Haapsalu jooks

jooksutrennid Tallinnas

uhispilt_haapsalusPildil rahulolevad täppsportlased peale jooksu

Nüüd on Täppsortlastel ka selle hooaja esimene start tehtud. Mõnel õnnestus see paremini, mõnel halvemini, aga margid on maas. Klassikaline 10 km on joostud ja siit saab ainult edasi minna. Väga tore oli starti vaadata, kus Täppsportlased moodustasid peaaegu veerandi. Ja ega tulemustelgi viga olnud. Kehva ilma kiuste joosti päris korralikke tulemusi. Stardist panid Spordipartneri poisid küll esimestena minema, aga ka Täppspotlasi oli päris ees näha. Mehis, Jaan ja Ahto tegid päris kiire stardi.
algus
Naistest oli Kristiina kohe esimene ja keegi talle ohtlikuks ei saanudki. Irina, Kaia, Anneli ja Kadri olid ka kindlalt esikümnes.
meie_parimadPildil Irina, Kristiina, Kaia

Distantsil juhtus nii mõndagi. Spordipartneri jooksja Sergei Tśerepannikov tuli kindla võitjana esimesena ja Jaanus Kallaste ning Andrus Lein olid järgmised. Meie jooksjate järjestus muutus aga päris palju. Parimana saabus Ahto, siis Jaan ja alles siis Mehis.

Sügisel alustas plaanipärast treenimist Kain Väljaots, kes tõi peagi ka enda poja, Kevini, trenni. Sai võetud kindel plaan viia 10 km aeg alla 40 minuti. Enne jooksu julgesin siiski mõlemale pakkuda aega alla 39 minuti ja nii see ka läks. Kevin jooksis lõpus väga värskena ja oli ka meie parimast naisjooksjast, Kristiinast, parem. Kain sai 39 minutist napimalt jagu, aga ära see tuli. Arvestades ebasoodsaid ilmaolusid, peaks mõlemal vähemalt tugev minut veel varuks olema.

Kuna jutt juba meesteni läks jätkan siis ka nendega. Taas näitas stabiilset jooksu Ahto, kes alistas järjekordselt 37 minuti piiri.

Esimest korda nägin Jaani puhul teravat lõpukiirendust. Kellestki lõpusirgel küll mööda ei õnnestunud saada, aga esimesed sprindivõimed on avastatud. Jätka samas vaimus!

Suur pettumus oli Mehis, kes ise lootis ilmselt 3 minutit paremat aega ja reaalne see ka ilmselt oleks olnud. Tema tark kell pakub lausa 10 km aega 33 minuti sisse ja väga mööda need asjandused ei pane. Ilmselt oli tegu täieliku läbipõlemisega juba enne võistlust. Aga hooaeg on alles noor ja kõik on veel ees.

Tagasihoidlike soovidega starti läinud Kristjan Enno jooksis isegi paremini kui pakkuda julges. Hetkeseisu arvestades oli 10 km veel liiga pikk distants, et tavapärasele 36 minuti tasemele tõusta.

Rain läbis 10 km mõõduka koormusega. Ees ootab ultrajooksu MM ja vormi ei tohtinud välja joosta.

Järgmised olidki Kevin ja Kain.

Eerol tuleks pikemalt peatuda, sest treenima hakkas ta uuesti alles mõni nädal enne Portugali laagrit. Põhjuseks oli Spordihallis kukkumise tagajärjel saadud käeluu murd, mis põhjustas 5-nädala täieliku jooksupausi. Alles Portugalis alustas Eero normaalsete treeningutega ja napp allajäämine isiklikule rekordile polnud sugugi paha, kuigi julgesin ka selle alistamist oodata. Karuteene tegi Eero endale ilmselt Kristiina ülikiire algusega kaasa minnes.

Keskmaajooksjale, Marekile, oli distants ilmselt veidi pikk. Kuskil 6 km järel, vastutuulega, algas langus ja tempo langes juba selgelt üle 4 minuti.

Ebaõnnestuja oli ka Heiki, kes mõni nädal varem oli haige olnud ja hea vorm oli selleks korraks veel kätte saamata. Suure optimistina lootsin ikkagi paremat tulemust, aga ilmselt ka tahteomadused olid kehva tunde tõttu alla keskmise ja nii see läks. Üldiselt läheb haigusest välja tulekuks ikka 3 nädalat ja nii see ilmselt ka on. Hetkel oli alles II haigusjärgne nädal käsil

Viljari kell pakkus talle enne starti aega napilt alla 44 minuti. Ma arvasin, et võiks ikka kiiremini tagasi tulla ja ta tuligi. Pole veel Viljari käest küsinud, mis kelle selle peale ütles, kas ikka vabandas?

