Sportlik viimane augustikuu nädalalõpp

jooksutrennid Tallinnas

Augustikuu viimane nädalalõpp ei kuulu sugugi ainult jooksule ümber Ülemiste Järve.

Marek Lutsul oli seekord väga sportlik nädalavahetus. Algas see kerge lahtijooksuga Valga linna lahtistel meistrivõistlustel 28.08, kus saavutas MV I klassis 400m esikoha ajaga 59 sek (mõned kümnendikud peale).
medal
Järgmine päev 29.08 toimus Räbiküla II jooksukross, kus saavutas M40 vanuseklassis I koha ajaga 29:22,0. Üldkokkuvõttes olin ma 6. Kuigi ma olin eelmine aasta seda jooksu jooksnud ja teadsin, et rada kerge ei ole, oli seekord millegipärast eriti just jooksu teist poolt raske joosta. Kuna eelmine aasta oli mu aeg pool minutit kiirem, siis eelmise aasta rada praegusega võrreldes tuli välja, et seekord oli rada 210 meetrit pikem.
rabikula
Ja lõpetuseks tegin 30.08 lõdvestuseks kaasa Puka valla lahtistel kergejõustikuvõistlustel, kus M40 ja vanemad klassis saavutasin I koha 100m ajaga 14,1 ja 1500m ajaga 5:07,0. Staadioni kohta niipalju, et rada oli pehme kiviklibune ja puhus üsna kõva tuul ka. Alguses oli 1500m plaan alustada rahulikult, aga kuna minu jooksus osales ka noori, siis kuidas sa saad rahulikut joosta, tuleb ju näidata, et veteranid jõuavad ka joosta ja neid on vara maha kanda.
puka

Oliver Kulbas osales Kohila rahvajooksu 5,7 km pikkusel distantsil. Algusest peale läksid hullumeelse hooga minema Kaupo Sasmin ja Olavi Allase, nende järel veel mõned päris nimekad jooksumehed ja siis ähkisin mina kaugel nende taga.Kokkuvõtteks 5 koht ja aeg oli 20.31. Eelmise aastaga võrreldes 1.25 kiiremini, niiet võib rahul olla!