Rapla Selveri II Suurjooks

jooksuklubi Tallinnas jooksutrennid Tallinnas

Pühapäeval (01.06.2014) toimus Raplas Selveri II Suurjooks, kus Täppsportlased olid esindatud 2 distantsi peale 18 võistlejaga. Järgnevalt treener Riho kokkuvõte Raplas toimunust.
rapla_selver_2014_01

Alustame lühemast, 4,6 km distantsist, mis küll startis hiljem, aga lõpetas varem. Täppsportlasi olid siin esindamas Kadri Jägel ja Silver Vürmer. Taaskord demonstreeris head tempotunnestust Silver, kes väga ühtlaselt kilomeetreid läbides lõpetas 10. kohal tulemusega 17:02,8, olles meeste põhiklassis 6. Igati suurepärane tulemus, mis ajavõtu probleemide tõttu sai mõned sekundid otsa. Tegelik aeg oli ca 16:56.

rapla_selver_2014_04Kadri alustas seekord enda kohta päris rahulikult, 3:57 oli esimene km ja ta oli mõnda aega 5. kohal. Peagi möödus ta 2 noorjooksjast, kes aga eriti palju maha jääda ei tahtnud. Veel viimasel km-l tuli nendega heidelda, aga naiste üldarvestuse III koht tuli suurema kiirusliku vastupidavuse arvelt lõpuks päris kindlalt ja naiste põhiklassis oli ta II. Aeg oli 18:42,0, millest tegelikult tuleks veel 6 sek maha lahutada. Üldarvestuses oli Kadri 16.

rapla_selver_2014_03

10 km distantsil oli tervelt 16 Täppsortlast stardis. Kogu jutt tuleb võistlejate lõpetamise järjekorras, kuigi tegelikult peaks hoopis alustama meie tublidest naistest. Aga kuna finiśiprotokollis ei saa naiste üldkohti eraldi välja lugeda, teeme siis seekord hoopis nii.

Distantsi alguses jooksid Kristjan Enno, Ahto Jakson ja Christjan Lään ühes pundis. Poole distantsi järel hakkas aga Christjan eest ära libisema. Veel peale 9 km-t polnud vahe suur, aga siis algas Christjani tugev lõpuspurt, mis tõstis ta mööda mitmest M40 klassi võistlejast ja tasuks 21. üldkoht ning M40 III koht ajaga 35:13,0. Kõrvalt vaadates tundus, et varu jäi veel sissegi.

Järgmise Täppsportlasena lõpetas Kristjan, kes kuskil kolmveerandi distantsi järel oli veel Ahto järel. Tihe võistlemine oli kindlsti teravust maha võtnud, aga hea vorm tuli ikkagi lõpus välja. Tulemuseks 26. üldkoht, M40 6. koht ja aeg 35:38,5.

Kohe ülejärgmisena, 28.-ndana, lõpetas Ahto, (M40 7. koht) ja tulemus oli 35:45,2. Ahto ja Kristjan said distantsil teineteiselt palju abi, kord vedas üks, kord teine, nii neid aegu joostakse. Tegemist oli kiireima 10 km ajaga, mis Ahto on maanteel jooksnud!

49. kohal lõpetas alati kindel Hanno Kindel. Tema tulemus oli 37:21,4 ja M40 klassis 14. koht. Tundub, et Hanno lemmiktulemus ongi seal veidi alla 37:30.Talle kohe meeldib sellist aega joosta. Sellise stabiilse taseme pealt on hea edasi minna. Ükskord peab ju pauk tulema.

Ja järgmine lõpetaja oligi meie naiste esinumber, Kristiina Verevmägi, kes jooksis kogu distantsi naistest 6. kohal ja sinna ka jäi. Kuigi 3.-5. naine polnud enam kaugel, tuleb nende võitmiseks järgmist võistlust oodata. Äkki lemmikdistants, poolmaraton, toob Narvas, Eesti MV-l, suuremat edu. Kristiina lõpetas 55. üldkohal, olles 6. naine ja naiste põhiklassi 5. ning tulemuseks oli suurepärane 38:04,4. Nagu alati, polnud ta oma tulemusega rahul. Mina küll olin.

rapla_selver_2014_02

Sel aastal tõelist come back´i tegev Tiina Tross lõpetas 101. kohal, olles naiste üldarvestuses 10. ja N40 klassis II ajaga 40:18,5. See tulemus ületas eesmärgi tegelikult rohkem kui minutiga. Tõeline anne ei kao kusagile, olgu või 7 aastat jooksupausi vahel. vaid 15 sek jäi puudu Annika Vaherist, kes oli N40 klassi võitja. Samas alistus teine tugev jooksja, Margit Mälter. Tiina algus oli veidi liiga kiire ja kes teab, mis tulemus tulnuks mõõdukama algtempo korral.

