12. Simuna-Laekvere rahvajooks

jooksutrenn

8 juunil toimus 12. Simuna-Laekvere rahvajooks – üle aasta on sedapidi jooks, teisel aastal on suund Laekverest Simunasse. Riho on seda mulle ammu soovitanud, lõpuks jõudsin teostuseni. Ja tuleb tunnistada korraldus oli väga tore, koht ise oli ilus, rada oli mööda kõvakattega teed, küll üksjagu laineline, ja seal oli ka mõni suurem tõus. Liiklus oli avatud aga kuna autosid liigub seal vähe ja osalejaid on ehk 100 ringis, siis ei ole see üldse probleemiks.
simuna_2014_01

Võistlusest siis ka natuke. Ilm oli just mulle sobiv, umbes 14-15 kraadi, kerge vihm. Kohe stardis läksid eest Elar Vulla ja Mart Andresson. Esimesel kilomeetril olid ka mõned juuniorid lennuka sammuga, aga 3:30 tempoga neil teisel kilomeetril enam jaksu ei olnud. Noor mees Risto Põlluste hakkas ka kaugenema, ma ikka pisut lootsin talle järgi võtta aga see tempo oli mulle natuke liiast ja ära ta ei kukkunud. Umbes 7 km jooksin uhkes üksinduses 4. kohal, tempo hoidmisega oli mõningasi raskusi, kuna kedagi enam lähedal ei olnud, km ajad kõikusid 3.40-3.50 vahel. Ilmselt lasin end liiga lõdvaks sest 1,5 km enne lõppu jõudis Jaanus Undrest järgi. Täna mul väga head minekut ei olnud nii et lasin tal minna. Pealegi lipsas peast läbi et ta peaks minust vanem olema. Laekveres auhinnatakse ainult vanuseklasse ja piir läheb 30 aasta juurest, nii et temaga ma tegelikult ei võistelnudki.

simuna_2014_02

Nii asi lõppeski, stardinumbriga 5 lõpetasin ka võistluse 5. kohaga. Ajaks keskpärane 37:36, arvestades (mitte eriti) pingutamist ja hommikust kõhulahtisust oli tulemus igati hea.
M2 (17-29) klassis 3. koht Andressoni ja Põlluste järel, paremat täna ei oleks suutnud, Põlluste edestamiseks oleks pidanud 36 minuti piiri alistama.
simuna_2014_03Esimesed 10 meest-naist said jooksu särgi (natuke suurevõitu küll), vanuseklassi 3. esimest medalid ja Rademari kinkekaardi. Loosiauhinnaks oli jalgratas ja veel 1 tundmatu asi – mis anti üle ümbrikus. Meie neid ei saanud.
Arvestades seda et osalustasu oli 5 euri, oli seda väga palju.
Lisaks sai pärast sauna, enne võistlust bussiga Laekverest Simunasse ja pärast tagasi, kuidas kellegil vaja oli, päris head suppi anti ka – talongi ei küsitud. Talongide ja bussi teema oli väike torge Tartu (jooksu)maratoni korraldajatele.

Tugev võistlussoovitus. Järgmisel aastal olen kindlasti minemas- teist pidi jooks pidi kiirem olema, kuna siis on tõusud alguses ära ja profiil on langev.
Sel korral olid puudu Virumaa kõvad veteranid, kes otsustasid Harku järve kasuks, lootsin nendega koos tempot teha. Ehk järgmisel aastal on nad kohal.

Täppsportlane Jaan Õun