Narva Energiajooks 2014

jooksuklubi Tallinnas jooksutrennid Tallinnas

Treener Riho Ment käis oma hoolealustele Narvas kaasa elamas ning pani oma muljed meie jaoks kirja.  Jagame neid ka Teiega!

Narvas ootas võistlejaid ees temperatuurilt igati jooksusõbralik ilm, ainult tuul oli väga tugev. Rada tundus kõrvalt vaadtuna keskmine, selline mitte kõige kergem. Kohati oli sile asfalt, kohati aga üsna vana ja auklik. Lisaks tekkisid algus- ja lõpuosas tuulekoridorid, kus tuule suund võis olla täiesti etteaimamatu. Seega olid mitte just parimad olud tipptulemuste jooksmiseks.

narva_2014_01

Tiirutasin ise ka Narva linna vahel enne starti mõned kilomeetrid. Vaatasin esimesed kilomeetrid jooksust ära ja tiirutasin veidi veel. Rahvaste sõpruse keeles küsiti paaril korral, kas olen esimene ja pakuti esikohta, aga ma siiski loobusin sellest. Oli ju stardis ikka suurel hulgal palju tugevamaid mehi ja ka naisi.
Enda trenn läbi, asusin Täppsportlasi ootama. Lootsin ka põnevat lõpuheitlust näha Romka ja Mukunga vahel, kuigi kahtlustasin, et Romka on ilmselt parem. Et võit nii ülekaalukas tuli, oli veidi isegi üllatav. Valge mees jookseb küll kui tahab.

narva_2014_02Kui 17 esimest oli tulnud, saabus 18.-ndana, esimese Täppsportlasena, Kaarel (pilt pärit delfi.ee’st) ajaga 1:14:04, mis näitab selgelt uut taset ja oli loomulikult uus isiklik rekord. Palju tugevaid jooksjaid jäi selja taha. Nagu enamus jooksjaid, läbis ka Kaarel I poole veidi kiiremini, aga sellise tuulega tulebki kuskil pundis joosta, sest üksi joostes on energiakulu väga suur. Positsioon aga paranes kogu aeg.

narva_2014_03

Järgmist oma jooksjat tuli oodata üle 5 minuti. 46. kohaga lõpetas Christjan, kelle vorm on viimasel ajal selgeid paranemise märke näidanud. Võib-olla jäi veel poolmaratoni jaoks natuke üldtreenitusest puudu, aga tulemus 1:19:54 on igati tubli sellise raske ilmaga. M 40 klassis andis see 5. koha. Nüüd on väike puhkeperiood ja siis saab edasi treenida ning järgmiseks võistluseks oluliselt tugevamana välja tulla.
narva_2014_0452. lõpetaja oli Ahto, kes jäi truuks oma tagasihoidlikule algusele ja tõusis terve distantsi vältel ette poole. Vaid päris lõpus jäi veidi teravusest puudu ja tuli mõni koht loovutada. Tulemuseks oli 1:21:05 ja M 40 klassis 7. koht.

61. kohaga lõpetas Kristjan, kes viimasel kolmandikul vaevles energiapuuduses. Kas oli põhjuseks eelnev tihe võistluskalender või veidi puudulik tankimine viimastel päevadel, raske öelda.. Igal juhul oli tulemus selline nagu oli, 1:22:15 ja M 40 klassi 10. koht. Suurt ärakukkumist suutis Kristjan siiski vältida ja enam-vähem tulemusega üle lõpujoone tulla.

Ka Hanno liikus suhteliselt raskelt. Algul üritas ta joosta kiiremas pundis koos III naise ja mitme mehega, aga tempo oli veidi kiire. Järgmine suur punt oli aga liiga kaugel ja nii tuli enamus distantsist üksi joosta ning tuulega võidelda. Sellest tingituna tuli veidi langevas joones võistlus. Lõpptulemus, 1:23:16, pole kõige hullem ja jätab sarja kokkuvõttes väga häid lootusi. M 45 klassis andis selline aeg III koha.

