KEVEK 800 m, Eesti KV 3000 m ja 1500 m, omavalitsuste suvemängude 1500 m ja Rae run suvejooks

jooksutrennid Tallinnas
Tavalisest veidi hõredama võistlusprogrammiga nädal on läbi saanud ja mõned ilusad tulemused on jälle kirjas.
4. jullil toimus Tartus järjekordne KEVEK seeriajooks. Sel korral oli kavas 800 m. Stardis oli ka Täppsportlaste traditsiooniline duo – Kain Väljaots ja Heiki Pruul. Kui alles teisipäeva hommikul lõpetas Kain Guinesse rekordjooksul oma 10 km etapi piineldes aga MR mehena, siis kolmapäeval tuli mängeldes 800 m-s isiklik rekord – 2.08,10. Kuna see ei vasta mitte mingisugustele loogikareeglitele, siis ei hakka rohkem kommenteerima. Ka Margus Kirt oli väga lähedal. See tulemus andis Kainile veteranide klassis II koha. Veteranidest kolmandana lõpetas Heiki, 2.11,62-ga. Vanuse koefitsiendiga läbi korrutades langes Heiki siiski neljandaks. Aga tubli aeg oli seegi.
7. juulil toimusid Tallinnas Kadrioru staadionil Eesti karikavõistlused kergejõustikus. Kuigi Täppsportlastest oli algselt üles antud 5 jooksjat, jõudis lõpuks starti neist kaks. Üks esimesi alasid oli naiste 3000 m jooks, kus startis ka Kaia Lepik. Stardinimekirja vaadates tundus, et kõva konkurents tuleb Egle-Helene Erviniga, keda Kaia seni staadioni jooksudes varem võitnud polnud. Jooksu ajal selgus siiski, et Egle-Helene pole tavapärases vormis ja peale neljandat ringi läks Kaia oma teed. Eesmärgiks võetud 10.15 alistus päris kergelt. Ühtlaselt joostes tuli lõpujaks 10.12,96 ja karikavõit oligi käes.
Riho Ment ja Kaia Lepik peale 3000 m jooksu
Paari tunni pärast toimus naiste 1500 m jooks, kus startis Kadri Jägel. Aukartust tundmata surus Kadri end võistlejate rivi keskele ja püsis seal mõnda aega. Selgelt liiga kiire algtempo tegi siiski oma töö ja loodetud isiklikku rekordit sel korral ei tulnudki. Kadrile 9 koht ajaga 5.26,71.
Samal päeval toimunud omavalitsuste suvemängudel oli 1500 m-s stardis Heiki Pruul, kus oli võistlejaid tunduvalt rohkem. Heiki jooks tuli välja väga ebaühtlane ja lõpus jäi jõudu palju üle. Tulemuseks 18. koht ajaga 4.46,99.
Laupäeval toimus veel ka Pühajärve jooks, kus Täppsportlastest olid stardis Kain Väljaots ja Marika Roopärg. Nagu selle jooksu puhul tavaks saanud, oli ka nüüd erakordselt palav ilm. Kain võttis isegi paar käigupausi sisse. Sellest ka tavapärasest veidi kehvem lõpuaeg. Kain lõpetas 34. kohal ajaga 42.04,1, mis andis M40 klassis 7. koha. Järvejooksude sarja kokkuvõttes on aga šansid suurepärased.
Marika lõpetas 54.56,6-ga, mis andis 271 koha, naistest oli ta 44. ja N50 klassis teine.
Võistlusnädala lõpetas Rae run suvejooks, kus oli stardis 7 Täppsportlast. Joosti korralikke aegu. Järjest suureneva väsimusega võitlev Kain Väljaots oli ka siin parin Täppsportlane. Ta lõpetas 5,8 km distantsi 21.35,0-ga, millega õnnestus saada M40 klassis II koht. M40 klassis oli 5. Marek Tõnismäe 22.44,4-ga ja 7. Aivar Reinap 23.20,6-ga. Nende vahel lõpetas Rivo-Erich Rõigas jaga 23.12,2-ga, mis andis meeste põhiklassis 9.koha. Raul Mändla lõpetas M40 klassis 17. kohaga. Rauli aeg oli 27.03,6. M50 klassis saavutas tubli kolmanda koha Olev Mitt 23.55,4-ga. Naiste N40 klassi teine oli Marge Nõmm 26.51,2-ga. Tundub, et Marge läheb iga jooksuga üha paremasse vormi.
Järgmine nädal on eelkõige 10000 m nädal, kus on kavas nii Kohila 10000 m kui ka Eesti MV 10000 m.