Edukas nädalavahetus

Jälle on natuke sporti tehtud ja ka päris suurt edu saavutatud. Seekord õnnestus üks korralik võit saavutada. Selline lugu juhtus Leksijooksul, kus distantsiks on 4,5-4,6 km. Kindlat pikkust pole, kuna starditakse Rahumäe surnuaia tagumiste väravate juurest, joostakse ümber surnuaia, üle suusasilla ja lõpetatakse Glehni lossi juures, krokodilli kõrval. Ülejäänud osas on raja valik vaba. Tavaliselt tuleb raja pikkuseks ca 4,55 km.

Leksijooksul on teatavasti selline traditsioon, et vähemalt 5 korda startinud jooksjad saavad 5 m edu. Kes veel rohkem startinud, stardib veelgi kaugemalt. Täppsportlasi esindasid sel korral Jaan ja Kaidar. Mõlemal on seni veel edumeetrid välja jooksmata, aga küll need aastatega tulevad. Üks kõige kaugemalt alustajaid oli Leksi 44 oma jooksja Halmar Heinmets, kes sellel jooksul mitu korda esikolmikusse kuulunud, aga polnud veel kordagi võitnud. Jooksu algul sai kohe selgeks, et Halmar koos Jaaniga ongi favoriidid, teised neile ohtlikuks ei saanudki. Halmar, kellel oli 16 m edu Jaani ees, alustas ka väga kiirelt ja Jaanil kulus terve km tema kätte saamiseks. Edasi joosti juba koos. Tõusudel surus Halmar, kes kohati sai 2-3 m edumaad, aga kohe tegi Jaan selle tasa. Tegelikult on tõusud ka Jaani trump, aga ju siis Halmar tundis end lõpuheitluse jaoks veidi ebakindlalt ja üritas distantsil asja ära teha. Nii joosti kuni viimase 200 m-ni, kus seisis Leksi 44 klubi treener ja eestvedaja Holger Peel, kes hüüdis, et 200 m veel. Siis Jaan alustas spurti ja läinud ta oligi. Lõpuks oli vahe 4 sekundit, ajad 16:31 ja 16:35. Halmaril jäi taaskord võit saavutamata. Kolmandana lõpetas maratonimees Marek Atonen, kes kaotas juba üle poole minuti.
leksi_jooksPildil Marek, Jaan ja Holger

Tublit jooksu tegi ka Kaidar, kes parandas selle trassi isiklikku tippmarki, meetritesse ümberarvestatuna, pea kilomeetriga ja lõpetas 16. kohal. Esmakordselt oli jooksu keskmine kiirus alla 5 minuti km kohta.

Samal päeval joosti ka Tabasalu jooks, 4,8 km. Tegemist lausiku ja kiire trassiga, kus üle poole joostakse metsaradadel ja alguses ja lõpus on väike asfaldiosa. Tegemist on suhteliselt lausiku ja kiire trassiga. Täppsportlasi esindasid 3 värsket alustajat: Mirjam, Priit ja Aivar. Kuna koha peal ei viibinud, siis jooksu kommenteerime ei hakka. Meie kolmik jooksis aga väga kiireid tulemusi, mida enne starti pakkuda ei julgenud. Eelmisel päeval suhtlesin Priiduga ja pakkusin, et võib-olla 4 minuti tempos tuleb ära. Aivaril soovitasin 4:10 lähedast kiirust hoida ja Mirjamilt lootsin korralikku kiiruse parandamist Haapsalu 10 km-ga võrreldes. Distants ikkagi poole lühem, mis sest, et osa on maastikul. Läks aga palju paremini. Mirjam lõpetas kolmanda naisjooksjana ja vanuseklassi võitjana. Aeg oli 22:13,3 (keskmine kiirus 4:38). Auhinnaks oli, nagu ikka, head paremat söögipoolist. Priit lõpetas 18:35,3-ga (3:52 tempo) ja Aivar 19:15,4 (4:01 tempo). Neile küll süüa ei antud, aga seda suurem oli rõõm tulemuste üle.
tabasalu_jooksPildil Priit, Mirjam ja Aivar

Samal päeval tegi mehetegusid ka Ahto, kes vaatamata nohusele ninale, saavutas Saare maakonna murdmaajooksu meistrivõistlustel 6 km distantsil ajaga 22:03,8 veteranide arvestuses III koha.

Hooaeg aga jätkub ja ootame põnevusega uusi starte.