Saaremaa pööripäevajooksudest

jooksuvõistlused

Sarma JK korraldatavatel pööripäevajooksudel oli 24. detsembril kavas selle aasta viimane etapp.

Joosti sügisest talve ja distantsid on nagu ikka – naistel 2,5 km ja meestel 5 km. Võistlus toimus Loode tammikus. Kui veel mõned päevad tagasi sai Kuressaares ainult liugu lasta, siis võistluspäevaks olid ilmaolud veidi paranenud. Plusskraadid olid oma töö teinud. Märg küll oli aga suurema libeduse oli alla tõmmanud kerge lumekirme, mis asfaldi osal peal oli. Metsavaheline osa oli nagu oli aga vähemalt jalul püsis normaalselt.

Täppsportlasi esindas Jaan Õun.Kuna Saaremaal on viimasel ajal liuväli olnud ja kiiremate trennidega on Jaanil veidi kehvemini olnud, siis ilmselt seetõttu kujunes Jaani jooks veidi alalhoidlikuks. Ringi pikkus on 2346 m ja seetõttu jooksevad mehed enne kahele ringile minekut 308 m metsa vahel ette ja siis veel 2 täisringi otsa ning nii tulebki 5 km kokku. Kui kiirenduse osa oli Jaanil päris kiire – 54,3 ehk 2:57 km tempos ja sel hetkel 12. kohal, siis esimesele ringile minnes lasi ta tempo alla. Ja ega päris alla 15 minuti vormi ilmselt pole ka. Esimese ringi lõpuks oli Jaan 15. kohal ja ringi aeg 9:24,6 tähendas 2346 m kohta 4:01 tempot. Teise ringi läbis Jaan veidi kiiremini ehk 9:21,4-ga (4:00 tempos) ja tõusis lõpuks 13.-ndaks. Lõpuajaks tuli 19:40,3. Asjaosalise enda sõnade järgi jäi päris korralik varu, sest nagu eelnevalt sai mainitud, oli kiirustreeningute osakaal viimasel perioodil väga minimaalne ja eks see sundis veidi rahulikumalt võtma. Igal juhul sai aasta viimane jooks tehtud ja nagu tipptasemel mainitakse, saab siit ainult edasi minna.

Saaremaa pööripäeva jooksul osales ka teine Täppsportlane – Martin Palm. Tasapisi konkurentidest möödudes õnnestus Martinil kahekümnendana lõpetada. Temal oli teine ring küll esimesest veidi aeglasem aga kohta õnnestus sellele vaatamata parandada. Kah tubli jooks.