, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased

Südasuve maraton Võsul

12.07.2014 toimus Võsul esimene Südasuve maraton, kuhu saabus ka üle ootuste suur Täppsportlaste esindus. “Tundub, et tuleb tore jooksupidu” – kordas Margo hommikul papagoina ja sündmuste käigust ette rutates võime öelda, et ta ei eksinud. Kogu jooksuüritus oli väga hästi korraldatud ning lisaks saavutasid Täppsportlased hulgaliselt auhinnalisi kohti. Aga kõigest järgemööda., Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased Hommikul kell 9:00 anti maratoni start. Täppsportlastest läksid rajale Kaarel Piip ning Peeter Kirpu ning jooks tuli neil igati hästi välja. Kaarel tegi maratonis oma isikliku rekordi, olles ajaga 2:41:01 kolmas, vanameister Peeter Kirpu tegi viimase 10 aasta rekordi ning oli ajaga 3:17:59 M60 vanuseklassi võitja ning kokkuvõttes 19-s lõpetaja., Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedKaareli kommenteeris oma võistlust järgnevalt:
Oli igati tore üritus, rada oli kiire, kuid mitte tuim ja igav. Usun, et järgmistel aastatel on see üritus veelgi paremini korraldatud. Kohe esimestel kilomeetritel juhtus see, mida stardiprotokolli põhjal võis enam-vähem oodata: Raivo Alla läks oma teed ja jäime kolmekesi koos jooksma Kristo Reinsalu ja Jaanus Kallastega. Esimesed kaks seitsmekilomeetrist ringi kulges kõik enam vähem mõistlikult, tempo oli vahemikus 3:45-3:55. Kohati tundus küll veidi kiire, kuid maha jääda polnud ka tahtmist. Kolmandal ringil näitas Reinsalu selget rahulolematust võistluse seisuga ja ajas tempo 3:35-3:40 peale. Ilmselgelt oli see liig nii mulle kui Kallastele, kuid kumbki ei tahtnud seda endale mõnda aega tunnistada ja üritasime ikka hammastega kinni hoida. Umbes 22. kilomeetril sai Reinsalu soovitud vahe sisse ja natuke hiljem jäin mina Kallastest maha, ise ikka pehme, mis pehme. Kilomeetriajad kippusid juba 4:10 kanti, silmside eesjooksjaga oli ka juba üpris ähmane. Ennast rumala taktikavaliku eest kirudes pressisin kuidagi 38. kilomeetrini, kus üllatuslikult raja äärest hõigati, et vahe Kallastege on vaid 25 sekundit. Lõpuks oli ka tema oma haamri kätte saanud. Sellest motivatsioonist piisas, et tempot lisada. Umbes 2,5 km enne lõppu õnnestus ennast kolmandaks pressida ja finišiks enam-vähem turvaline vahe sisse joosta. Koht oli ilmselt maksimaalne, mis sel päeval reaalselt saada oli. Aega oleks võinud mõistlikuma taktikaga arvestatavalt kärpida. Suured tänud kõigile, kes raja kõrvalt ja ka ise joostes leidsid jõudu kaasa elada
, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased Kell 11:00 pidi antama start 15km jooksule ning pisitasa hakkas Täppe Võsule juurde saabuma. Pildil teevad venitusharjutusi meie tublid naisjooksjad: Ly, Kristiina, Inga, Kaia ning Kirsika., Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedJooksuportaali hing ning eestvedaja Ahto Jakson enne 15 km starti.
, Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedTäppsportlaste klubi asjutajaliige Ly
, Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedSooja teevad meie tõusev täht Kaia Lepik ning come backi tegev Tiina Tross.
, Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedMõned minutid stardini. Kirsika ja Margo on juba valmis!
, Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedKiireim Täpsportlane 15 km distantsil oli seekord kaheksandana lõpetanud Ahto, olles vanuseklassis M40 kolmas. Tema aeg 0:57:01.
, Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedSiis hakkasid tulema meie tublid naised. Üldarvestuses 13.-ndana tuli Kristiina, kes naistest oli Kaisa Kuke järel II.

, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased22. lõpetaja oli Tiina, kes lõpetas III-nda naisena ja N45 klassi ülekaaluka võitjana. Tulemus oli 1:04:14. Tiina ise väga rahul polnud, sest peale 10 km-t, mis sai läbitud 4:08 tempos, toimus langus. Vaid teadmine, et III koht on tulemas sundis Tiinat korralikult lõpuni pingutama.

, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased

Kristiina, Ahto ja Tiina vahetult peae finishit muljeid jagamas., Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased

28. lõpetaja oli Kaia, kes oli naistest 4. Kaia lõpetas ajaga 1:06:07. Treener Riho arvates oli tegu igati korraliku jooksuga. Kaia ise küll päris rahul polnud, sest soovitud 4:20 tempost jäi mõni kümnendik puudu, mis kogu distantsi peale tegi 9-10 sekundit.

, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased

Kaial õnnestus terve distants väga ühtlases tempos läbida. Lõpus segasid finiśeerimist 7 km lõpetajad lapsed ja kepikõndijad

, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased

Kristiina tervitab Kaiat finishis 🙂, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased

Väga võimsa jooksu tegi Ly, kes lõpetas üldarvestuses 43. kohaga, olles 7. naine ja N40 klassis parim. Tulemus 1:08:04, on kindlalt alla 4:30 km tempos. Selline eesmärk sai selleks jooksuks pandud. Ühtlases tempos läbitud kilomeetrid tegid jooksu nauditavaks ja tulemus oli suurepärane. Nüüd tuleb järgmine poolmaraton korralikult joosta ja siis on peagi käes hooaja suurim eesmärk, maraton.
, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased
70. kohal tuli finiśisse Kirsika (nr. 302), kes jooksis peaaegu kogu jooksu Ingaga koos. Ajaga 1:13:00 oli ta naistest 17. Igati tubli jooks temaltki.
, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased72.-na saabus Inga (nr 442). Tema tulemus 1:13:19 andis naiste hulgas 19. koha. Inga ise oli jooksuga väga rahul. Kirsikale tuli allavanduda alles viimasel pikal metsavahelisel lõpusirgel.
, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased96. lõpetaja oli Margo, kes ajaga 1:17:24, täitis eesmärgi, joosta kiiremas tempos, kui senine kiireim poolmaraton.
Kui seni olen pikematel distantsidel jooksnud esimese poole ikka kiiremini kui teise, siis seekord otsustasin joosta ühtlase tempoga ning see ka õnnestus. Kuigi tulemus ei ole midagi erilist, võib selle siiski enda jaoks selle kentsaka aasta positiivsele poolele kanda– arvas peale jooksu Margo.

, Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedMillest küll Inga räägib, et kõik niimoodi kuulavad? Võib olla sellest, kuidas ta osavõtjamedalist esimese hooga ilma jäi? Aga võib olla sellest, kuidas Täppsportlane Raul Ollo, meid  kogu võistluse rattaga ergutas ning selle kõrvalt veel jõudis teha korraliku fotoreportaazi. Täname Sind, Raul!
, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased Ja ongi aeg teha traditsiooniline ühispilt. Nagu juba tavaks, siis kõiki korraga ei õnnestu meil kuidagi pildile saada. Seekord on puudujateks Kirsika ning Peeter., Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased Eks ole ju uhke pilt! Naiste 15km esikolmik- Kristiina, Kaisa ja Tiina., Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedMaratoni võitja Annika Vaher ning meie tublid naised. Esimese 7 naise seas neli Täppi. Pole paha!, Südasuve maraton Võsul, Täppsportlased Maratoonarite autasustamine. Poodiumi kolmandal astmel Kaarel Piip!, Südasuve maraton Võsul, TäppsportlasedJa lõppu veel üks meeleolukas pilt – vanameister Peeter Kirpu teeb selfiet!

Piltide eest täname Rauli ning loo autorit 🙂