76. lõpetaja oli meie parim naisvõistleja Kristiina, kelle lõpuajaks tuli suurepärane 1:24:39. Naistest andis selline aeg 4. koha. Kuigi meie kuulsad olümpiasportlased väidavad, et 4. koht on jama, oli seekordne 4. koht siiski suur edusamm. Alistada õnnestus Olga Andrejeva. Grete Tõnne küll katkestas, aga seekord oli kindel plaan ka Gretet võita. Algul jooksid nad kolmekesi ühes pundis, aga distantsil, peale Grete katkestamist, läks Kristiina Olga eest minema. Uut taset näitab ka 10 km vaheaeg 39:10, mis eeldab, et mingi varu pidi ka veel olema. Ega muidu poleks õnnestunud normaalse ajaga lõpuni tulla. Kui nii edasi läheb, võiks loota sügisel, normaalse ilma ja kõigi asjaolude positiivsel kokkulangemisel, maratonis suure unistuse täitumist.

86. kohaga lõpetas Jaan, kelle lõpuaeg, 1:25:38, oli seekord veidi viletsam loodetust. Verise varba ja hingamisraskustega lõpetanud Jaanil vajus II poolel tempo kõvasti ära.

Hea jooksu tegi meie üks uuematest liikmetest, Algo, kelle lõpuaeg 1:28:38, märkis uut suurepärast isiklikku rekordit ja järjekordse eesmärgi täitumist. Igati tasakaalukas jooks noorelt mehelt, kellel on veel palju varuks. Rakvere Ööjooksul võiks olla lootust veel paar minutit maha saada.
narva_2014_05

Suure osa distantsist koos Algoga jooksnud Silver lõpetas ajaga 1:29:05 ja 118. kohaga. Isiklik rekord paranes pea paari km jagu. Hetkel veel poolmaratoni tase jääb 10 km tasemele veidi alla, aga edasi treenides peaks ka 21,1 km kiiremini tulema.

Järgmise meie oma võistlejana saabus Tiina. Ta lõpetas 142. kohal, olles 13. naine ja N 45 klassis II, Venemaa jooksja järel. Lõpuaeg 1:31:20 Tiinale küll väga ei meeldinud, sest soov oli saada alla 1:30, aga sellise ilmaga, sellisel rajal, oli see minu meelest igati OK. Aga uue alustamise järel on treenitud ju tegelikult päris vähe ja Rakveres võiks küll alla 1:30 tulla.narva_2014_06

195. kohag lõpetas Karre, kelle lõpuajaks tuli 1:34:16. Tundus, et distants jäi veidi pikaks hetkeseisundit arvestades. Kui 10 km võiks juba pea endisel tasemel tulla, siis poolmaratonis on veel treenimiseks suur varu. Karre oli M 50 klassis 8. lõpetaja.narva_2014_07

Distantsil koos Karrega jooksnud Kaia lõpetas 205. kohal ja oli 23. naine. Lõpuaeg 1:35:05 ületas küll napilt plaani joosta alla 1:35-e, aga muidu oli igati tasemel jooks. Juba II rekordiparandus sellel distantsil tuli sel aastal. Ööjooksul tuleks veel paar minutit kiiremini joosta. Kaia jooksutempot vaadates kukkus tal III veernd selgelt keskmisest tasemest allapoole. Lõpp oli jälle parem, aga vahepeal olid rasked hetked olnud, just lihaste seisund jättis soovida.

Tubli 260. kohaga ja ajaga 1:38:41 lõpetas Merle, mis on loomulikult uus isiklik rekord. N 40 klassis andis see tulemus 7. koha. Lõpus hingamisraskustege heidelnud Merle alistas kindlalt loodetud 1:40 piiri ja siit saab vaid veel paremaks minna.

