Teatejooksude nädal

jooksutrenn

Pole paremat moodust kambavaimu turgutamiseks kui tore teatejooks. Sel nädalal osalesid täpid edukalt kahel teatejooksul – teisipäeval 18.04 toimus Rae Run kevadjooks kus saime esikohad nii mees-, nais- kui segavõistkondade arvestuses. See et konkurente ei olnud just eriti palju, pole ju kohaletulnute süü. Tore rada ja jooks, aga ilm oli külm ja kõle.

tulemused: http://www.upsport.ee/blogi/re-run-kevadjooks-tulemoused

 

/Rae teatejooks/

Neljapäeval 20.04 osalesid täpid kahe võistkonnaga Pirita Jüriöö jooksul. Heiki kommentaar:

Lugu sellest, kuidas lapselt võeti pulgakomm suust ehk kuidas ma jäin kringlist ilma

20. aprill toimus järjekordne Pirita Jüriöö jooks. Teadjamad oskasid rääkida, et varem joosti kusagil mujal aga kui mina seal 3 aastat tagasi esmakordselt käisin, siis joosti ümber Tallinna Teletorni.

Nii nagu on viimasel ajal uuesti ilmavalgust saanud teooriad, et maa on lapik, nii võib öelda ka Tallinna Teletorni kohta, et see on sama lai kui pikk. Igatahes on tiir ümber torni umbes 600 meetrit, mida kohe nagu ei taha uskudagi.

Kui varasemalt on lisaks teatejooksule toimunud ka individuaalne võistlus, siis sel korral joosti ainult teadet. Igas võistkonnas 8 liiget ning järgida tuli kohustuslikku liikmete järjekorda – naine-mees-naine-mees-naine-mees-naine-mees.

Täppsportlased olid esindatud 2 võistkonnaga.

Ühe võistkonna tuumik oli koostatud jooksjatest, kelle eesnimed algavad „K“ tähega – Kaia, Kristiina, Kelly, Kain ja Kevin. Kuna rohkem „K“ tähelisi ei õnnestunud ära rääkida, pöörduti viimases hädas veel Tiina, Argo ja Heiki poole. Tiim oli vaja ju kuidagi kokku klopsida.

Teine võistkond oli oluliselt värvikam ja mitmekesisem. Tiim koostati Mirjamist, Helisest, Annelist, Margest, Eerost, Aivarist, Viljarist ja Raulist.

Lisaks Täppsportlaste tiimidele olid kohale tulnud veel Treeningpartner 3 tiimiga, Sparta 2 tiimiga ja siis veel lisaks erinevaid sõpruskondi, kes rohkem, kes vähem sportlikud. Kokku 17 võistkonda.

Võistlus algas kiiresti nagu lühikestel distantsidel ikka. Pealtvaatajatel õnnestus mõista, kes juhib, kes kaotab umbes täpselt esimene vahetus. Pärast seda olid jooksjad rajal laiali ja üht polnd võimalik teisest enam eristada. Õnneks vähemalt korraldajad tegi näo, et neil on kõik kontrolli all ning teadaolevalt ühtegi protesti ei esitatud.

Detailsemat võistluse ülevaadet saab lugeda pisut hiljem. Mitte nii väga detailse ülevaate kohaselt võitis Sparta, kellele järgnesid Head inimesed ja Täppsportlased I. Täppsportlased II saavutas kokkuvõttes 10. koha.

Antud võistlusel on ilus komme jagada ka kringlit. Nii võtsin lisaks tossudele ja sportlikele riietele kaasa ka tassi kohvi – oli kindel plaan, et kringlit peab saama.

Autasustamisel kutsuti kõige pealt püünele kohad 9 kuni 17 ning oodates enda aega võis juba näha, kuidas teised kringlit pugivad. Eks neelud juba käisid, suu valgus ila täis ja silme ees jooksis film, kuidas hampsan tüki kringlit ja joon kohvi peale.

Aga nagu oleks nõelaga õhupall katki tehtud, igatahes sama kiirelt kui jõudis tekkida ettekujutus kringli söömisest see ka kadus. Diplom pihku, medal kaela ja oligi kõik.

Nii see kohvi nüüd seisab kodus kapi peal ja ootab, millal ükskord kringlit saab (viinamari ootab rosinaks küpsemist – igaks juhuks tuleb valmis olla, et kringel on rosinateta):

Kui mitte varem, siis aasta pärast tuleb see viga parandada!

Võistluse käik etappide lõikes

Esimeses vahetuses jooksid naised. Täppide poolt Kaia ühest tiimist ja Helis teisest tiimist. Algus oli küllaltki tasavägine ja kuigi väiksed vahed tekkisid tuli Kaia omast vahetusest tagasi neljandal positsioonil, kaotust esimesele (Merlyn Lükk tiimist Head inimesed kaotust 7 sekundit). Helis jooksis pisut kauem ning andis vahetuse üle 11 positsioonil olles (vahe esimesega 54 sekundit).

