43. jooks ümber Harku järve

jooksuklubi Tallinnas jooksutrennid Tallinnas

Harku_jarv_01_20148. juuni suurim jooksuüritus oli järjekordne ümber Harku järve jooks, kus Täppsportlasi oli kohal 17. Sadanud vihm ja osades kohtades väga kitsas rada, tegid jooksu tavalisest veidi aeglasemaks. Aga Täppsportlasi see ei heidutanud.
Nagu ka Rapas, tuli ka seekord esimese Täppsportlasena üle lõpujoone Christjan. Tulemuseks 27. üldkoht (M40 – 5.) ja aeg 23:24,2. Igati õnnestunud jooks, kus väga tugevaid jooksjaid jäi selja taha.
Järgmist meie meest tuli üle 2 minuti oodata, aga siis hakkas neid tihedalt tulema.

harku_2014_0255. kohaga ja M40 klassi 12.-ndana lõpetas Eero, kelle lõpuaeg oli 25:37,8. Tugeva orienteerujana tuntud Eero näitas liivasel lõpulõigul, kuidas maastikul joosta tuleb, möödudes üsna mitmest jooksjat ja koht paranes väga oluliselt.

harku_2014_0463. kohaga lõpetas Silver, kes veel liivase lõpusirge eel oli päris Eero kannul, aga tugeva asfaldijooksja samm väsis lõpus ja Eero kaugenes. Silveri lõpuaeg oli 25:48,6 ja M 21 klassis andis see 32. koha. Ka väga hea jooks.

harku_2014_0573. lõpetaja oli Hanno, kes erinevatel põhjustel polnud kõige värskem täna. Lõpuajaks tuli 26:07,8 ja M 40 klassis oli ta 16. Aga järgnevad jrvejooksud on ees ja Harku järve osakaal on kindlasti kõige väiksem, kuna tegu on lühima järvejooksuga. Küll see koht tasapisi paraneb.
119. lõpetaja oli Karre, kes startis suhteliselt tagant ja palju aega kulus ettepoole tõusmisega kitsal algusosal. Karre tulemus oli 27:33,1 ja M 50 klassis tuli 6. koht. Tundub, et haiguse mõjud on lõplikult möödas nüüd on ainult arengut oodata. Lõpusirgel möödus ta ka Toomasest.
124. kohaga oligi järgmine lõpetaja Toomas, kes oli stardis päris eliidi järel. Distantsil ta Romkaga sammu pidada küll ei suutnud, aga väga korralik jooks tuli ikkagi. Tulemuseks 27:39,5 ja M 40 klassis 38. koht.
134.-ndana (naistest 9.-ndana) saabus Kadri, kes oli meie parim naisjooksja. Kadri lõpuaeg oli 28:00,8 ja N 35 klassis III koht. Kadri jooksis väga ühtlaselt. Suhteliselt kiire oli küll I km, aga sellel jooksul on see pigem eelis kui kaotus, sest tagant ei pääse algul normaalselt jooksma. Väga tubli esitus Kadrilt.

harku_2014_06179. oli taaskord meie parim Viljar, Viljar Hiienõmm, kelle lõpuajaks tuli 29:09,4 ja M 40 klassi 53. koht oligi käes. Tantsumehed on ikka kõvad jooksumehed.

harku_2014_12Kohe Viljari järel, 181.-ndana, lõpetas meie II naine, Marilin. Tema tulemus oli 29:09,4 ja N 21 klassis tuli korralik 8. koht. Imelikul kombel ei suutnud ma Marilini jooksu ajal kordagi näha ja seetõttu ei oska ka lisada, kas algus oli piisavalt kiire või jäi midagi alguse taha. Ka lõpus lipsas ta märkamatult mööda. Aga tulemus on igati hea. Marilin oli naiste üldarvestuses 16.
Järgmised meie omad ületasid juba 30 minuti piiri.

harku_2014_07

Neist kõige varem saabus Ergo, kes lõpetas 242. kohal tulemusega 30:11,1 ja kiire sprinterina tegi lõpus lühikese ülikiire spurdi ja lõpukoht paranes kohe päris mitme võrra. M 40 klassis oli Ergo 70.

harku_2014_08Vähem kui minuti pärast saabus Tõnu, kelle lõpuaeg oli 31:04,5 ja koht 283.-s. M 40 klassis tuli 75. koht. Tõnu tulemusele avaldas suurt mõju startimine päris rivi lõpust. Ülikaua kestnud I km vajutas jooksule oma pitseri, edasi tuli Tõnu juba normaalses tempos. Igal juhul vorm on tõusuteel ja siit võib veel midagi head oodata.

harku_2014_09372. kohaga lõpetas Raul, kelle pikk kuju torkas kaugelt silma. Lõpptulemuseks oli 32:42,6 ja M 40 klassis andis see 94. koha. Täitsa OK tulemus.
379. lõpetaja oli Kairit, tulemusega 32:51,8, kes oli N 21 klassis 32. Igati tubli tulemus veel vähe harjutavalt Täppsportlaselt. Naiste üldkoht oli 57.
414.-ndana ületas lõpujoone Margo, kelle aeg oli 33:39,0 ja M 35 klassis 64. koht. Tundub, et Margo on nüüd jalad alla saanud ja kannatab ka korralikult treenima hakata. Hooaja lõpuüritusena on tal plaan Rabajooks alla poole tunni joosta. No peab tulema.

harku_2014_10465. lõpetaja oli Kerly, kes startis pärast 8-kuulist võistluspausi. Ajaga 34:46,7 tuli naiste 83. üldkoht ja N 40 klassis 16. koht. Lisaks tulemusele tegi rõõmu oluliselt paranenud jooksutehnika. Nüüd tuleb vaid edasi treenida ja see võistlustel realiseerida.

harku_2014_11522. kohaga lõpetas Kaidar, kelle lõpuajaks tuli 36:00,9 ja M 21 klassis andis see tulemus 141. koha. Ka Kaidari puhul oli nüüd olulist arengut märgata. Loodetavasti täitub sügisel tema suur unistus,joosta 10 km alla 50 minuti.
736. lõpetaja oli Marie, kes oli naistest 239.-s ja N 21 klassis 121. Lõpuajaks tuli 44:15,6.
Sellega olidki kõik täppsortlased finiśis. Tulemused olid head ja kõik olid rahul. Suur jooksupäev oligi õnnelikult lõppenud.