Eesti meistrivõistlused, Tallinna meistrivõistlused

Selle aasta talvised eesti meistrivõistlused toimusid 16. ja 17. veebruaril Lasnamäe kergejõustikuhallis. Täppsportlaste kaheliikmeline esindus oli ka sel aastal väljas. Kevin Väljaots joksis 1500 m ja 800 m ning Kaia Lepik 3000 m.

Esimesel võistluspäeval jooksis Kevin 1500 m. Tegu oli Kevini sisehooaja teise stardiga ja eelmise nädala U23 meistrivõistlustel väljaspool arvestust joostud tulemus näitas, et kahe kuuga veel päris tippvormis olla ei saa, seda enam, et enne seda oli ligi poole aastane vigastuspaus. Kevin sai eelmise aasta tulemuste arvelt tugevamasse jooksu. Jooks algas väga aeglaselt kuni ette läks Argo Jõesoo, kellel samuti pikk vigastuspaus oli. Tempo üleliia kiire ei olnud ja jooksjad olid pikalt ühes grupis. Kevin oli algul päris viimane. Distantsil õnnestus paaris konkurendist mööduda aga tulemus ilmselt teda eriti ei rahuldanud. Kevini aeg 4.11,04 andis kahe jooksu peale 10. koha. Kiirem algus andnuks ilmselt parema tulemuse. Vähese treenituse pealt on raske kiiret lõppu teha ja paaril hetkel tundus, et julgusest jäi ka puudu veidi puudu. Aga järgmisel päeval oli ootamas vigade parandus – 800 m. 1500 m jooksu võitis Olavi Allase üle 4 minutise ajaga.
Pühapäeval toimus 800 m jooks. Sel korral Kevinit enam tugevamasse jooksu ei pandud. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et see oli ka õige otsus, sest jooksu viimane jooksis alla 1.58. See jooks oli juba oluliselt parem. Kogu jooksu püsis Kevin liidergrupi järel ja sel korral oli ka lõpp veidi kiirem. Tulemus oli juba üle 3 sekundi parem kui eelmisel nädalal ja 2.00,97 andis ka sel distantsil 10. koha. 800 m jooksu võitis Rasmus Kisel ajaga üle 1.54. Nõrgema jooksu ajad jäid kõigil üle 2 minuti.
Kohe järgmise alana oli kavas naiste 3000 m, kus meil kõige suuremad ootused olid. Stardis oli meie esimaratoonar Kaia Lepik. Distants oli küll Kaia jaoks veidi lühike aga head medalilootused olid sellegi poolest. Hommikul sai selgeks, kes stardivad ja kes on maha võetud. Selle põhjal oli arvata, et Liia Tśernov läheb oma teed ja teised selgitavad omavahel ülejäänud medalivõitjad. Kaial oli stardi hetkeks algams 12. päev mäestikust alla tuleku järel, mis peaks teooria järgi hea päev olema. Keenia laagrist saatis Kaia mulle paar trenni videot, kus nad Kaisa Kukega koos lõike jooksid. Nende põhjal tundus Kaisa väga terav olevat ja soojendust vaadates see veendumus üha süvenes, et hõbe läheb Kaisale. Kaiale ma seda muidugi ei öelnud ja kaasa sai antud soovitus võimalikult kiire tempo peale panna ja üritada konkurendid maha raputada. Kohe algul läkski Kaia ülejäänud gruppi vedama ja esimese km tempo oli 3:19, mis tähendanuks alla 10 minuti aega. Aga konkurendid püsisid tuules ja neid oli liigagi palju – Kaisa Kukk, Katrin Zaitseva, Pille Hinn ja päris lähedale oli jõudnud ka Johanna Ardel. Kõik ülejäänud on üsna terava lõpuga jooksjad, kellega Kaial lõpuringil raskeks läheks. Tempo hakkas veidi langema ja minu üllatuseks läks ette Katrin Zaitseva ja Kaisa Kukk võttis kohe kannule. Ka Kaia ja Pille Hinn suutsid esialgu