284. kohaga lõpetas Ly. Hoolimata pisikesest arusaamatusest treeninplaaniga oli tulemus kõike arvestades isegi päris hea. Ka veidi kiire algtempo tingis ära vajumise distantsi II poolel. Lõpptulemus oli 1:40:15 ja N 40 klassis sai sellega 10. koha. Nüüd tuleb vaid korralikult välja puhata ja siis edasi treenida. Kõik on veel ees. Ka unistus heast maratoniajast on kindlasti täidetav.
narva_2014_08

Peale Ly lõpetamist tuli meie omadel 5 minutine vahe, aga siis tuldi lausa kahekesi sama ajaga. Vaevalt see nii planeeritud oli, sest distantsil nägin Andrat alati enne Ingat, aga lõpuprotokollis oli Inga 385. kohal ja naistest 56. ajaga 1:45:38. Nädalase vahega teine poolmaratoni rekord. See näitab, et treenitus on oluliselt paranenud. Mis võinuks veel juhtuda kui eelmisel nädalal poleks poolmaratoni jooksnud?

Sama ajaga sai Andra 386. koha ja naistest oli ta 57. N 40 klassis andis see tulemus 15. koha. Üle-eelmisel päeval üle elatud väike palavik kindlasti nõrgestas organismi, sest lõpupoole tempo veidi langes. Natuke jäi ka puudu isiklikust rekordist. Aga igati korralik jooks oli. Pean oma ergutamisega veidi ettevaatlikum olema, sest minu häält kuuldes vaatas Andra kõrvale ja oleks peaaegu vastu laternaposti jooksnud.

512. kohaga lõpetas Margo, kes sai eelmise korraga võrreledes mõned minutid maha ja nägi jooksja moodi välja ka 19. km-l. Tulemus oli 1:53:42 ja siit pole enam eelmise aasta tase kaugel. Rakvere jooksuks on see kindlasti käes.

Väikese paranduse tegi ka Mihhail, kes lõpetas 590. kohal ja tulemus oli 1:59:07. M 40 klassis andis see 70. koha.

694. lõpetaja oli Kaidar. Tulemus 2:09:50 on igati normaalne. Liiga hea enesetunne distantsi algusosal tingis veidi kiire alguse ja see omakorda veidi aeglasema lõpu. Muidu võinuks mõne minuti ehk veel kiiremini joosta.

Joosti ka 7 km. Täppsportlasi esindas seal meie üks värskemaid liikmeid, Madis. Tulemus 34:34 andis üldarvestuses 218. koha, aga M 45 klassis oli Madis koguni kõregl 6. kohal. Nüüd on tase teada ja saab edasi treenima hakata. Siit saab ainult paremaks minna.

Selline oli siis Narva Energiajooks koos Eesti meistrivõistlustega poolmaratonis, kus tuli ka meile korralikku punktilisa.
Järgmiste võistlusteni!
narva_2014_09

Narva linnuse hoovis tegime veel ühispilti koos ühe kurikuulsa seltsimehega.

narva_2014_10

Ning esimest korda sõitsime võistlustele koos suurema seltskonnaga. Tundus, et see oli õige otsus ning kindlasti teeme seda edaspidi uuesti!narva_2014_11

Silver ja Inga poseerimas meie transpordivahendi taustal.
narva_2014_12

Ja nagu juba tavaks on saanud, siis jooksupäeva tõmbas kokku ühine lõunasöök. Seekord osutus valituks Narva restoran Pärl. Kohalikud olid küll natukene ehmunud nii suure seltskonna saabumisest, aga kõhud saime me kõik täis. Pildil analüüsib Kaidar jooksutulemusi.narva_2014_13

Riho, Silver ja Hanno tutvumas menüüga.narva_2014_14Meie naiste Narva jooksu esikolmik (Kaie, Krsitiina ja Tiina) sattus restoranis kõrvuti istuma.