14.01.2023. KEVEK lahtised talvised MV. Liliana ülekaalukas võitja!

jooksuvõistlused

Väike punt Täppsportlasi osales laupäeval Tartus KEVEK lahtistel talvistel meistrivõistlustel. Seltskond oli üsna rahvusvaheline ja väliskülaliste tase oli vägagi konkurentsivõimeline. Täppsportlasi oli kohal viis – Mirjam Piik, Kadri Jägel, Liliana Torn, Danel Taur ja Kain Väljaots.

Kõige esimestena tuli starti asuda meeste 800 m-s osalevatel Danelil ja Kainil. Kuigi starti lasti ka väljaspool arvestust nooremaid ja tugevaid jooksjaid, ei pandud neid millegipärast tugevamate veteranidega ühte jooksu. Nii tuli Danelil ise algusest lõpuni jooksu vedada, mis pole teatavasti tema tugevam külg, ning eks selle all kindlasti natuke tulemus kannatas. Keegi ohtlikuks küll ei saanud aga Margus Kirt püsis üsna lähedal algust lõpuni ja aastatelt oluliselt vanema mehena vanuskoefitsenidiga läbi korrutamisel ka võitjaks kuulutati. Danelile siis teine koht. Daneli jooks oli siiski 2 sekundi jagu kiirem kui eelmise nädala Harjumaa MV teise koha tulemus. Kain jooksis samas jooksus ja püsis grupi keskel kogu distantsi. Lõpus õnnetus ühte konkurenti veel edestada ja kokkuvõttes tuli 5. koht. Väljaspool arvestust jooksid teises jooksus Deniss Śalkauskas ja Uku Renek Kronbergs. Deniss vedas enamuse distantsist aga Uku möödus temast viimase ringi vastassrirgel kindlalt ja tegi väga korraliku tulemuse – 1.52,45. Deniss kaotas alla sekundi.

Pildil Danel Taur, Margus Kirt ja Raido Raspel autasustamisel

Järgmise Täppsportlasena startis naiste 800 m-s Mirjam Piik. Kohal oli ka kaks Eesti tasemel noorveterani – Katrina Stepanova ja Kätlin Jakk. Mirjam oli nendega ühes jooksus. Ja eks lõpuks omaette jooksmiseks see võistlus kujunes. Väikesed taseme vahed olid tuntavad. Katrina jooksis üksi ees, Kätlin teisena ja Mirjam kolmandana. Esimesed 2 ringi olid Mirjamil lootustandvad – 37 sekundit ja mõni kümnendik peale aga kolmandal ringil tempo langes juba selgelt ja viimane oli ka selline Harju keskmine. Kuigi teises jooksus keegi Mirjamist kiiremini ei jooksnud, tuli koefitsendiga läbi korrutamisel siiski teise jooksu 2.39-ga võitnud lätlanna mööda lasta. Tulemuseks seega see kõige jamam koht – neljas. Võistluskogemust aga õnnestus saada ja mis see talvel ikka olulisem on.

Siis asusid starti pika sprindi jooksjad. Naiste 200 m-s esindas Täppsportlasi Kadri Jägel. Oma jooksu Kadri küll võitis aga kõigi jooksude peale oli see viies aeg. Kõigi muude tehete läbi tegemisel kuulus Kadrile lõpuks siiski kaheksas koht. Kadri jooks oli ca 120 m päris hea aga lõpukurvis tehnika lagunes ja lõpp läks kangutamiseks. Nagu hiljem selgus, võis see isegi hilisemat teatejooksu silmas pidades isegi kasuks tulla.

Danel Taur tegi 800 m järel ka 200 m-s kaasa. Kui võtta aluseks visuaalne pilt, oli 200 m palju ilusam. Lõpukurvis tuli küll korraks veidi kiirust maha võtta, sest tekkis oht rajalt välja vajuda aga lõpp oli jälle kiire ja tulemus ka igati OK. Kui arvestada seda, et puhast kiirustrenni pole teinud, oli tulemus väga hea. Daneli tulemus oli paremuselt neljas ja kui vanuskoefitsendiga läbi korrutati, tuli leppida kuuenda kohaga. Pole paha.

Naiste 3000 m oli väga tugeva koosseisuga. Väljaspool arvestust jooksis Merili-Mai Kivimets, kes ka vedas enamuse distantsist. Kohal olid Lily ja Leila Luik, Irina Bizjajeva ning muidugi Täppsportlane Liliana Torn. Alguse pandi korralik tempo peale ja mainitud viisik jooksis mainitud järjestuses üsna mitu ringi. Kuskil esimese kilomeetri lõpus tundus tempo Irinale liiga nõrk ja ta läks ise juhtima. Pikalt ta juhtida ei jaksanud ja Kivimets ja õed Luiged läksid uuesti mööda. Irina ja Liliana hakkasid esikolmikust maha jääma. Tallinnast ülekannet vaadates jäi mulje, et sel hetkel oleks pidanud Liliana Irinast mööda minema, sest Irinal jooks muutus üsna mitmeks ringiks väga kangeks ja raskeks. Aga Liliana jäi Irina taha jooksma ja nii joosti edasi. Lõpukilomeetril läks Lily Luik Kivimetsast mööda ja võitis jooksu. Leila oli kolmas. Kuna kohtunikud olid ringide ütlemisel veidi tagasihoidlikud, õigemini ei öelnudki neid eriti, läks Lilianal arvestus sassi ja ta magas lõpu maha. Lõpuspurt jäigi tegemata ja Irinaga konkureerimata. Vanuskoefitsendiga läbi korrutades oli võitja muidugi Liliana ja seda umbes minutise varuga. Peale jookus lõpetamist sai Liliana õdedelt Luikedelt positiivse komplimendi suurepärase vormi kohta. Pole midagi öelda, teist sellist Eestis pole.

Pildil Lily Luik, Liliana Torn ja Leila Luik autasustamisel

Võistlusprogrammi lõpuks oli kavas 4*200 m segateatejooks, kus iga võistkond oli esindatud kahe naise ja kahe mehega. Kuna sprinterlike kalduvustega Täppsportlasi oligi kohal täpselt ühe võistkonna jagu, pandi nimed kirja ja mindi starti. Pikamaajooksja Liliana jäi raja kõrvale ergutama. Starditi sellises järjestuse, et Laustas Mirjam Piik, siis jooksis Kain Väljaots, siis Kadri Jägel ja ankrumehena läks jooksma Danel Taur. Meie võistkond oli tugevamas jooksus ja esimesena startinud Mirjam tegi väga korraliku jooksu ning andis teatepulga üle kolmandana. Kain tegi lõpusirge alguses küll tagareiele veidi viga aga enam-vähem normaalse sammuga õnnestus siiski pulk Kadrile üle anda. Nüüd oli Kadri jooks palju ilusam kui individuaalses 200 m-s. Kindel kolmas koht säilis ja Danel kindlustas kindla jooksuga kolmanda koha. See oli Danelile juba kolmas start ühe päeva jooksul.

4*200 m segateatejooksu autasustamine

Sellised sündmused leidsid siis aset eelmisel laupäeval Tartus.

Tulemuste rubriigis pole arvestatud väljaspool arvestust võistelnud jooksjaid. Vastasel juhul oleks Danel ja Kain kaks kohta ja Liliana üks koht tagapool.