RaeRuni, Sinilille jooksu, Montreali poolmaratoni ja Jüriöö teatejooksu tulemused

Viimane nädalavahetus ja ka esmaspäev möödusid võistlemise tähe all.
Kõigepealt pühapäevast. Meie jooksjad jooksid nii Rae run´l kui Sinilille jooksul. Üks mees eksis isegi Montreali poolmaratonile ära.
Rae run´l oli stardis 5 Täppsportlast, sel korral kõik mehed. Distantsiks oli 5,8 km pikkune krossirada. Ilm oli tuuline ja jahe aga rada üllatavalt hea. Tavaliselt on rada palju märjem olnud. Uuendusena oli selle aasta jooksul vahefiniś, kuskil 300-400 m vahel, kus ka auhind välja pandud. Ilmselt tänu sellele algas jooks kiirelt. Ühtegi vahefiniśit võtvat sprinterit ei olnud ja võitja selgitati jooksu liidrite vahel. Kohe algus hakkasid eralduma Kevin Väljaots ja Arvi Alamaa. Arvi küll üritas aga nähes, et vastu ei saa, ei hakanud kohe algul end tühjaks pigistama. Vahefiniś läks Kevinile. Ilmselt tänu sellele spurdile tuli esimene kilomeeter ka tavalisest kiirem. Kilomeetri lõpuks oli kulunud täpselt 3 minutit. Päris mitu kilomeetrit püsis III kohal Kain Väljaots, kellel küll konkurendid sabas olid.
Edaspidi liidrite tempo natuke langes. Arvile oli ilmselt 3 minutine algus veidi kiire ja teise kilomeetri lõpus hakkas Kevin eest ära minema ja vahe kasvas edaspidi kogu distantsi vältel. Päris selgete vahedega lõpuks tuldigi. Kevin lõpetas uue rajarekordiga 19:06-ga. Teisena lõpetas Arvi Alamaa 19:58-ga ja kolmandaks tõusis Aaro Tiiksaar 20:46-ga. Järgmine lõpetaja oli Kain 20:54-ga, mis andis ühtlasi M40 klassis esikoha. M40 klassi IV oli Aivar Reinap 22:37-ga. Sama klassi kuues oli Marek Tõnismäe 23:55-ga ja 12. Raul Mändla 27:26-ga.
RaeRun kevadjooksu 2018 võitja Kevin Väljaots. Foto: Kain Väljaots
Kokku võtteks võiks öelda, et oli üks korralik Väljaotsade päev.
Tegelikult toimus paar tundi varem Kadriorus veel üks võistlus, kus samuti meie jooksjad osalesid. Kadriorus korraldati 3,2 km pikkune Sinilille jooks. Jooksu üldvõitjaks tuli Treeningpartneri esindaja Mark Abner 9:48,4-ga. Täppsportlastest sai parima koha Oliver Kulbas, kes oli 13. ajaga 10:57,7. Järgmine meie oma oli Priit Parts 11:15,9-ga, mis andis 20. koha ja M40 klassis 5. koha. 30. oli Andres Sang 11:55,6-ga ja M40 klassis 9. Marge Nõmm lõpetas naistest viiendana ja N35 klassi kolmandana. Aeg oli 13:31,4. See tulemus andis üldarvestuses 73. koha. Üsna varsti lõpetas ka Toomas Hirmat, kes oli ajaga 13:45,3-ga 79. lõpetaja ja M40 klassi 24. Tegelikult oligi lisaks noorteklassile ja põhiklassile veel vaid üks veteranide vanuseklass. Sellest tingituna pidi Marge jooksma noorveteranide vanuseklassis. Sama lugu oli ka Toomasega, kes tegelikult M50 klassi kuulub. Kõigele vaatamata olid tulemused head ja kõik jooksid välja võimetele vastavad tulemused.
Täppsportlaste hulgas oli ka üks vapper mees, kes ei pidanud paljuks esindada Täppsportlasi Montreali poolmaratonil. Jooks toimus vormelirajal ja meie vapraks esindajaks oli Hugo Toll. Ei tea, kas tänu vormelirajale või millelgi muule, läks algus veidi liiga kiireks ja lõpus tuli veidi lõivu maksta. Igal juhul õnnestus rada läbida ilma rehvivahetusteta ja suuremalt jaolt ka hommikuse tankimise pealt. Üks tagavara kütusepaak oli kaasas ja teise pani Hugo pätsu raja veerelt. Hugo ajaks tuli 1:49:31, mis andis 746. koha ja omas klassis 107. koha.
Täppsportlased Jüriöö jooksul. Foto: Leho Liidres
Esmaspäeval toimus traditsiooniline Jüriöö tetejooks, kus võistlesid 8-liikmeslised segavõistkonnad. Etappide järjestus oli vaheldumisi naine – mees – naine – jne. Nagu alati oli kohal ka 2 Täppsportlaste võistkonda. Kuna see võistlus on rohkem fun ja oleme võistkonnad välja pannud täielikult vabatahtlikkuse alusel ning seetõttu väga tugevaid koosseise pole välja pannud. Jooks oli põnev ja võitja selgus alles viimases vahetuses, kus Head Inimesed lõid Sparta I võistkonda. III koha sai Treeningpartneri I võistkond. Täppsportlastel kuulusid IV ja XII koht. All ka meie jooksjate ringi- ja etapiajad. Ring oli ca 600 m ja iga etapp 2 ringi ehk ca 1200 m.