Jaanijooksud

jooksutrenn

Jaanipäeva paiku toimub mitmeid kohalikke jookse, mis on sportlased üsna traditsioonilselt ära jaganud. Kes peab pühi Tallinnas, see käib Raasikul või Raplas võistlemas, kes on Viljandis see jookseb Karksi-Nuias, Saaremaa suvitajad lähevad pööripäevajooksule, pärnakad aga Võidupüha maratonile.
Eks siin ole erandeid ka, kui näiteks mõni sportlane on nii andekas et tal on poodiumile asja siis on tal mõtet käia kõik jooksud läbi kuhu ajaliselt jõuaks.

Nii näiteks õnnestus Kaia Lepikul ühe päeva sees võita kaks jooksu- 23.juunil startis ta kell 13.00 Rapla Võidujooksu 5,8 km distantsil, mille ta võitis klubikaaslase Kristiina ees. Võitu tähistada eriti aega ei olnud ja autasustamiselt tuli poole pealt ära joosta et jõuda järgmisesse starti- kell 16.00 Jaanijooksule ümber Karksi-Nuia paisjärve. Seal õnnestus Kaial 4,4 km distantsil olla jällegi esimene naine. Täpselt samade jooksude võidud võttis meeste arvestuses Argo Jõesoo.

Kaia: Tegime veits jaaninalja. Olin Raplasse kirja pandud, kui tehti ettepanek, et läheks hoopis Karksi-Nuiasse. Alguses mõtlesin, et ei tea, väga imelik, et olen Raplasse ära lubanud ja nüüd ei lähe. Uurisin veidi selle jooksu kohta ja ikka tundus põnev. Helistasin treenerile ja naersime, et tegelikult jõuaks mõlemale. Mõeldud-tehtud ja nii ta tuligi.

Teised jooksud millel osalesime: Raasiku rahvajooksul 22.juunil käisime suurema seltskonnaga, kiiremad täpid olid Rivo-Erich, Aivar ja Mirjam.

Kõige pikem jaanijooks oli Pärnu Võidupüha maraton. Pikema distantsi läbis Marika Roopärg, see oli tema 102. maraton, aega läks 4 tundi 5 minutit ja 1 sekund.

Poolmaratonil võistlesid Franko Reinhold ja Mehis Mäe, kes said vastavalt 8. ja 17. koha. Ajad olid mõlemale mehele pettumuseks. Mehist hakkasid tossud nii ägedalt vaevama et ta jooksis osa distantsist paljajalu.

Eero käis 24. juunil Võru pikamaajooksusarja kuuluval Pulli järve jooksul.

Eero: Lõuna pool on külajooksude tase hirmus kõvaks läinud. Või mis külajooks see enam, kui osalejaid üle 300, lühikde distants, kepikõnd ja lastejooks veel pealekauba. Naistel olid eesotsas Birgit Pihlgas ja Annika Rihma. Mul endal pole ka mingit varianti, isegi kui hiigelvormis oleks – kohal olid Veerpalu, Lehtna, Olle…

Kevin ja Kain Väljaots käisid 25.juunil Kohtla valla jooksul Maido Keskküla karikale. 3 km distantsil said nad kaksivõidu.

Jaan tegi Saaremaal “suvise kolme päeva jooksu”, 22.juunil oli Kaarma linnuse jooks, 5 km kross, 23. juunil Sarma 1500m ja 24. juunil pööripäevajooks 5 km. Tulemused ega kohad ei vastanud eriti ootustele, stardid olid pigem tugeva treeningu eest.