Lääne-Virumaa MV, Valgamaa MV, Filter tempojooks, Kohila seeriajooks 1000 m, Balti MV 5000 m, J. Lossmanni mälestusjooks, Icebug kõva mehe jooks

jooksutrennid Tallinnas
Kui eelnevatel nädalatel alustati võistlemisega kõige varem kolmapäeval, siis nüüd tehti algust juba teisipäeval.
12. juunil oli Lääne-Virumaa meistrivõistlustel oli 400 m stardis ka Heiki Pruul. Oli esimene sprint sel aastal ja läks täiesti normaalselt. Heiki aeg 58,43 on vaid mõned sajandikud isiklikust kehvem. Järgmisel korral läheb tulemus kindlasti uude sekundisse.
Samal päeval jooksis Valgamaa meistri võistlustel 800 m Marek Luts. Tulemuseks tuli 2.21,38. Pole paha.
Kolmapäeval, 13. juuni, toimus järjekordne Kohila seeriajooksu etapp. Distantsiks oli sel korral 1000 m. Kuna stardis oli üle 60 jooksja, toimus 5 jooksu. Igas jooksus oli ka mõni Täppsportlaste esindaja sees. Esimene jooks oli kõige tugevam ja siin jooksis Kevin Väljaots. Kuna Kevin oli kõige tugevam, läks ta kohe algul ette ja pani liidrina lõpuni välja. Väikese vahega järgnes Kristjan Otlot aga distantsi vältel vahe veidi suurenes ja nii nad lõpetasidki uhkes üksinduses. Ülejäänud punt jooksis koos ja paremus selgus alles lõpusirgel. Kevinil oli küll soov alla 2:30 joosta aga üksi ja suhteliselt tuulise ilmaga osutus see veel veidi raskeks. Esimene ring oli 59 ja 800 m vaheaeg 2:01. Mõlemad ringid pidanuks sekund kiiremad olema. Siis saanuks veel lõpus üritada. Aga ka 2.32,20 on 4 sekundine rekordi parandus võrreldes eelmise aastaga.
Täppsportlatse tulemused.
Liliana Torn – 3:20,93
Kadri Jägel 3:22,99
Mirjam Piik  – 3:26,81
Helis Selge 3:31,42
Liis Mõttus – 4:02,19
Liliana ja Mirjam said N40 klassis kaksikvõidu ja teised naised olid samuti igati tublid.
Raul Mändla – 3.50,56
Meeste M40 klass oli ka sel korral Täppsportlaste päralt – Kain, Hugo, Aivar olid esimesed kolm. Kõik ülejäänud mehed olid samuti omades kategooriates punktikohtadel.
Täppsportlased peale 1000 m jooksu
Kolmapäeval toimus veel ka Filter tempojooksu sarja järjekordne 5 km etapp. Sel korral oli distants umbes 50 m alla 5 km. Kaks Täppsportlast näitasid seal korralikke tagajärgi. Teise koha saavutas Oliver Kulbas 17:29-ga ja 8. kohal lõpetas Marek Tõnismäe 19:24-ga. Mõlema areng on läinud läbi hooaja tõusujoones.
Laupäeval läks eriti põnevaks. Nimelt toimusid Lätis, Ogres, Balti MV kergejõustikus ja naiste 5000 m-s tegi esmakordse stardi Eesti esindusriietuses Kaia Lepik. Oli väga palav ja konkurendid olid väga tugevad ning ega muud polnudki kui üritada teistel järel hoida. Ilmselt olid esimesed kaks kilomeetrit veidi liiga kiired – 3:27 ja 3:25 ning edaspidi tempo langes. Aga midagi polnud teha. Üksi olnuks veel raskem joosta. Kaiale kuues koht 18.00,22-ga, mis jäi oma 15 sekundit loodetust aga Eesti MV on veel ees. Küll seal tuleb.
Laupäeva õhtul toimus veel veidi teistsugune jooks. Viljandis korraldati järjekordne J. Lossmanni mäletsusjooks. Raske ja vahelduva reljeefiga rada ning lämbe ilm tegid jooksu eriti raskeks. Eriti mõnus oli kilomeetri pikkune lõputõus, mis võttis veel viimasedki jõuraasud välja. Täppsportlasi esindas seitsmeliikmeline koondis ja läks päris hästi. Mardo Lundverile küll vastu ei saadud aga omal tasemel joosti väga hästi. Täppsportlaste tulemused:
129. Leho Liidres 41:33,1 (M50 – 10.)
Õnnitlused kõigile tublidele lõpetajatele ja eriti Aivarile, kellele ei saanud M50 klassis keegi vastu.
Pühapäeval, 17. juunil, toimus veel üks tore jooks, Icebug kõva mehe jooks. See on selline vahva jooks, kus 10 km pikkusele jooksurajale on pandud igasugu erinevaid takistusi – veetõkked, heinapallid, ronimisseinad ja -võrgud, torud, millest tuli läbi pugeda jne. Ka kolm Täppsportlaste esindajat oli stardis. Lauri Ulm saavutas 1:01:37,9-ga 27. koha, 67. oli Toomas Hirmat 1:07:25,3-ga. Kõige kõvemaks naiseks osutus aga Liliana Torn, kes lõpetasüldarvestuses 36.-ndana ajaga 1:03:21,7. Edu teise naisjooksja ees oli hiiglama suur. Õnnitlused!