Hooaja viimased võistlused

jooksutrennid Tallinnas

Saaremaa 3-päeva jooksul osales 9 Täppsportlast – Tarvi Tameri, Kain Väljaots, Danel Taur, Kristjan Ööpik, Jaan Õun, Marek Tõnismäe, Mihhail Korasteljov, Kadri Jägel ja Mirjam Piik. Igaühel olid omad eesmärgid. Tarvi, kes polnud enam parimas konditsioonis, otsustas veidi rahulikumalt võtta, eriti esimesel päeval. Kain läks panema. Danelil oli plaan aidata Kristjanil 10 km uut tippmarki joosta, selle distantsi lõpus veidi kiirendada ja kahel järgneval päeval kergelt koos naistega joosta. Kristjan läks 10 km-le panustama. Ka Jaan ootas eelkõige 10-lt km-lt parimat tulemust. Marek tahtis eelkõige normaalse tundega lõpuni jõuda ja seetõttu esimesel päeval väga panema ei läinud. Mihhail tahtis võistluse normaalse tulemusega läbi joosta. Mirjam ja Kadri otsustasid veidi kergemalt joosta kui võimed lubaks aga eks väsimus kuhjus kolme päevaga ja keskmaajooksjatel tuli pikkadel distantsidel veidi ka pingutada.

10 km päeval oli ilm omadega sassis. Puhus meeletu tuul ja sadas. Eks see pani rekordite jooksmisele oma pitseri. Tarvi võttis 10-t km-t kergelt ja vaid lõpsu tegi mõne kiirema kilomeetri aga vaatamata sellele oli ta parim Täppsportlane. Korraliku jooksu tegi Kain Väljaots, kes ise vist väga rahul ei olnud aga ilm oli ka vastav. Dael vedas vastutuules Kristajani 9,2 km-t, meelitas ja sõimas aga tempo ei olnud päris loodetud. 9,2 km-l tegi Danel kiirenduse ja jooksis viimased 800 m umbes 3 minuti tempos. Ta möödus paar meetrit enne lõppu ka Kainist aga lõpuprotokollis leidis ta end ikkagi Kaini selja tagant. Selgus, et siin võetaks vaid puhast aega ja järelikult pidi Kain 4 sekundit hiljem startima. Kristjan jooksis reaalselt kindlasti oma elu parima 10 km aga ilm tegi oma töö ja aeg jäi täpselt 37 minuti peale. Sel korral siis uut isiklikku rekordit ei tulnud. Viimase aja treenitust ja tulemusi arvestades võis karta, et Jaan alla 40 minuti ei saa, liiati oli ka ilm kohutav. Läks aga veidi paremini. Marek võttis esimest päeva väga kergelt, jooksis mõnuga ja lõpus ei kiirendanud. Võib arvata, et paar minutit jäi varuks. Kuna Mihhail polnud Helsinki maratonist veel täielikult taastunud, võis karta, et jooks tuleb raske aga ei olnud seal midagi rasket. Täitsa OK jooks oli. Mirjam ja Kadri jooksid koos ja tegid sellise tempokrossi tasemel pingutuse. Elektroonika fikseeris Kadri ühe kümnendikulise paremuse aga see pole absoluutselt oluline.

Teisel päeval oli ilm ilus. Joosti Sõrves ja distants oli 16,195 km. Suurem osa Täppsportlasi jooksis paremini kui esimesel päeval. tarvi tegi juba veidi tõsisema pingutuse ja oli 10 kohta kõrgemal kui esimesel päeval. Väike varu oli ka sel korral. Kainil oli ilmselt teine päev kogu võistluse parim, sest selle päeva finiśis oli ta kõrgeima individuaalse kohaga, ehk 44.-ndana, kogu võistluse vältel. Kuigi Kristjan läks esimesel päeval panema, õnnestus teine päev tal paremini. Positsioon paranes kuue koha võrra. Marek jooksis teisel päeval lõpu eel Jaanist mööda ja oli distantsi lõpuks 48 kohta kõrgemal kui esimesel päeval. Jaan oli eelmisel õhtul saunaga veidi liialdanud ja ilmselt liialt vähe joonud ning teine päev ei toonud loodetud tulemust. Mihhail tegi täpsusjooksu. Ka teise päeva lõpetas ta samal kohal nagu esimesegi. Naised jooksid suhteliselt rahulikult ja Danel jooksis nendega koos. Mirjam tuli normaalselt lõpuni aga Kadril läks lõpus raskeks ja ta jäi Mirjamist üle minuti maha.

