Mõõkkala jooks 2014

karala-2014Jaan käis 3. augustil Karalas. Järgnevalt toome teieni tema muljed sellest jooksust:

Üks omanäoline võistlus sai jälle ära nähtud. Kõlava nimega Mõõkkala jooks Karalas. Minnes olid suured eesmärgid- tunne on viimasel ajal parem olnud ja oli kindel soov võidu peale välja minna. Kuna tegemist on mõnes mõttes koduvõistlusega- isa koduküla suuremas ja kuulsamas naaberkülas – siis oleks sealne edu olnud mitmekordse väärtusega.
Aga mis ikka minevikus sorkida, üritus ise on see mis loeb.

Ilm oli palav, nagu viimasel ajal ikka. Oma 30 kraadi, isegi kell 16. Ja päike põletas valusalt, nagu rannikul tavaliselt. Õnneks oli parajalt tuuline, see leevendas. Kiire pilk kohaletulnutele- ja järeldus et konkurents on seekord üsna hõre, võistlejaid oli tuntavalt vähem kui eelmise aasta protokolli järgi oodata võis, umbes 30. Start anti ranna lähedalt ja ühte ringi joosti 2 korda, lisaks veel lõpus finiš taluhoovi. Tähistus oli hea, eksida polnud kuhugile. Pinnas oli enam-vähem: kruusa- ja rohtukasvanud külatee. Rekordit sellisel pinnasel just ei tee ja tuleb olla tavapärasest pisut ettevaatlikum.
Stardis läks kohe Janar Mai oma teed. Ei ole ma talle sel aastal lähedale jõudnud ja seegi kord polnud erand. Esimese ringiga tegi ta juba 100-meetrise vahe sisse ja teisel ringil vahe püsis. Peab ikka veel treenima, lihtsalt ei suuda väga kuuma ilmaga 1. km 3.15-ga joosta. Esimesel ringil oli üks konkurent nii lähedal et ma kuulsin tema ähkimist. Taha ei vaadanud ja proovisin tempot hoida, teisel poolel oli juba suur vahe sisse kärisenud.
Finišitulemused olid 1. Mai 17:20 2. mina 17:46 ja 3. Madis Osjamets 18:17, kui ma protokollist õigesti meelde jätsin. Veteranid jäid seekord kaugemale. Naistest võitis kindlalt Annika Vaher.
Pärast finišit sai võetud suund kaevu suunas. Seal oli igasuguseid täidetud veenõusid, sai endale näiteks kastekannust vett kraevahele kallatud. Väga mõnus. Pärast pakuti siis, nagu lubatud, kalasuppi. Hea supp oli, osad pididki sellepärast Karala jooksul käima. Räägiti et oli ka saun aga kuna ka väljas oli saun siis eelistasin endale veel vett peale kallata ja käia meres, mis oli küll üsna kivine.
Autasustamine oli vanusklasside kaupa, vist isegi enamus kutsuti ette. Anti diplom, savist kalakujutis ja meene, mille sai ise valida.
Väga korralik üritus, ilusas kohas, tasuta, täiesti korraldajate entusiasmist, sest kuuldavasti ei saanud see üritus sel aastal mingit toetust. Pilti tehti ka aga neid veel väljas ei ole