Paari nädala jagu võistlusi

jooksutrennid Tallinnas
On toimunud jälle paari nädala jagu jookse, kus Täppsportlased aktiivselt kaasa lõid. Lähike kokkuvõte neist.
Kohilas joosti sel korral 1000 m. Jooksjaid oli 91 ja toimus 7 jooksu. Ilmselt võinuks neid veelgi rohkem olla, sest mõnes jooksus läks üsna kitsaks aga aeg seadis omad piirid ja piirduti seitsmega.
Esimeses jooksus startis meie omadest Tarvi Tameri. Eesmärk oli 2.45-le võimalikult lähedale joosta ja ega palju puudu jäänudki. Oli näha, et see distants oli Tarvile veidi lühike. Lõpp läks väga kangeks. Muidu oli Tarvi selgelt alla 2.45 graafikus aga viimase 200 m-ga tuli veidi lõivu maksta. Keegi küll lõpus mööda ei läinud aga vahe eesjooksjatega kasvas. Täitsa tip-top jooks Tarvilt kõrvalalal. Jooksu võitis ülekaalukalt Rasmus Kisel.
Teine jooks oli sel korral naiste päralt. Oli ülikõva tase. Hilisem esikolmik jooksis kõik alla 3 minuti. Jooksu võitis Kelly Nevolihhin, Katrina Stepanova ja pikalt jooksu vedanud Laura Maasiku ees. Täppsportlastest jooksid selles jooksus Bret Schär, Liliana Torn ja Mirjam Piik. Bretil soovitasin prognoositavaks ajaks panna 3.09. Ega ta vist väga ei uskunud, et selle ära jookseb aga läks hoopis paremini. Esikolmik jooksis eest ära aga järgnevas pundis püsis Bret ilusti. Lõpus tuli kerge kangestumine aga keskmaajooksus on see loomulik. Ka see distants sobib talle. Liliana ja Mirjam heitlesid omavahel paari noorema konkurendiga. Mirjami salasoov oli Lilianale lõpuks ka 1000 m ära teha (800 m-s on see korra õnnestunud) aga distants jäi siiski veidi liiga pikaks. Mõlemad olid omas klassis parimad.
Kolmandas jooksus jooksid jälle mehed. Meie poolt startisid Danel Taur ja Lauri Ulm. Tagantjärele tarkusena võinuks Danel joosta esimese jooksus aga ju siis konkurendid bluffisid aegadega ja tuli siin nõrgematega koos joosta. Õnneks üks noor konkurent vedas 500 m väga heas tempos. Järgmine 100 m-l aga hakkas tempo oluliselt langema. Väike taktikaline viga oli Daneli poolelt see, et ta kohe mööda ei läinud. Ta jooksis sirge lõpuni konkurendi tuules ja möödus alles kurvi alguses. Hoo maha pidurdamine ja uuesti üles saamine röövis ilmselt 1-2 sekundit. Peale möödumist tuli kohe konkurentidega ligi 10 meetrine vahe sisse ja püsis lõpuni. Lauri puhul oli näha väsimust. Jooks oli selline keskmine. Teravust polnud aga normaalse aja jooksis Lauri siiski ära.
Neljandas jooksus heitlesid konkurentidega pikal võistluspausil olnud Rauno Tiits ja Kristjan Ööpik. Jooksu kõige huvitavam osa oligi Rauno ja Kristjani omavaheline heitlus. Kui algul tundus, et Rauno paneb selle jooksu kinni ja Kristjan ei pääse eriti löögile, siis distantsi keskel möödus Kristjan Raunost ja sai mõne meetri ettegi. Lõpusirgel aga leidis Rauno endas rohkem energiat ja möödus uuesti Kristjanist. Mõlemad olid selles jooksus esimeste hulgas.
Viiendas jooksus oli stardis koguni 4 Täppsportlast – Eero Mõttus, Viljar Hiienõmm, Olev Mitt ja Mihhail Korasteljov. Eero prognoosis tulemust ilmselt veidi pessimistlikult. Taseme poolest olnuks eelnev jooks sobilikum olnud. Õnneks üks konkurent oli veel kiirem ja aitas tempot hoida. Väike varu tundus ka olevat. Viljari ja Olevi omavaheline duell lõppes nii nagu tavaliselt. Viljar alustas kiirelt, Olev tuli järele ja tegi lõpusirge alguses kiire spurdi, millele Viljar reageeris omakorda spurdiga ja jäi taas napilt ette. Mihhail alustas veidi liiga kiirelt ja lõpus tempo langes aga järjekordne isiklik tuli taas.
Kuues jooks oli ilma Täppsportlasteta. See oli naiste teine jooks.