kaasa minna. Peagi läks ette aga Kaisa ja ainus, kes järgneda suutis oli Kaia. Teistega hakkas väike vahe tekkima. Nii joostigi kuni 2200 m-ni ja kurvi minnes tekkis olukord, kus Kaisa pääses ringiga sisse saanud jooksjast vahetult enne kurvi mööda aga Kaia möödumine jäi kurvi. Sealt alates hakkas Kaisaga vahe tekkima. Kuld ja hõbe olid läinud ja pronks paistis esialgu üsna kindel olevat kuni 2 ringi enne lõppu hakkas Pille Hinn Kaiale jõudsalt lähenema. Vahe vähenes päris olulisel määral ja finiś saabus täpselt õigel ajal. Pille kaotas Kaiale 25 sajandikuga. Jooksu põhjal võib väita, et kurvid päästsid Kaia, sest Pillel kadus mitmel korral kurvides kiirus. Jooksu võitis tubli 9.38-ga Liina Tśernov, korraliku isikliku rekordi paranduse tegi ka Kaisa Kukk – 10.01. Kaia aeg pronksine aeg 10.15,99 tähendas ligi 14 sekundilist siserekordi parandust. Kuigi välisrekordini jäi üle 3 sekundi, võib seda aega natuke paremaks lugeda ja ka punktitabel väidab seda. Õnnitlused Kaiale.
Kaia Lepik 3000m autasustamisel. Foto: Viljar Hiienõmm
Täppspotlaste tulemused Eesti MV-l:
Kevin Väljaots  1500 m – 4.11,04 – 10. koht
                           800 m – 2.00,97 – 10. koht
Kaia Lepik        3000 m – 10.15,99 – III koht
22. veebruaril oli 4 Täppsportlast stardis Tallinna meistrivõistlustel. Pikematest jooksaladest olid kavas meeste 1500 m ja naiste 800 m. Mehi oli stardis lausa nii palju, et tuli korraldada 2 jooksu. Esimeses jooksus startisid teistega koos ka Kain Väljaots ja Oliver Kulbas. Oli tugev harrastajate jooks. Paraku polnud Kaini päev. Kohe algusest peale oli näha, et täna ei ole seda tunnet, mis peaks olema. Langevas joones kulgenud jooks andis ajaks 4.43,47. Oliveri treeningud on seni kulgenud pikamaa suunitlusega ja alguses tekkinud vahet konkurentidega ei õnnestunudki kinni joosta. Oliveri lõpuajaks oli         .
Tugevamas jooksus startis Kevin Väljaots. Kohal oli küll Karel Hussar, kes hetkel Kevini jaoks liiga kõva pähkel on aga ülejäänud olid kõik nõrgemad ja joosta tuli üksi. Eks see tingis ka tempo langemise distantsi kõige raskemal osal, 700-1100 m vahel. Lõpus kiirus küll tõusis aga mõned sekundid olid ära antud. Kevini aeg  4.09,35 tähistas küll selle sisehooaja tippmarki aga 3-4 sekundit jäi kindlasti sisse, sest finiśis oli Kevin üsna värske olemisega. Normaalne jooks oli kõrvalt vaadates. Jooksu võitis Karel Hussar, kellel jäi 4 minuti piir ülinapilt alistamata.
Sisehooaja avas Mirjam Piik, kes jooksis naiste 800 m-t. Täitsa paraja tugevusega jooks oli Mirjami jaoks. Nii kiiresti polnud ta kindlasti varem ühtegi 800 m jooksu alustanud aga grupis on alati parem joosta kui üksi. Kolmanda ringi lõpus õnnestus Mirjamil ühest konkurendist mööduda ja tundus väga hea aeg tulevat. Väike kustumine kõll lõpusirgel tuli aga aeg oli küll tubli – 2.35,91. Mirjam ise väga rahul ei olnud aga treener oli küll. Ka väljas on Mirjam jooksnud samasse sekundisse aga punktitabeli järgi on sees 4 sekundi jagu raskem joosta ja see vastaks väljas 2.31-le, mis on kindlasti juba uus tase. Jooksu võitis samuti sisehooaja avastardi teinud Kelly Nevolihhin        -ga.