Tallinna lahtiste meistrivõistluste kokkuvõte

Pildil: Kevin Väljaots

27. veebruaril toimusid Tallinna MV kergejõustikus. Kui muidu tundus võistlus olevat üsna hõre ja madala tasemega, siis meeste 1500 m oli lausa 2 jooksu ja taset oli igasugust. Seekord jooksis esimesena tugevam koosseis. Täppsportlastest oli stardis Kevin. Enne starti ei tundnud meist keegi kahjuks ära lätlast Razgalist, kellele tegi tempot Roman Hvalõnski. Kuna Kevinil oli plaan üritada 4 minutit alistada, ei hakanud ta lätlase taga ootama ja pani ajama. Natuke kiireks läks algus ja peagi vedas ka Hvalõnski lätlase Kevinist mööda ning hiljem ise katkestas. Nii nad siis seal jooksid igaüks omaette. Kui oleks algul lätlase taga jooksnud, oleks …, kes teab, mis oleks juhtunud. Ilmselt parem aeg oleks tulnud. Aga ka üksi joostes tuli igati hea tulemus. Kevini vaheajad: 15,10; 30,00; 32,06; 33,33; 33,98; 33,91; 33,49; 31,89. Ametlikuks ajaks kuulutati 4:03,98. Kolmas oli Igor Skatśko 4:17-ga ja järgmine oli Indrek Ilumäe 4:21-ga.

Teises jooksus oli rohkem jooksjaid ja taseme vahed olid suuremad. Meie jooksjatest olid stardis Heiki ja Kain. Üksi jooksis eest minema Martin Tamm. Aeg tuli 4:23. Algul vedas ülejäänute punti Heiki ja Kain oli tihedalt kannul. Mõne ringi järel läksid siiski Simson, Kuleśov ja veel üks mees mööda. Viimasena läks mööda Rjabõśkin. Heiki ja Kain haakisid end tema sappa ja nii joosti lõpusirgeni. Siis läks kõigepealt Heiki Rjabõśkinist mööda ja kohe ka Kain ja jõudis ka Heiki kõrvale. Mulle tundus eemalt, et Kain sai mööda aga kui ajad välja kuulutati, oli Heiki aeg 3 sajandikku parem. Ilmselt olin väikese nurga all ja nii tundus välimine jooksja eespool. Vaheajad on Heiki omad (Kain oli alati kohe sabas): 16,91; 35,34; 36,95; 39,08; 390,7; 39,83; 38,53; 35,29. Kui ma õieti kuulsin oli Heiki ametlik aeg 4:41,16 ja Kainil 4:41,19. Päris mitu jooksjat jäi veel pikalt maha.

Kahe jooksu peale kokku oli Kevin teine, Heiki üheksas ja Kain kümnes. Ilus punkt sisehooajale.