Eesti seenioride MV, Vinni – Rakvere talvejooksu III etapp, Teletorni trepimaraton, Falesia 5 k, SEB peahoone trepijooks

Sel ajal kui Täppsportlaste parimad tütred ja pojad Portugalis Praia da Falesia rannas päikesemõnusid nautisid, toimus Eestimaa pinnal veel mitut sorti jooksuvõistlusi.

9. märtsil toimusid Eesti seenioride meistrivõistlused. Naiste 800 m-s oli stardis 2 Täppsportlast. Jooksu üldvõitjaks tuli Mirjam Piik 2.36,39-ga. Igati korralik aeg üksi ees joostes. Kuna sellel võistlusel arvestatakse vanuskoefitsenti, tuli kokkuvõttes leppida siiski teise kohaga. Vanust oli veel veidi vähe ☺. 7. koha sai Marge Nõmm 3.03,95-ga. Marge sai aga hoopis kõrgushüppes 1,25-ga teise koha.
Meeste 3000 m-s tegid esimesi ettevalmistusi sujuvamaks üleminekuks veteranide klassi 2 noorsportlast – Lauri Ulm ja Oliver Kulbas, kes veel kuidagi vanuse poolest veterani mõõtu välja ei anna. Selgus et mõni mõni veteran jookseb isegi kiiremini kui noorsportlased. Tegelikult said Lauri ja Oliver täitsa korralikud ajad. Lauri jooksis 10.09,15-ga ja Oliver 10.17,01-ga.
Päev hiljem toimus Vinni-Rakvere talvejooksu viimane etapp. Nagu tavaks saanud, võitis naistest taas Liliana Torn. Lumistes oludes joostud 41:48 näitab, et vorm peab hea olema. Marika Roopärg saavutas 53:27-ga 8. koha. Ka kolme etapi kokkuvõttes oli Liliana ülekaalukas võitja.
13. märtsil ttoimus Teletorni trepijooksu maraton. Joosti 5 korda 63 korrust jaseda vähemalt tunni aja jooksul. Nagu arvata oligi, ei saanud keegi Tauno Tiitsule vastu. Tema edu järgnevate ees oli üle 4 minuti. Seevastu järgnevad olid tihedas pundis. Järgmised kolm olid Tarvi Tameri, veteran Raivo Laanemets ja Lauri Ulm. Lauri jutu järgi lõppes tema võistlus esimese katsega. Edasine oli kulgemine.
Tegelikult tehti ka Portgali laagris trenni ja isegi võisteldi. Taas kohale saabunud iirlased korraldasid juba suurte traditsioonidega Falesia 5k jooksu, sel korral 19. märtsil. Jooksul on pikkust 5 km ja joostakse kohalikel teedel 3 ringi. Põhimõtteliselt koosneb jooks ühest pikast ja osaliselt ka järsust laskumisest ning veel pikemast ja laugemast tõusust. Seega on tegu vägagi raske rajaga. Eestlasi oli stardis palju. Olid esindatud nii Sparta, Anu jooksjad Pärnust kui ka Täppsportlased. Täppsportlasi startis 7. Läks päris hästi. Terve jooksu püsis kuuendal kohal Kain Väljaots. Vaid pikal lõputõusul läks esimene naine mööda. Kain lõpetas 17:46-ga ja see andis M40 klasiis esikoha. Pikalt jooksid koos Eero Mõttus, Lauri Ulm  ja Kaia Lepik. Kaial aitas tempot teha Kevin Väljaots. Lõpuks oli Eero 11.-s ajaga 18:04 ja M40 teine. Lauri lõpetas 13. kohal 18:13-ga. Kaia kerkis terve jooksu vältel ettepoole. Kui esimeselt ringilt tulles oli ta 8. naine, teiselt tulles 5, siis lõputõusule läks ta juba 3.-4.-ndana. Lõputõusuga õnnestus 6 sekundiga maha jätta isegi isegi 2008. aasta maratoni OM 6. naine Mara Yamauchi, kellele kuulub läbi aegade paremauselt teine Briti naisjooksjate maratoni aeg. Kaia lõpetas 18:17-ga ja parandas sellega Falesia jooksu isiklikku rekordit täpselt 40 sekundiga. Selja taha jäi ka Sparta raskekahurvägi – Pille Hinn, Katriina Stepanova ja Brit Rammul. Jäneseks olnud Kevin lõpetas 18:18ga. Aivar Reinap oli 42. lõpetaja 20:09-ga ja M50 klassi 6. mees. Hästi jooksis ka Mirjam Piik, kes võitis N40 klassi 21:06-ga. Päris tublid tulemused kõigilt. Muide meeste kolmas oli Sparta noorjooksja Anry Soo.
Täppsportlased Falesia jooksu finišis
25. märtsil oli Lauri juba SEB peahoone trepijooksu stardis. Taas võitis Rauno Tiits. Lauri kaotas talle 0,9 sekundiga ja oli teine. Peale 6-päevast koormuselaksu Portugalis, oli tegu igati korraliku saavutusega.
Peagi alagab aga tihedam võistlusperiood ja nendest jooksudest juba edaspidi.