Uued alustajad, Priit ja Aivar said ka omal tasemel margid maha ja ilmselt olid nemadki rahul joostud tulemustega. Eks Viljargi on uus alustaja, aga tema on ennegi trenni sattunud. Kõigilt neilt on oodata uusi rekordeid, sest ega nemadki olid talvel haiguse küüsi langenud.

Raul tuli samuti haigusest laastatuna jooksma ja tulemus tuli seetõttu sama, mis eelmisel aastal. Talvist vormi veel pole tagasi tulnud, aga ilm läheb soojemaks ja küll ka siis rekordid kukuvad.

Rahul oli enda jooksuga Kristjan Poltimäe, kes esmakordselt alistas 50 minuti piiri.

Kaidaril jäi seekord 50 minuti piir alistamata, aga sel aastal juhtub see ilmselt rohkem kui ühel korral. Sprindivõimed on Kaidaril head.

Naised olid taas väga tublid. Ülekaalukas võitja oli Kristiina, kelle aeg, 38:56, on selle võistluse isiklik. Külma ilmaga jooksud talle üldiselt ei istu, aga seekord polnud vigagi. Lõpus, vastutuulega, oli tempo kõvasti langenud, sest poolel maal võinuks isegi 38 minuti alistamist oodata. Senised hooajad on näidanud, et Haapsalu jooksu tulemusest tuleb suve peale 2 minutit maha. Loodame, et seekordki nii läheb.

Irina ja Kaia jooksid terve distantsi koos. Ilmselt võinuks Irina II koha saadagi, aga ta ei teadnud, et keegi veel, peale Kristiina, ees oli. Tundus, et jõudu jäi palju üle. Endise, 2:11 tasemel, 800 m jooksjana oli tal lõpus kiirust küll. Eks ta isegi lootis 42 minuti asemel vähemalt 40 minuti lähedale joosta.

Kaia üle 42 minuti aeg oli ilmselt talle endale kõige suurem pettumus. Portugalist tulles polnud tervis, siin külmas kliimas, vastu pidanud ja tugeva nohuga joostes tuligi selline tulemus. Hetkel on kõik jälle tõusuteel ja loodetavasti saavad unistused täidetud.

Positiivse poole peale tuleb kanda Anneli jooks. Ligi minut isiklikust maha ja väga korralik tehnika säilis ka jooksu lõpus. Ta ise küll ütles, et viimased 4 km olid vastutuules päris jubedad olnud ja tempo oli kõvasti langenud. Aga siis ongi veel kuskile areneda.

Alles talvel uuesti korralikult harjutama hakanud Kadri tuli omas tempos. Ilmselt võib hetkel 45 minuti peale joostud aega lugeda täiesti normaalseks. Ma soovitasin küll veidi kiiremini joosta, aga sellise ilmaga olnuks see väga suur risk.

Uued alustajad, Sandra ja Mirjam, alistasid mõlemad rohkem minutiga 50 minuti piiri, mis oli neile esmakordne saavutus. Endised parimad jooksud olid 55 minuti kandis olnud. Korralik areng on talvega toimunud.
DSC_0033Pildil Sandra ja Kaidar

Täppsportlaste tulemused ka siia lõppu veel:

Ahto 36:52
Jaan 37:00
Mehis 37:22
Kristjan Enno 38:04
Rain 38:10
Kevin 38:35
Kristiina 38:56
Kain 38:56
Eero 40:02
Marek 40:31
Heiki 42:13
Irina 42:29
Kaia 42:33
Viljar 42:52
Priit 43:19
Anneli 43:58
Aivar 44:56
Kadri 45:33
Raul 48:12
Kristjan Poltimäe 48:20
Sandra 48:48
Mirjam 48:50
Kaidar 51:21

Järgmine tähtsam võistlus on Elvas, kus toimuvad Eesti meistrivõitlused murdmaajooksus ja esmakordselt paneme meiegi parimad välja.

On tehtud teisigi starte, kes jooksis Pariisis, kes jooksis Kadriorust Piritale. Aga sellest kirjutavad asjaosalised ise.

Jooksmiseni!
Piltide eest täname karli