Seitsmendas jooksus startisid jälle Täppsportlased – Madis Valk ja Raul Mändla. Ka siin kulges kõik tavalist rada mööda. Omavahelises konkurentsis oli Raul kuni lõpusirgeni ees ja siis Madis spurtis. Sel korral oli Madise spurt eriti terav ja lõpuks oli edu Rauli ees suurim, mis sel aastal on olnud. Mõlemalt jooksjalt tuli muidugi uus isiklik rekord.

17.06.2020. Kohila seeriajooks 1000 m

Bret Schär – 3.07.,72 – N30-39 – 3. koht
Liliana Torn – 3.19.,01 – N50-59 – 1. koht
Mirjam Piik – 3.22,22 – N40-49 – 1. koht
Danel Taur – 2.46,58 – M40-49 – 1. koht
Tarvi Tameri – 2.47,22 – M30-39 – 2. koht
Lauri Ulm – 2.54,99 – M30-39 – 8. koht
Rauno Tiits – 3.00,90 – M30-39 – 9. koht
Kristjan Ööpik – 3.01,79 – M30-39 – 10. koht
Eero Mõttus – 3.03,96 – M40-49 – 6. koht
Viljar Hiienõmm – 3.24,04 – M50-59 – 5. koht
Olev Mitt – 3.25,23 – M50-59 – 6. koht
Mihhail Korasteljov – 3.35,04 – M40-49 – 9. koht
Madis Valk – 3.43,78 – M50-59 – 9. koht
Raul Mändla – 3.45,48 – M40-49 – 11. koht
——
Järjekordne Filter tempojooks joosti sel korral Jüris. Ilm oli järjekordselt tuuline ja teine pool vastutuult. Jooksult puudus suurfavoriit Bert Tippi ja seetõttu sai esikoha endale Janar Juhkov. Tarvi Tameri jäi talle sel korral üsna kindlalt alla. Vahe oli 50 sekundit. Ilmselt selline ongi praegu vahekord, sest Tarvil on igal kolmapäeval olnud ka Kohila seeriajooksu etapp all olnud, mis just üleliia värkemaks ei tee.
21.06.2020. Filter tempojooks ~ 6 km -Jüris
2. Tarvi Tameri – 19.59,5
——
Saaremaal joosti pööripäeva jooksu ja stardis oli ka saarlane Jaan Õun. Suhteliselt tugev koosseis oli kokku tulnud ja kui mõned esimesed välja arvata, oli konkurents päris tihe. Sellest ka Jaani 11. koht. Ilmselt lootis Jaan ka ise natuke enamat, sest esikümnest pole ta sellel jooksul tavaliselt välja jäänud. Aga kuna eespool tundmatuid nimesid polnud, võib jooksule vähemalt rahuldava hinde panna. Eks väike varu tuli ka peatselt toimuvaks seeriajooksuks jätta.
21.06.2020. Saaremaa pööripäeva jooks ~ 5 km
11. Jaan Õun – 18.37,8
——
22. juunil toimus Sarma seeriajooksu 1500 m etapp. Saarlased korraldavad seeriajookse sama tihedas rütmis nagu Kohila mehed. Lõpuks õnnestus Jaanil alistada kohalik eliitveteran Tarmo Mändla ja ega kaugele jäänud ka Saaremaa esiveteran Kalev Õisnurm. Tulnuks vaid 3,5 sekundit varem finiśeerida. Aga mis halvasti, see uuesti. Halvaks just seda jooksu just ei nimetaks, pigem ikka heaks. Küll need veteranid ka lõpuks kõik alistuvad.
22.06.2020. Sarma seeriajooks 1500 m
5. Jaan Õun – 4.45,9
——
Üks väiksemat sorti Jaanijooks toimus Hiiumaal. Kõrgessaares joosti veidi alla 9 km pikkust distantsi ja võistlemas oli ka Täppsportlaste esindaja Karl Peeter Valk. Kuna võistlusi on olnud vähe, oli sel aastal tase veidi kõvem kui eelnevatel aastatel. Eriti tugevad oli naisteklassi 2 esimest jooksjat – Maria Veskla ja Maie Kuusik. Jooksu võitis Sparta treener Ahto Tatter ja veidi üle minutise vahega oli teine Karl Peeter, kelle kannul olidki parimad naisjooksjad.
