85. Suurjooks ümber Viljandi Järve

jooksutrennid Tallinnas

Jooksuhooaja mitteametlik alguseks loetakse traditsiooniliselt Suurjooksu ümber Viljandi järve. Järjekorras 85-ndal jooksul oli stardis ka 20 vaprat Täppsportlast, seljas uhiuued ja meie logodega kaunistatud võistlusvormid.
01Kõige kiireim Täppsportland oli Kaarel Piip, kes saavutas harrastaja kohta ülihea ajaga 0:40:49 32. koha! Kaarelile järgnesid korralikud jooksud teinud Mehis Mäe (0:42:47 –  70. koht) ja Üllar Pärnat (0:44:09 – 94. koht).
02 Põnevat võitlust oli oodata Hanno Kindeli ning  Jaan Õuna vahel. Seekord jäi peale Hanno, kes oli 0:45:24  126-s. Tulemus on ka Hanno isiklik rekord sellel rajal.03 Hannole järgnes Jaan ajaga 0:46:01, mis andis talle 144 koha. Jaan ise oma jooksuga rahule ei jäänud, sest kuidagi ei õnnestu head jooksuvormi ennast rahuldavaks tulemuseks realiseerida. Aga küllap järgmine kord läheb paremini.04 Väga hea jooksu tegi ka Silver Vürmer. Enne starti ütles ta, et jääb rahule tulemusega alla 50 minuti. See õnnestus Silveril uhkelt. Tema aeg oli 0:48:23 ja koht 244-s05 Kiirem naistäpp oli jällegi Kristiina Verevmägi, kes oli naiste arvestuses kokkuvõttes 15-s. Tema aeg 0:48:37. Kristiinale järgnesid Toomas Pärnassalu (0:50:44 – 373  koht) ja Tiina Tross (0:50:46). Tiina oli naiste arvestuses 24-s06 35-s naine oli “täpp” Kaia Lepik. Kaia aeg oli 0:52:34 ning 42. Marilin Sulg (0:53:31)07 Neile järgnesid Ergo Lilienberg (0:55.07 – 680. koht) ja Ly Sillanurm (0:55:40- 735. koht)
Kirsika Jõemets, kes osales Viljandi jooksul esimest korda sai järgmisteks aastateks hulgaliselt kogemusi ning jäi oma jooksuga 100% rahule. Tema tulemuseks oli 0:56:09 ning koht 768-s, mis naiste arvestuses andis 64. koha.

08Visa treenijana tuntud Merle Männik jooksis välja aja 0:56:46 ning oli 828-s.  09 Alla tunni läbisid raja veel Raul Mändla 0:59:19 ja 10Tõnu Park, kellele kanti protokolli täpselt sama aeg 0:59:19. Tõnu sõnul oli tal Raulist jooksu ajal palju abi ning ilma Raulita ei oleks võib olla aeg alla tunni alistunud.

Inga Suik, kes on seljatamas vahepealsest madalseisu,  jooksis välja aja 1:00:23. Ingal jäi kripeldama aeglane distantsi esimene pool, sest distantsi viimastel kilomeetritel tundis ta ennast lausa rajal veerevat, kui möödus paljudest jooksjatest.
11 Oma ajaga, 1:03:40, jäi rahule ka vahepeal paarinädalast jooksupausi pidanud Kaie Siilivask. 12 Ajaga 1:04:57 lõpetanud Margo Engel oli samuti rahul. Sest paar viimast kuud jooksmist seganud põlv näitab paranemise märke. 13 Alles hiljuti jooksmisega tegelema hakand Ingrid Konsap oli samuti väga tubli. Seni veel ilma kindla treeningplaanita harjutav Ingrid, sai raskel rajal tulemuseks 1:15:0514Ja lõppu kõige olulisem. Meie pisikene Täppsportlaste klubi oli võistkondade arvestuses ülikõval viiendal kohal, koondajaga 5:16.08! Tehke järgi või makske kinni 🙂