Ja siis oligi viimane päev käes. Teise päeva järel saatsin veel jooksjatele meili, et kõik normaalsed jooksjad jooksevad kolmandal päeval 16 km kiiremini kui teisel päeval 16,2 km. Nii ka läks, mõnel küll üsna napilt. Tarvi jooksis veel ühe koha jagu paremini kui teisel päeval ja tõusis kolme päeva kokkuvõttes lõpuks kuueteistkümnendaks. Igati korralik tulemus väikese varuga jooksu kohta. Kainil oli kolmas päev suhteliselt raske. Koha poolest andis ta natuke ära kui teise päevaga võrrelda aga ajaliselt suutis mõne sekundi jagu kiiremini joosta kui teisel päeval. Kui Kristjani esimese päeva unistuse rikkus ilm, siis jooksvalt võttis ta uue eesmärgi – joosta kiiremini kui Tarvi Tallinna maratonil maratoni läbis. Probleeme ei tekkinud. Lisaks oli viimane päev ka koha poolest kuue ühiku jagu parem kui teine. Selles mõttes läks Kristjanil iga päevaga järjest paremini. Ka viimasel päeval oli Marek Jaanist eespool ja positsioon paranes ka sel korral. Ajaliselt oli Marek samuti parem kui teisel päeval ja mitte vähe. Jaani jooks oli parem kui teisel päeval aga parimat minekut polnud ka sel korral. Kolmandal päeval Mihhailil enam nii täpselt joosta ei õnnestunud. Nimelt viimase päeva lõpetas ta 33 kohta kõrgemal positsioonil kui esimese ja teise. Ka tulemus oli palju parem. Danel tegi ka kolmandal päeval naiste jooksu ja toitus distantsil täie raha eest. Naistest oli Kadri Mirjamist üle paarikümne sekundi eespool aga üldarvestuses jäi Mirjam siiski natuke ette. Oli tore lõpp hooajale.

10 km naised
72. Kadri Jägel – 47:08,5 – N40 – 14. koht (341.)
73. Mirjam Piik – 47:08,6 – N40 – 15. koht (342.)

16,195 km naised
81. Mirjam Piik – 1:23:02,1 – N40 – 15. koht (354.)
90. Kadri Jägel – 1:24:15,0 – N40 – 17. koht (373.)

16,2 km naised
66. Kadri Jägel – 1:20:14,2 – N40 – 11. koht (321.)
73. Mirjam Piik 1:20:36,1 – N40 – 12. koht (333.)

42,195 km naised
70. Mirjam Piik – 3:30:46,6 – N40 – 12. koht (331.)
73. Kadri Jägel – 3:31:37,5 – N40 – 13. koht (338.)

Pildil Kristjan ja Merlin

——
Pärnumaal joosti Kadrijooksu. Ilmselt oli distants siiski veidi pikem kui 3 km, sest ka kõige kiiremate tulemused olid kahtlaselt aeglased. Täppsportlane Mehis Mäe pani algusest peale täiega. Ilmselt läks algtempo veidi üle võlli, sest iga ringiga kogunes sekundeid juurde. Mehise ringid olid – 3:50,6; 4:05,3 ja 4:13,7. Lõpuks tuli piirduda 5. kohaga.

17.10.2021. Kadri jooks ~ 3 km
5. Mehis Mäe – 12:09,6
——
Pärnu rannajooksul osales 2 Täppsportlast – Marge Nõmm ja Olev Mitt. Mõlemad jooksid 10 km. Margel oli viimasel ajal vormiga kehvasti ja nagu tagantjärele tarkusena selgus, oli põhjuseks püstijalu koroona läbipõdemine. Aga sel hetkel ta veel seda ei teadnud. Jooks tuli raskelt ja oli paari minuti jagu aeglasem kui suvel. Kõigele lisaks tuli N45 klassis neljandaks jääda.

Neljas oli MV60 klassis ka Olev Mitt. Arvestades vähest treenitust polnud tulemusel tegelikult midagi viga.

24.10.2021. Pärnu Rannajooks ~ 10 km
67. Olev Mitt – 44:00,7 – MV60 – 4. koht
naised:
18. Marge Nõmm – 47:09,3 – N45 – 4. koht (113.)

——
Krusensterni jooksu õnnestus isegi oma silmaga näha. Täppsportlasi oli kohal vähem kui oleks lootnud aga õnneks mõned ikka olid. Osalesid Liliana Torn, Marek Tõnismäe ja Heiki Pruul. Oli mõnus karge sügisilm, mis lausa kutsus jooksma. Igaühel olid omad eesmärgid. Liliana tahtis kindlasti naiste üldvõitjaks saada, Marek üritas Lilianaga nii kaua koos joosta kui jaksu on ja Heiki tuli lihtsalt kergemalt jooksma erinevaid kiirusi proovima. Läks nii nagu üsna sageli on läinud. Parim Täppsportlane oli Liliana. Marek ei suutnud temaga juba algusest peale koos joosta, sest tempo oli ülikõva. Lilianal oli Anete Randma näol kõva konkurent, kes pidas 3 km vastu. Siis tuli temalgi alla anda ja naiste esikoht Lilianale loovutada. Vahe jäi lõpuks 8 sekundit. Heiki alustas kiirelt, oli mõnda aega koos Lilianaga, siis lasi tempo alla ja tegi veidi kiirema lõpu. Sellise vahelduvas tempos jooksu lõpetas Heiki Marekist järgmisena. Marek jooksis seevastu väga ühtlaselt ja eks nii on kindlasti ka lihtsam joosta. Kahjuks MV klassis oli üks kõva mees, Ain Kilk, ees. Tublid olid kõik.