik oli OK, meist eespool palju püütavaid võistkondi.

Edasi läks asi keerulisemaks. Konkurentidest enam suurt ülevaadet polnud. Treeningpartneri võistkond oli kindlalt ees ja siis ülejäänud. Märkasin vaid, et Rain jooksis 3-4 sekundit alla 3 minuti, kes kuulus Merlyniga ühte võistkonda. Täppsportlasi esindas Viljar. Marulise avaringi järel tempo veidi langes, aga etapiaeg 3:27,1 oli igati hea.

Kolmandat etappi jooksis meie võistkonna eest Mirjam, kellele enne starti soovitasin 4:10 tempos joosta. Õnneks Mirjam ei võtnud mind kuulda ja jooksis hoopis 3:55,5. Tema oli meie omadest kõige positiivsem üllatus.

Kiire vahetus Heikiga, kes asus teele neljandal etapil ja jooks kulges edasi. Heiki, kes valmistub hetkel maratoniks jooksis väga kindlalt ja kõrvalt vaadates suure varuga, läbis etapi 3:17,1-ga. Kiire mehe kohta võib-olla ei tundu see aeg kõige kiirem, aga arvestades viimase aja pikki trenne ja seda, et eelmiselgi päeval oli päris korralik trenn, oli tulemus igati hea.

Viiendana asus teele Marge. Omal ajal mitmeid suuri jookse võitnud jooksjana on Marge hea vormi säilitanud siiani. Etapiaeg 3:57,4 oli igati tubli ja selle etapi järel olime 10. kohal. See oli ka ainus kord, kus paremusjärjestusest ülevaadet anti. Kuna lõpus olid meie raudvarad, võis isegi loota kohta 8 hulgas. Peaaegu oleks õnnestunud.

Marge andis teate üle Kainile, kes pühkis meeletu kiirusega minema. Kain läbis meie omadest kindlalt kõige kiirema I ringi. Päris lõpuni siiski sellise tempoga joosta ei õnnestunud, aga etapiaeg 3:16,2 oli igati tibbens-tobbens.

Kaini järel startis, seitsmendal etapil, meie esisprinter Tiia. Nagu ma arvasingi, oli Tiia meie kiireim naisjooksja. Sprinter pidas ka üle kilomeetrise distantsi hästi vastu ja parandas positsiooni ühe võrra. Raja kõrval vajutasin, suurest erutusest, etapiaja varem kinni (vahetuse hetkel, mitte üle joone minnes) ja sain 3:27,8. Tegelikult oli ilmselt 3:29 millegagi. Väga hea jooks Tiialt.

Ankrumehena läks teele Jaan, kes jooksis ühtlaselt algusest lõpuni ja lõpetas 3:16,5-ga. Arvestades varasemat kella käima panemist oli aeg ilmselt ca 3:15. Kuna selleks ajaks oli päris pimedaks läinud, ei jaganud Jaan distantsil ära, et 8. kohal olev võistkond on päris lähedal ja seetõttu tuli sel korral piirduda 9. kohaga. Väidetavalt olime 8. kohast 3 sekundit maas.

Võitis Treeningpartner, teisena lõpetas Sparta ja kolmandana Merlyni, Raini võistkond ning meie siis auhinnalisel üheksandal kohal. Nagu hiljem selgus tuleb nüüd Kuulsaali minna, et auhind ära kulutada.

Jaan 1:34,0 + 1:42,5 = 3:16,5

Tiia ja Jaani aegadega tuli väike nihe sisse. Tegelikult oli Jaanil 1-2 sekundit kiirem aeg, Tiial natuke aeglasem.

Oli igati tore üritus, mis tugevdas võistkonnavaimu ja andis indu juurde edaspidiseks.