22.06.2020. Kõrgessaare Jaanijooks ~ 9 km
2. Karl Peeter Valk – 33:19
——
Jaani joosti ka Raplas, tõsi küll Rapla Võidujooksu nime all. Täppsportlasi startis 6 – Liliana Torn, Bret Schär, Heddy Tiits, Rauno Tiits, Oliver Kulbas ja Marek Tõnismäe. Peab mainima, et läks hästi, eriti naiste poole pealt. Tuli kaksikvõit ja pooled esikuuikust olid Täppsportlased. Juhtus ka selline veidi ebatavaline lugu, et parim Täppsportlane oli naisjooksja ja seda vaatamata sellele, et meeste poolelt oli meie esindatus üsna korralikul tasemel. Naised võtsid lausa kaksikvõidu. Esikoha sai Liliana Torn ja 2/3 distantsist temaga koos jooksnud Bret Schär oli teine. Raskemal raja osal pani Liliana paremuse siiski maksma. Normaalsed jooksud tegid ka Rauno, Oliver ja Marek aga Liliana libises tasapisi eest. Heddy jooks oli ka korralik. Marekil ei õnnestunud sel aastal M40 klassis pjedestaalile jõuda, sest selle klassi konkurents oli eriti kõva. Üldvõidule lisaks teenis Liliana ka vanuseklassi esikoha. Topelt ei kärise.
23.06.2020. Rapla Võidujooks ~ 5,6 km
Naised:
1. Liliana Torn – 20:32 (N45 – 1. koht ja üldkoht 13.)
2. Bret Schär – 21:07 (üldkoht 16.)
6. Heddy Tiits – 25:28 (üldkoht 35.)
Mehed:
15. Rauno Tiits – 20:53
17. Oliver Kulbas – 21:17
21. Marek Tõnismäe – 21:41 (M40 – 5. koht)
——
24. juunil toimus Maido Keskküla auhinnavõistlus esmakordselt mälestusvõistluse nime all. Maidot enam auhindu kätte andmas ei ole. Programm oli endine. Joosti nii 10 km kui ka 3 km. Lühemal distantsil olid osalemas ka endine staarjooksja ja praegune esimassöör Kristiina Verevmägi  kui ka Maido Keskküla poeg Karol Keskküla. Läks hästi. Kristiina oli kõigi naiste arvestuse teine ja vaid üks noorjooksja pääses ette. Omas, veidi omapärases vanuseklassis, oli Kristiina aga ülekaalukalt parim. Karol oli samas meeste klassis neljas ja üldarvestuses kaheksas.
24.06.2020. Maido Keskküla I mälestusjooks ~ 3 km
N 2. Kristiina Verevmägi – 12:18 – N30-49 – 1. koht
M 8. Karol Keskküla – 11:54 – M30-49 – 4. koht
——
Kudjape – Upa terviserajal joosti järjekordne Punase risti jooks. Distants oli küll veidi pikem kui välja kuulutatud 5,5 km aga ega see jooksjaid seganud. Tasapisi hakkab vormi minema ka Jaan Õun. Juba teist korda järjest alistus kohalik eliitveteran Tarmo Mändla. Jaan ise jäi ka jooksuga rahule ja arvas sellest nii: “Kommentaariks niipalju et jooks oli Kudjape-Upa terviserajal, mis on väga pehme laastukattega ja seal on raske kiirelt joosta. Eriti kiiret ei olnudki kuna ainus tõsine konkurent Tarmo Mändla jäi poole peal maha, pealegi on ta teises vanuseklassis. Distants oli pigem 5,8-5,9 km ja ilm oli tõeliselt palav, nagu saunas.” Igal juhul nüüd on hooaeg päästetud ja vähemalt üks esikoht käes.
26.06.2020. Punase risti jooks ~ 5,8 km – Kudjape – Upa terviserada
1. Jaan Õun – 22:50,3
——
Pühapäeval joosti Viimsis Filter tempojooksude viimane etapp. Distants oli sel korral 7 km. Esmakordsel sel aastal oli tuule suund algul vastu ja tagasi joostes tagant. Aga ega see võistlust kergemaks teinud. Teisel poolel puudus jälle tuule jahutav mõju, mis sellise kuumusega poleks ka paha olnud. Jooks kulges tavalist rada. Esikolmik oli kõige tavalisemas järjestuses – Bert Tippi, Janar Juhkov ja Tarvi Tameri. Tuule suunast tingituna jooksis kogu esikolmik teise poole kiiremini kui esimese  Sellises järjestuse lõpetati ka üldarvestuses. Tarvil sai sellega ka iganädalaselt kiire periood läbi, kus kolmapäeval oli võistlus Kohilas ja pühapäeval Filter tempojooks.
28.06. Filter tempojooks ~ 7 km – Viimsi
3. Tarvi Tameri – 23.26,5 – M35 – 1. koht
——
Järgmisel nädalal on jälle uued võistlused. Saaremaal joostakse esmaspäeval 1000 m ja Kohilas kolmapäeval 800 m. Saab põnev olema.
Jooksmiseni!