Pööripäeva jooks. Jooks suvesse 2015.

jooksutrenn

Pööripäevajooksust täppsportlase Jaani silme läbi.

Jaanipäeva paiku on Saaremaal lõbus. Pisikesi jookse on praktiliselt iga päev – Pööripäevajooks enne jaane, siis Sarma 800m ja kohe otsa Kaarma linnuse jooks, kus saab kolm korda maalinna vallidele ronida ja valliharjale ringi peale teha.

Eelmisel aastal oli suvine pööripäevajooks ülimalt konkurentsitihe. 10 meest alla 18 minuti ning 19 meest alla 20 minuti. Kohaliku 5 km jooksu kohta, kus rajakate pole ka just paremate hulgast, on see ikka väga kõva. Ise ma sinna ei jõudnud kuna ravisin Narva poolmaratoni veriville.

Seega läksin starti väga madalate ootustega. Favoriidid Kalev Õisnurm ja Mairo Mändla läksid kohe juhtima aga vahe ei olnud suur. Ise vedasin jälitajate gruppi, mis liikus umbes 3:35-3:40 m tempos. Kolmanda kilomeetrini oli üsna lõbus, tempo tundus hea ja tunne ka ning liidrid ei olnud üle mõistuse kaugel. Siis lõppes hea osa ära. Lasin selja taga passiva grupi mööda ja tõmbasin pisut hinge. Kui siiani oli pisike lootus isikliku margi tegemiseks, siis nüüd oli see kustunud. Lasin lõpuni hea tundega ja sain isegi antud raja isikliku, 18:27. Pisikese üllatusena sain M klassi 3. koha ning diplomi ja väikese meene. Minust ettepoole jäid 2 Mairot, Mändla ja Tänav ning 3 veterani. Oli tore võistlus, kust sain uut eneseusku. Liidrid ei ole enam kaugel, natuke veel.

Pilte jooksult saab näha http://www.saartehaal.ee/2015/06/21/galerii-puhapaeval-toimus-loode-tammikus-134-pooripaevajooks/. Jaan on siin.

diplom