Teises vahetuses esindasid Täppsportlasi Heiki ja Viljar. Etapi ja terve õhtu kiireima aja jooksis teises vahetuses Spartat esindanud Raido Mitt (3:13,21). Heiki teenis etapil kolmanda aja ning Viljar 14 aja. Kokkuvõttes tähendas see, et pärast teist vahetust olid võistlust juhtima läinud Sparta nobedad. Täppsportlaste I võistkond asus teisel kohal, kaotades esimestele juba 20 sekundiga. Kolmandal kohal olid 6 sekundilise kaotusega Täppidele Head inimesed. Täppsportlaste II võistkond asus pärast teist vahetust 13 kohal.

Kolmandal etapil panid tossud joonele Täppide poolt Tiina ja Marge. Tiina läbis etapi 6nda ajaga ning Marge 11nda ajaga. Kokkuvõttes juhtis jätkuvalt Sparta nobedad, teisele kohale olid tõusnud Head inimesed (+18,7) ning kolmandad olid Täppsportlased I (+35,1). Täppsportlased II olid tõusnud 10ndale kohale.

Neljas vahetus oli esindada meestel ning Täppide poolt tormasid rajale Kain ning Raul.
Kain sai etapi arvestuses 6nda ning Raul 14nda aja. Kokkuvõttes tähendas see seda, et Sparta nobedad olid kaugenenud võistkonnast Head inimesed juba 33 sekundi kaugusele. Täppsportlased I asus veel 3ndal kohal, kaotust esimestele 45,7 sekundit, kuid kohe olid kuklasse hingamas (vahe 0,1 sekundit) Treeningpartneti I võistkond.
Täppsportlaste II võistkond andis mõned kohad ära ning neid võis leida jälle 13ndalt kohalt.

Viiendas vahetuses asusid Teletorni ümbert väljapääsu otsima nais võistlejad. Täppsportlasi esindasid Kristiina ja Anneli. Etapi aegade võrdluses saavutas Kristiina etapil 4nda aja ning Anneli 10nda aja, mis kokkuvõttes tähendas, et võistlust juhtis jätkuvalt Sparta võistkond, järgnes 33 sekundilise vahega Head inimesed. Kolmandaks oli tõusnud Treeningpartner I ning neljas oli Täppsportlased I. Täppsportlased II tõusid 1 koha ning asusid 12ndal kohal.

Kuues vahetus rajal, seega mehed ja võistluse lõpp oli juba lähedal. Täppsportlasi esindasid Argo ja Aivar. Etapi vaieldamatu kiireima aja (õhtu kokkuvõttes paremuselt teine aeg) jooksis Argo. Aivar panustas oma võistkonna tulemusse täpselt nii palju kui tema jaksas ja etapi lõikes tähendas see 10ndat aega.
Kokkuvõttes esimese ja teise osas muutusi ei olnud aga Täppsportlased I olid tõusnud 3ndaks, kaotades teisele kohale umbes 9 sekundiga ning edestades järgmisi juba 15 sekundiga.
Täppsportlased II asusid jätkuvalt 12 kohal.

Seitsmes vahetus, ehk viimane naiste vahetus tõi Täppsportlaste poolt rajale Kelly ja Mirjami. Kellyle etapi kiireim aeg (osutus ka naiste arvestuses parimaks ajaks) ning Mirjamile etapilt 5’s tulemus.
Kokkuvõttes tähendas, et aegade summeerimise tulemusena oli Täppsportlaste I võistkond tõusnud teisele kohale aga kuna etapi aeg läks kinni hetkest, mil vahetuse üle andnud sportlane ületas ajavõtu joone, siis reaalselt oli seis selline, et Sparta järel läksid paaris tandemina viimasele etapile Täppsportlased I ja Head inimesed. Vahe esimese võistkonnaga oli vähenenud 30 sekundi ümber ning neljandal kohal asunud Treeningpartner I kaotas juba pea minutiga võitluslikule tandemile.
Täppsportlased II tõusid jälle koha võrra ning asusid enne viimast vahetust 11ndal kohal.

Kaheksas ehk viimane vahetus tõi Täppsportlaste poolt rajale Kevini ja Eero.
Kevin asus koos võistkonda Head inimesed esindanud Rain Seepõlluga jagama teist ja kolmandat kohta. Märkimisväärne on siinkohal mainida, et samad jooksjad „jagelesid“ ka aasta varem samade kohtade nimel. Tol korral jäi kindlalt peale Kevin, sel korral kahjuks Rain.
Rainile etapi esimene aeg, Kevinile teine ning Eerole üheksas tulemus.
Kokkuvõttes esimene koht Spartale, kellele kaotasid umbes 20 sekundit Head inimesed ning pisut enam Täppsportlased I.
Eero tubli jooks tõstis Täppsportlased II 10ndale positsioonile.

Oli tore jooks vaatamata päris hullule ilmale. Tulemuse mõttes võib alati paremini minna aga kokkuvõttes saab nii ehk naa vaid üks võistkond võita, eks siis meie klubi kord on võita järgmisel korral.