2021/2022 hooaja esimesed stardid

Uue hooaja esimeseks stardiks olid juba piirangud peale pandud ja paraku tähendas see seda, et üsna mitmel Täppsportlasel tuli Rapla talvejooksul startimisest loobuda. Kahe jooksjaga olime siiski esindatud. Marek Tõnismäe ja Olev Mitt olid kohal. M50 vanuseklass oli ka sel korral väga tugev ja vaatamata väga ühtlasele ja korralikule jooksule, tuli Marekil M50 klassis leppida viienda kohaga. Kuna aga M60 klassi üldse ei ole, jooksis Olev Mitt noorte meestega koos ja oli M50-s kümnes. Oli ka täitsa korralik jooks, mille Olev lõpetas sprinterliku lõpuspurdiga.

14.11.2021. Rapla talvejooks ~ 5 km
27. Marek Tõnismäe – 19:11 – M40 – 5. koht
43. Olev Mitt – 20:47 – M50 – 10 koht

Sellel suvisel pildil on Marek

——
Urmas Põldre 55.-ndat sünnipäeva käisid tähistamas 5 Täppsportlast – Marek Tõnismäe, Olev Mitt, Heiki Pruul, Liliana Torn ja Marge Nõmm. Heikil oli see rohkem kergeks treeningjooksuks paar nädalat kestnud seljavigastuse järel. Rahulikult alustades ja mitte väga palju kiiremini lõpetades, tuligi selline aeg nagu tuli. Ülejäänud Täppsportlaste puhul läks täpselt nii nagu läheb siis kui Liliana Torn kohal on – Liliana oli kiireim Täppsportlane. Ja üleüldse oli Liliana kiireim naine ja seda päris suure vahega teiste ees. Loomulikult tõi see ka N50 esikoha. Neljanda naisena lõpetanud Marge Nõmm tõi N50 klassis Täppsportlastele kaksikvõidu. Meestest oli kiireim Marek Tõnismäe, kes kaotas Lilianale kolmveerand minutiga. M40 klassis andis see tulemus viienda koha. Taas noormeestega koos jooksnud Olev Mitt oli M50 klassis kaheksas. Pole paha!

——
Tundub sedasi, et ega ilma Olev Mitita talvel ühtegi jooksvõistlust ei peeta. Mispo talvemaraton oli ta kohal ja jooksis kõigist võimalikest distantsidest kõige lühemat, 7,03 km pikkust, distantsi. Viiendana lõpetades, oli Olev M60 klassi parim.

Marge Nõmm tegi 2 tiiru ehk jooksis 14,06 km. Kahe ringi jooksus oli Marge kiireim naine ja mehigi suutis enne Marget lõpetada vaid 3. Loomulikult kuulus ka N50 esikoht kuulus Margele. Oli edukas võistlus. Kuldne duubel meie veteranidelt!

04.12.2021. Mispo talvemaraton
7,03 km
5. Olev Mitt – 32:31 – M60 – 1. koht

14,06 km naised:
1. Marge Nõmm – 1:09:25 – N50 – 1. koht (4.)
——
Esimesed Täppsportlased avasid sisehooaja. Kadri Jägel ja Danel Taur käisid KEVEK lahtistel jalga teritamas. Kadri tegi kaasa korraliku mitmevõistleja programmi – 60 m, kaugus ja 200 m. Danel piirdus tagareie kerge venituse tõttu ainult 800 m jooksuga. Tagantjärele tarkusena oleks Kadri võinud ka 800 m joosta ja oleks kindla teise koha saanud ning ilmselt oleks ka jalgadele parem olnud. Lumehangede vahelt halli minnes jättis soovida just stardikiirendus ja ega kaugushüppes paku tabamine ka kõige täpsemini ei õnnestunud. 200 m tuli välja päris hästi. Seal polnud stardikiirendus enam nii oluline ja sammu sättida polnud ka vaja. Napilt jäi 30 sekundi piir alistamata. Kadri saak oli aga hea – viies, kuues ja seitsmes koht.