Aga Täppsportlasi muudkui tuli. 141. kohal, üldarvestuses, lõpetas Kaia Lepik, kes (kui ma õigesti lugesin) oli naistest 13. ja naiste põhiklassis 10. tulemusega 42:01,6. Eesmärgiks oli kindlasti alistada 43 minuti piir, aga lõpetades oli see üleliigne 1,6 sek üle 42 minuti väike pettumus. Aga Kaia on alles talvest saadik tõsiselt treeninud ja küll temagi mõne aasta pärast alla 40 minuti jookseb. Kaia alustas natuke liiga kiirelt, I km oli 3:50. Veidi rahulikuma alguse puhul olnuks tulemus kindlasti 10-15 sek parem. Kaia parandas, minu andmetel, isiklikku veidi üle 5 minuti (Spordiportaal pakub talle senist parimat 10km aega 47:19).

Järgmine Täppsportlasest lõpetaja oli Eesti 100 km rekordimees, ultrajooksja, Peeter Kirpu. Tulemuseks 166. koht (M60 II) tulemusega 42:38,2. Vaid Eesti M60 klassi 10 km rekordimees, Viktor Lääts, oli selles vanuseklassis eespool. Igati hea jooks Peetrilt. Sellise kiiruse pealt võib ka ultras midagi suurepärast tulla.

Üsna Peetri järel lõpetas meie hetke parim Viljar, Viljar Hiienõmm. Tema lõppkohaks oli 171. ja M40 klassis 36. koht ning aeg 42:54,5. Kui tantsupidu läbi, võib sellelt mehelt kõike oodata. Siis saab alles treenima hakata.

Viljari järel tulid jälle meie tugevad naisjooksjad. 205. üldkohaga lõpetas Marilin Sulg, kes naiste põhiklassis oli 18. ja lõpptulemuseks oli 44:02,5. Kuna naiste üldkohtade lugemine muutus päris keeruliseks, loobusin sellest peale Kaiat. See oli Marilini puhul päris hea tulemus, arvetstades auklikku treenimst viimasel ajal ja ka seda, et Marilin on eelkõige tugev just maastikul. Sile asfalt pole just tema lemmikpinnas.

222. lõpetaja oli Merle Männik, kes oli N40 klassi 6. tulemusega 44:38,1. Mitu minutit isiklik paranes, ma peast öelda ei oskagi. Igal juhul enne jooksu püüdis Merle mulle selgeks teha, et tema alla 45 minuti joosta ei suuda. Aga nagu alati, suutis ta end võistluseks väga hästi kokku võtta ja 45 min polnud mingi probleem. Nüüd võib ka tema lemmikalalt, poolmaratonist, väga head tulemust oodata.

Hämmastavalt kiire taastumise on teinud Ly Sillanurm, kes alles 8 päeva tagasi, Tartus, oli kuumarabanduse äärel ja nüüd oli haigusjärgselt treeninud vaid 1,5 nädalat. Ise oleks sellises seisus heaks pidanud 46 minutit, aga tuli koguni uus isiklik rekord tulemusega 44:44,8 ja N 40 7. koht. Kui siit sügiseks veel paar minutit maha läheb, peaks ka maratonis unistus täituma.

238. kohaga lõpetas vastavalt võimalustele treeniv Urmas Suvorov, kelle lõpuajaks oli 45:18,8 ja M40 klassis oli ta 47. Igati korralik tulemus sportlikult mehelt.

Tõnu Park, kes viimasel ajal on rohkem sõjalise ettevalmistusega tegelnud ja suhteliselt auklikult treeninud, lõpetas 263. kohal ajaga 46:02,4 ja M40 klassis oli kahaks 52. Paar vastutuule kilomeetrit vedasid alt. Muidu oleks isegi sellises seisus isiklik tulnud.

Vaid aegajalt ühistrennides käiv Kairit Johanson lõpetas 342. koha ja ajaga 49:15,7, mis naiste põhiklassis andis 31. koha. 50 minutit alistus päris kindlalt. Täitsa tubli tüdruk.

Olmetraumast taastuv Kaidar Viikman lõpetas seekord 469.-ndana ja aeg oli 55:31,8. Nagu Täppsportlasele kohane, on ta nii Linnajooksude sarjas kui ka Järvejooksude sarjas kirjas. Seetõttu tuli ka suhteliselt treenimata seekord starti tulla. Arvetsades selle aasta suurt võistluskoormust, võib arvata, et 50 minutit alistub ka Kaidarile sügisel.

Selline oli siis Rapla Selveri jooks, mis õnnestus ikka täiega hästi. Ainult kiita saab kõiki. Mida muud teha saabki kui peaaegu kõik jooksid uue isikliku.

Järgmiste jooksmisteni Harkus ja Narvas!