Esimene Vinni – Rakvere talvejooksu etapp

jooksuvõistlused

Jaanuari teisel pühapäeval toimus selle aasta esimene Vinni – Rakvere talvejooksu etapp.

Nagu ikka, joosti Vinnist Rakverre ja distants oli tavapärane 10 km. Oli selline tore jooksuilm. Külma oli 14-15 kraadi ja lisaks veel natuke tuulekülma. Lumi oli maas ja mida muud paremat soovida ikka on. Täppsportlasi oli kohal kaks – Liliana Torn ja Viljar Hiienõmm. Tegelikult oli kohal ka Kristjan Ööpik aga temal on allergia selle jooksu vastu. Alati saab ta kas vigastada või haigestub vahetult enne starti. Nüüd sai viirus Kristjani kätte.

Eelmise aasta võitjad said selga edeva vesti, kuhu oli peale kirjutatud sõna “Liider”. Lilianal õnnestus eelmisel aastal sari võita ja nii sai ta liidrina joosta. Ja peab ütlema, et liidri nimetust õnnestus Lilianal hästi välja kanda. Liidrina ta startis ja liidrina ka lõpetas. Konkurents oli rohkem meestega, et kas saab esikümnesse või ei saa. Üks koht jäi siiski puudu. Naiste osas jäid konkurendid kaugele. Kui distantsiliselt arvestada, jäi teine koht (Marit Hiiemaa) ligi kilomeetri ja kolmas (Anet Adamson) veidi üle kilomeetri maha. Seega tuleb nelja nädala pärast sama vest uuesti selga tõmmata.

Meeste osas jäi vestiga mees neljandaks. Võit läks Rainer Kravetsile. Viljar Hiienõmm lõpetas seitsmeteistkümnendana ja seda täpselt 4 minutit peale Lilianat. Hooaja esimeseks võistluseks käib küll.

08.01.2023. Vinni – Rakvere talvejooks 10 km

17. Viljar Hiienõmm – 44:37 – (M50 – 3. koht)

naised:
1. Liliana Torn – 40:37 (üldkoht 11.)
Kaanepildil Viljar, kellel õnnestus liider Lilianaga ühele pildile saada