Firmaspordi Sügisspartakiaad

jooksutrenn

Sügisspartakiaadil osales Heiki Pruul. Heiki jagab muljeid.

Mõni aeg tagasi antud lubadus osaleda Firmaspordi (kes kuulnud pole, siis tegemist ettevõtetele suunatud spordisarjaga, kus siis sportlikud inimesed teineteiselt mõõtu võtavad) Sügisspartakiaadil, kus muude alade hulgas oli kavas ka kergejõustik.
Kergejõustikus võisteldi Audentese hallis ja kokku viiel alal – 60 m tõkkeid, kõrgushüpe, kuulitõuge, kaugushüpe ja 800 meetri jooks. Enda nime andsin üles 800 meetri jooksus, vähemalt tol hetkel kui “JAH” ütlesin, tundus see hea mõte olema.
Pärast viimaseid jookse Pärnus ja Paide-Türi vahel oli hinge tekkinud väike kahtlus – harjutanud pole 800 m jooksu silmas pidades, nood jooksud pole kõige parema enesetundega olnud, ehk siis sada häda jne.
Kindlasti ei sisendanud kindlust ka asjaolu, et algselt kamandati kõik kergejõustiku võistlusest osavõtjad kella poole kuueks kohale ning siis selgus, et 800 on päeva viimane ala, mis plaani järgi pidi kusagil pool 9 algama. Reaalselt venisid eelnevad võistlused ootamatult enam ja see tähendas, et tegelikult panime jalad joonele paarkümmend minutit pärast 9’t – tegime nalja, et oluline on rajal mitte magama jääda.
Start antud ja punt pani tohutu hooga minema. Startisin teisest reast ja minu ees startija suure hooga minema ei tormanud, seega tuli endale vähe teed teha. Alustasin rahulikult ja mõtlesin, et huvitav, millal need seljad vastu tulevad. Kuigi võtsin ringi aja natuke hiljem, oli esimese ringi aeg väheke liiga aeglane – umbes 37-38 sekundit või seal kandis. Lisasin natukene hoogu aga väga ei julenud – kevadest meeles, et jooksu teine pool läks raskeks. Teine ring umbes 36-37 sekundit. Tegelikult aeglasem, kui lootsin – plaan oli üritada 35 sekundida ringe joosta.
Kolmas ring algas, ootasin, et raskeks läheks – ei läinud. 500 meetrit joostud, üllatavalt kerge ja mõnus tunne. Kuid ei julenud hoogu väga palju lisada. Kolmanda ringi finishi sirgel nägin, et esimene oli juba viimasel ringil esimese kurvi peal, enda positsioon oli kusagil kaugel. Kolmanda ringi aeg samuti 36 sek kandis. Viimane ring algas ja enam polnud midagi tagasi hoida. Olemine oli selline nagu polekski varem jooksnud. Esimese kurvi võtsin veel pisut ettevaatlikult aga siis vahetas käigukast käiku ja minekule. Selg selja järel tulid jooksjad vastu. Mööda saamiseks tuli tagumine kurv teises reas joosta ja lõpusirge kolmandas aga kokkuvõttes üle joone, ringi aeg kusagil 32 sekundit ning kokku tulemus 2:22,40, koht kolmas. Esimene koht jäi täpselt 5 sekundi kaugusele.
Pisut olin pettunud, kuna kuni neljanda ringi viimase 30 meetrini oli väga kerge. Aga kui see kõrvale jätta ja arvestades eelnevat, siis päris kõva positiivse emotsionaalse kogemuse sain ja tõdemuse, et need lühemad jookud sobivad ikka paremini.

Link tulemustele