Harjumaa kergejõustiku sisemeistrivõistlused

jooksuvõistlused

Harjumaa kergejõustiku meistrivõistlustel olid Täppsportlased esindatud nii naiste kui meeste 800 m jooksus.

Väga vähe võistlejaid oli ja ega pealtvaatajaid rohkem olnud. Naiste jooks toimus varem. Seal esindas Täppsportlasi Mirjam Piik. Naisi oli stardis vaid 3 ja kõik olid väga erineva tasemega. Seega toimus võitlus rohkem iseendaga. Üldtreenitus on Mirjamil hea ja jäi vaid loota, et üksi joostes ka enam-vähem tulemus tuleks. Karmel Jano läks kohe algusest oma teed ja Mirjam oli teine. Esimesed 2 ringi olid väga head, kolmas ka vähemalt keskmine aga neljandal andis natuke konkurentsi puudumine tunda. Tempo küll päris ära ei kukkunud aga ilmselt kellegagi konkureerides oleks võinud veel vähemalt sekundi ajast maha näpistada. Sellele vaatamata tegi Mirjam isikliku siserekordi. Käsitsi võetuna sain sellised ringiajad: 37,03 + 37,18 + 39,25 + 40,99. Esimene start on tehtud ja järgmisel laupäeval tuleb järgmine katse.

Mehi oli stardis 5 ja koosseis oli ka oluliselt võrdsem. Danel Taur läks esimesel võistlusel taktikajooksu tegema. Plaan oli algusest ette minna ja siis hoog maha pidurdada. Ette Danel küll pääses aga Ilja Rõźenkovil olid teised plaanid. Juba esimese kurvis surus ta Danelist mööda ja läks oma teed. Danel jäi jooksma kolmandana Mattias Hartikaineni seljataga koos ülejäänud konkurentidega ja ei üritanud liidriga kaasa minna. Ja nii joostigi veidi langevas rütmis väga rahulikult kuni peaaegu kolmanda ringi lõpuni. Siis hakkas juhtuma. Seni neljandal kohal jooksnud Rapla Jk jooksja Rauno Pisa alustas spurti aga Danel reageeris koheselt ja hetkeks olid 3 jooksjat kõrvuti. Enne viimase ringi algust pääses Danel siiski teisele positsioonile ja lõpukurvis kiirust lisades jäid ka Mattias ja Rauno juba selgelt maha. Viies jooksja oli juba varem veidi kaugemale vajunud.

Daneli ringiajad käsitsi võetuna: 31,38 + 33,18 + 33,93 + 30,60. Aja poolest oli tulemus kindlasti mitte kõige parem ja sellise taktikaga õnnestus Danelil maksimaalne koht võtta. Kas ka Iljaga oleks suutnud konkureerida, jäigi proovimata. Järgmisel laupäeval on teised konkurendid ja siis läheb kindlasti kiiremaks jooksuks.

08.01.2023. Harjumaa MV

Naised 800 m:
2. Mirjam Piik – 2.34,56

Mehed 800 m:
2. Danel Taur – 2.09,23
——
Jooksmiseni Tartus!
Kaanepildil Mirjam, Kareml ja Nicole Marika