II Iisaku rahvajooks

jooksuklubi jooksutrenn

iisaku_2014

(Pilt Iisaku rahvajooksu Facebooki lehelt)

Täppsportlastest osalesid mina (Eero) ja Jaan. Kaasas oli ka minu abikaasa Liis. Tänu varajasele startimisele jõudsime kohale varakult. Kohe hakkas silma Enn Sellik isiklikult, kes juhatas organiseerimistöid. Kiirelt saime numbrid kätte ja jooksusriided selga. Organiseerimeeskonna liikme poolt näidati kätte kuhu poole rada kulgeb ja saigi kohe seda avastama suundutud. Seda siis jalutamise vormis. Natuke jäi ikkagi segaseks, kus see rada siis täpselt läheb. Peale jalutust andist Jaan Riho tervitused Ennule edasi. Enn omapoolt tutvustas põhjalikult rada Edasi siis soojendus ja peagi jõudis kätte ka keskpäev ning stardiaeg. Enne starti tervitas Enn kättpidi kõiki võistlejaid ning andis ise ka stardipaugu.

Algus oli tempo valiku seisukohalt pisut keeruline – pisut mäest alla, siis üles ja metsarajale künklikule maastikule. Umbes 1,7  kuni 5 kilomeeter oli rada asfaldil. Algul pigem allamäge, peale pöördepunkti üles tagasi ja vastutuult. Enne lõppu oli siis üks tõus kruusateel võistluskeskusesse. Edasi veel umbes poole kilomeetrine jönks – algul laskumine ja finiš oli kah vastumäge. Minu meelest rada nüüd üleliia raske küll polnud. Vähemalt lõunaeestlase pilgu läbi vaadatuna. Selline mõnus vahelduv. Isiklikult tekkis metsaradadel kohe sisse suurem vahe eelnevaga. Minust ees oligi Jaan. Seega sai siis ainsasks mureks koha säilitamine. Lõputõusudel jõudsin järele ja sain mööda juuniorist, kes oli ilmsselgelt algtempoga üle pingutanud. Jaan sai mööda Grete Tõnnest. Tulemused ilmusid seinale väga kiiresti ja selgus, et Jaan oli 13-s ajaga 23.27 (meeste vanuseklassis 5-s) ja mina 15-s ajaga 24.00 (M40 vanuseklassis 4-s). Minu abikaasa Liis 42. ajaga 31.56, (vanuseklassis N35 teine) . Auhinna andis üle muidugi Enn Sellik. Peale autasustamist üritasime söögikohta leida, kuid kohapeal võis saada vaid kiirtoitu. Kõhu saime täis Rakveres “Tarva pada” nimelises söögikohas. Liisi auhinnakott oli korralik – sisaldades angerjat, Eesti loodustooteid ja reisi 4-le Soome.

Eero Mõttus

6.1 km pikkuse jooksu võitis ajaga 18:23,9 Ibrahim Mukunga. Naistest oli kiireim juba kolmandat järjestikust päeva võistlev Kelly Nevolihhin. Tema aeg oli 23:05,0