Vana-aasta jooks 2014

[schema type=”event” evtype=”Event” url=”http://tappsportlased.ee/2014/12/vana-aasta-jooks-2014/” name=”Vana-aasta jooks” description=”Muljeid vana-aasta jooksult” sdate=”2014-12-20″ edate=”2014-12-20″ country=”EE” ]

Vana-aasta jooks 201420.detsembril toimus järjekordne vana-aasta jooks. Kavas olid tavapärased distantsid, 8,5 km ja maraton. Suur osa stardimaksudest läks heategevuseks ja 2 distantsi peale kokku oli ligi 500 osalejat. Ka ilm oli igati sõbralik. Sai joosta puhtal asfaldil ja oli mõni soojakraad.

Lühemal distantsil oli ülekaalukas võitja Priit Aus ajaga 27:33,0. Naiste võitja oli Kaisa Kukk, 32:31,9. Stardis oli ka väike Täppsportlaste seltskond, kelle tulemused olid ettevalmistava perioodi kohta päris head. Kõige kiirem oli Mehis Mäe, kes lõpetas 8. kohal ajaga 29:42,8. Ligi 4 km jooksis Mehis päris liidrite kannul. Siis hakkas väsimus kiirust alla viima ja veel 500 m enne lõppu paistis 7. koht tulevat, aga mahutrenni pealt kiirust lõpuni ei jätkunud ja 1 konkurent tuli mööda lasta. Tegelikult oli Mehise jooks päris hea, kuigi ta ise väga rahul polnud. Suvel loodame kõik hoopis kiiremaid jookse.
Järgmise Täppsportlasena lõpetas Ahto Jakson, kelle tulemus 30:49,2 andis 16. koha ja M40 klassis oli see 4. tulemus. Sellise aastaaja kohta oli see väga kiire jooks.
Minut hiljem saabus Rain Seepõld, kelle lõpuajaks märgiti 31:49,9 ja kohaks oli 22. Hämmastav on selle tulemuse juures see, et veel mõned nädalad tagasi ei saanud Rain käiagi, rääkimata jooksmisest. Pühjuseks oli Haanja 100-l saadud jalavigastus. Noor mees paranes aga kiirelt ja vormitõusu oli märgata iga päevaga.
Korraliku tulemusega lõpetas ka Silver Vürmer, kelle lõpuajaks tuli 33:53,7 ja kohaks 36.-s. Täitsa oma kiirusega jooks oli. Suvel peaks kiirused kindlasti kasvama.
Meie ainus naisvõistleja selle distantsil oli Inga Suik, kes lõpetas üldarvestuses 83. kohal. Naistest andis tulemus 39:55,9 lausa 14. koha ja N35 klassis II koha. Igati viisakas sügistalvine jooksuvorm.
96. kohal lõpetas pikim Täppsportlane Raul Mändla, kelle lõpuaeg oli 41:06,6. M40 klassis oli Raul 21. Raul ise arvas enne starti, et vormi pole, aga pärast selgus, et ikka oli küll.

Maratonirajal nähti esikoha nimel 4 jooksja vahel päris huvitavat heitlust, kust võitjana väljus Tõnu Lillelaid. Võitja tulemus oli 2:35:02. Naiste võitja oli suure ülekaaluga Anu Teppo ajaga 3:07:07.
Täppsportlasi esindas Marika Roopärg, kes vist üllatas natuke iseennastki, kuna isiklik rekord paranes ligi 10 minutit. Marika oli naistest 8. ja N40 klassis 4. Lõpuaeg oli suurepärane 3:45:56. Selline pauk hilisügisel oli väga meeldiv üllatus.

Selline oli siis selle aasta üks viimaseid, suuremaid, jooksuvõistlusi. Mõned väiksemad jooksud on veel ees, kus ka Täppspotlasi peaks kindlasti stardis olema, aga suurematega on nüüd ühel pool.