Danelil on aga Tartus käpp sees. Mees oli tugevamasse jooksu pandud ja sai koos noorte ja andekatega joosta. Mis nende vanuritga ikka koos ponnistada. Need ei jaksa nagunii eriti kiirelt liikuda. Et mitte jalale liiga teha, otsustas Danel joosta ühtlases rütmis ja mitte 100 % maksimumi välja panna. Deniss Śalkauskase ja Uku Renek Kronbergsi tuules (või õigemini natuke tuulest väljas) liikudes oli ta tugevamas jooksus neljas ja lõpetas uue isikliku siserekordiga. Tegelikult siserekordit enne ei olnudki. Aga tulemus oli tegelikult väga hea kui arvestada poolpidust jalga ja väikest varu. Märgilise tähendusega on ka see, et samas jooksus jooksis Deniss halli 800 m rekordi ja Uku Renek Eesti U18 ja U20 rekordid. Vanuskoefitsendiga läbi korrutades tuli Daneli tulemuseks 1:55,01 aga sellega läks üsna napikaks ja esikoht tuli Raido Raspeli ees vaid 55 sajandikuga.

——
Ka Jõgeval oli Olev Mitt kohal. Jõgeva jõulujooksus lõpetas Olev 14.-nana. Siis oli ka M60 vanuseklass olemas aga üks vanamees oli kiirem. Valeri Kääpale tuli alla vanduda aga hooaeg on alles noor ja pole veel õieti alanudki. Natuke trenni peale ja küll siis ka kullasadu algab.

12.12.2021. Jõgeva jõulujooks ~ 10 km

14. Olev Mitt – 45:23 – M60 – 2. koht
——
Stamina korraldatud Audi vana-aasta jooksul oli sel korral Täppsportlase osakaal väike. Kui tavaliselt oleme teatejooksus ikka mitme võistkonnaga väljas, siis nüüd piirdusime 40 %-ga ühest võistkonnast ja loomulikult oli stardis ka idividuaalselt jooksnud Olev Mitt.

Teatejooksus olid Täppsportlased sellises võistkonnas nagu Särasilmad. Ilmselt silmad särasid kõige erksamalt kui teiste võistkondadega võrrelda. Tegu oli segavõistkonnaga, kus pidi kindlasti 2 naisjooksjat olema. Bret Schär jooksis teist vahetust ja Kristjan Ööpik kolmandat. Võistkonna avaetappi jooksis Alina Reinmäe ja viimast kahte etappi jooksid Mikk Tiidemann ja Steven Raudsepp. Kui etappide kaupa vaadata, siis suur töö tehti ära just teisel ja kolmandal etapil. Avaetapi järel oli Alina 27. kohal. Bret tõi võistkonna 16.-ndale kohale ja Kristjan 7. .-ndale kohale. Mikk hoidis seitsmendat kohta ja Steven andis ühe koha tagasi. Segavõistkondade hulgas andis see tulemus aga teise koha ja tuli poodiumile minna. Arvestades ettevalmistusperioodi algust, joosti igati tublilt ja tublid olid tegelikult kõigi viie etapi jooksjad.

Olev Mitt tegi samuti korraliku jooksu. Korralik algus, natuke kergem distantsi osa ja sprinterlik lõpp tagasid 31. koha. Vanuseklasse kahjuks ei olnud aga jah seesama Valeri Kääpa oli taas natuke kiirem. Küll jõuab veel. Mees pole veel vormigi kogunud

18.12.2021. Audi vana-aasta jooks

Teatemaraton 5*8,44 km
8. (segavõistkonnad – 2. koht) – Särasilmad (Alina Reinmäe, Bret Schär, Kristjan Ööpik, Mikk Tiidemann, Steven Raudsepp) – 2:55:56
Alina Reinmäe – 36:54
Bret Schär – 35:30
Kristjan Ööpik – 33:39
Mikk Tiidemann – 33:13
Steven Raudsepp – 36:38