Franko Reinhold

frankoR

Olen Pärnust pärit 18-aastane noormees, kes on jooksmisega tegelenud aastast 2012 ehk siis 2016 aastal algas juba minu 5. aasta jooksmisega. Enne seda tegelesin samuti spordiga , mängisin jalgpalli ja käisin sõpradega suvel nii korvpalli , jalgpalli jms mängimas. Kuigi pean tunnistama , et siis ei osanud ma veel mõelda et kunagi nii kiiresti jooksma hakkan kui praegu seda teinud olen, just 2015 aastat silmas pidades ja loodan siiralt et areng jätkub.

Aga algusest, aasta 2012, täpsemalt maikuus kevade alguses hakkasin jooksma, lähemalt öeldes klassivendade hakatusel, kes olid minust paremad. Kuna ma ei tahtnud halvem olla siis pidin kuidagi neile järgi jõudma. Niisiis tegingi oma esimese trenni kooli staadionil kus jooksin 3200 m ajaks 15:53 ja peale seda olin suhteliselt läbi aga tunne oli mõnus ja mõtlesin et seda peaks jätkama. Nii algas juunis koolivaheaeg kus suve kulutasin täilelikult spordile jooksin pidevalt ja mu kaal langes ja tunne paranes. Siis muidugi mul pulsikella polnud mille järgi treenida vaid jooksin lihtsalt staadionil aja ja tunde järgi erinevaid distantse küll 1500m-5000m, pikemad jäid nädalavahetuse peale ja nii suvi möödus.

Sügisel olin Kahe silla jooksu stardis kus tuli mulle 167. koht mis lõi mu emotsiooni kohe ûles ja tõi naeratuse näole. Siis kuu pärast seda veel Kahe staadioni jooks kus 36. koht kõik sujus. Järgmisel aastal jooksin koolis 3200m ajaga 13:38 ja veel aasta hiljem 11:45.


Aastad 2013 ja 2014 olid minu jaoks väga kehvad, ei olnud arengut ja trennid ei tulnud nii välja nagu plaanisin, oli vigastusi valest treenimisest, nii labajala põletik kui tagumise reie äratõmbmine jalgpalli mängides, tulemused olid samuti kehvad. Ja jooksingi lihtsalt tervise nimel, eesmärki võistlusteks polnud. 2014 lõpus vastu 2015 ning talvel pühendasin end jõusaalile kus lihast treenisin ning teadmatusest kaalu tõstsin.

Jooksuvorm praktiliselt puudus ja nii detsembrist aprillini kui tegin Rannametsa luitejooksul oma stardi kus lõpetasin 67. kohaga distants 8km ja aeg 34.47. See oli suur suur pettumus kust algas minu uuestisünd. Hakkasin trenni tegema, jooksin, jooksin ja veelkord jooksin. Pärnumaa aastajooksudes tulemused paranesid ja lõpuks tuli 4:48 krossirajal. Peale seda võttis minuga ühendust Mehis Mäe, kes lubas mind aidata ja andis kavasid ja minu areng hakkas toimima. Tulemused paranesid, treenisin teadlikult ja olen Mehisele väga tänulik et ta mind aitas ja nüüd olen ka lõpuks tulemusi teinud: Kahe silla jooksus 37. koht, 10km maanteejooksus 35:34 ja 5km rekord 16:32 krossi rajal jne. Kindlasti olen motiveeritud edasi töötana ja näitama tulemusi mis on ka tulemus.

Minu tegemistega saate kursis olla


jooksumeesfranko.blogspot.com