Aprillikuu esimese poole võistlemistest

Eelmisest loost jäi välja üks Kuressaares toimunud võistlus. Nimelt 23. märtsil toimus seal selle hooaja esimene pööripäeva jooks. Meestel on distantsiks 5 km ja naistel 2,5 km. Meeste hulgas sai Jaan Õun 8. koha ajaga 18:53. Pärast lühikest vigastuspausi ja kevadiselt veidi raskemates ilmaoludes toimunud jooksu kohta oli selline “käib kah” tulemus. Siit saab vaid edasi minna.

Eestimaine jooksuhooaeg algas suurele osale jooksjatele 6. aprillil toimunud Haapsalu 10 km maanteejooksuga, kus selgitati ühtlasi ka Läänemaa meistrid 10 km maanteejooksus. Tavalisest veidi soojema aga tuulise ilmaga toimunud võistluse võitis Ilja Nikolajev Läänemaa meistri Argo Jõesoo ees. Kolmas koht läks Raplamaale – Mardo Lundverile. Täppsportlastest sai poodiumile naiste hulgas kolmandana lõpetanud Liliana Torn, kes päris rahul polnud, sest 10 km läbimiseks kulus mõni sekund üle 39 minuti aga tuulise ilma kohta oli see täitsa hea tulemus.
241. Leho Liidres – 1:01:53
Eraldi tasub märkida, et Mirjam parandas 10 km isiklikku tipptulemust umbes poolteise minutiga, mis oli tegelikult oodatud tulemus tubli talvise treeningu eest.
Järgmisel hommikul olid kõigi Täppsportlaste pilgud internetis ja ootasid vaheaegu Hannoveri maratonilt, kus jooksis Kaia Lepik. Peab ütlema et internet ei olnud sel korral tasemel ja vaheajad tulid aeglasemalt kui oleks soovinud. Üldised ootused olid vist kõrgemad kui teadjamate Täppsportlaste omad, sest viimastel nädalatel polnud kõige paremini läinud, alates külmetusest Portugali laagris. Sellele vaatamata alustas Kaia eesmärgiga isiklik rekord joosta ja ilmselt 2:46-2:47 oleks olnud reaalne tulemus, mis vastanuks hetkevormile. 10 km ja poolmaratoni vaheajad ennustasidki lõpuaega 2:46 peale aga siis algasid jamad isiklike joogipudelitega, mis olid kahes joogipunktis järjest kaduma läinud ja laualt võetud joogi sisu ei sobinud kohe kuidagi. Alates 27. km-st hakkas pistama ja pistis lõpuni välja. Lisaks tuli 38. km-l ka WC paus teha, mis viis lõpuaja üle 2:50. Sellele vaatamata lõpetas Kaia naiste arvestus igati hinnatava 14. kohaga ja tulemuseks märgiti 2:50:23. Kuna lõpuosas maksimaalset pingutust enam teha ei saanud, on maratonist taastumine kulgenud paremini kui kunagi varem. Järgmised stardid ootavad.
7. aprillil toimus ka üks veidi teistlaadi jooksüritus, kus selgitati lausa Eesti meistrid. Toimus teletorni trepijooks ja kohal oli ka rahvusvahelist seltskonda. Välismaale ka meeste võit läks aga järgmised kaks olid Rauno Tiits 4:46-ga ja Lauri Ulm 5:09-ga. Seega Eesti MV kuld ja hõbe. Meesveteranidest oli Raivo Laanemets III 5:37-ga (kokkuvõttes 6.) ja naisveteranidest oli Kaili Laanemets samuti kolmas 7:22-ga (kokku 11. naine).
Mida rohkem kevade poole, seda enam jooksuvõistlusi toimub. 13. aprillil toimus järjekordne Eesti – Läti jooks. Distants oli 10 km ja Garmini kelladega mõõdetult ehk isegi mõnikümmend meetrit pikem ja stardis oli kaks Täppsportlast. Sel talvel vähe treeninud Marek Luts lõpetas 31. kohaga ja ajaga 44:43. See andis M40 klassis 10. koha. Naistest oli kuues Marge Nõmm 47:30-ga. Sellega võitis Marge N50 vanuseklassis esikoha. Tubli tulemus!
14. aprillil toimus mitmeid jookse. Kohal olid ka Täppsportlased. Kl 11 anti start Rabajooksule, kus distants on ca 6,1 km ja kl 14 Leksijooksule, kus tuleb joosta vaba valikuga rajal aga distants jääb ligilähedaselt 4,55 km kanrti. Kuna Rabajooksul fikseeritakse ametlikult ainult kolme parema ajad, siis enamuse Täppsportlaste aegu välja tuua ei saa. Aga üks koht poodiumil tuli ikkagi. Nimelt sai Lilana Torn Laura Maasiku järel ja Evelin Taltsi ees teise koha. Esikolmiku ajad: Laural 22:44, Lilianal 23:17 ja Evelinil 23:23. Aga suhteliselt eesotsas võis märgata teisigi tuntud Täppsportlasi – Rauno Tiits, Lauri Ulm, Marek Tõnismäe, Viljar Hiienõmm, Kadri Jägel, Hana-Maarja Helinurm, Toomas Pärnassalu, Raul Mändla ja kindlasti jäid mõned nimed mainimata, keda suure massi seest raske märgata oli.
Kolm tundi hiljem anti Leksijooksu start. Duubli (mitte küll kuldase) tegi Lauri Ulm, kes oli stardis sealgi. Aga väsimus võttis oma ja nii hästi enam ei läinud. Nagu ikka on Leksijooksul traditsiooniks, et jooksjad kes on üle 5 korra osalenud saavad alates kuuendast korrast iga korra eest ühe meetri edumaad. Keegi Täppsportlastest veel sellele tasemele pole jõudnud aga järgmisel aastal peaks Kain Väljaots juba eestpoolt startima. Sel aastal starditi siis ühtsest rivist. Kuigi mõnel mehel oli edu stardis 25 m ja mõnel 21 m, ei aidanud see suurt midagi. Juba mõnesaja meetriga oli esimeseks tõusnud Kain Väljaots ja edumaa aina kasvas. Keegi talle distantsil ohtlikuks ei saanud ja edu teisena lõpetanud teise Täppsportlase, Oliver Kulbase, ees oli täpselt 40 sekundit. Oliver alustas väga rahulikult ja teiseks tõusis ta alles distantsi teisel poolel. Mõnda aega püsis kolmanda koha konkurentsis ka Lauri Ulm aga Rabajooks oli teinud oma töö ja energiat ei olnud enam piisvalt. Tuli leppida neljanda kohaga. Algusest peale seitsmenda-kaheksanda koha kandis jooksnud Jaan Õun ka seitsmendana lõpetas. Lõpus lähenes talle jõudsalt Aivar Reinap aga Jaani kiirendus viimasel 300 m-l Aivarit päris lähedale ei lasknud. Edukalt lõpetasid ka Kaidar Viikman ja Leho Liidres.
Kõige tublim Täppsortlane oli aga Mirjam Piik, kes võitis naiste hulgas kindla esikoha ja edumaa teise lõpetaja ees oli üle 4 minuti. Võib vist öelda et kui Mirjam finiśjoone ületas oli teisel kohal oleval jooksjal veel 1 km joosta.
Seega oleks poodiumil olnud 3 Täppsportlast kui autasustamisel vaid poodiumi oleks olnud. Võitjad olid siis Kain ja Mirjam ja hõbedasel positsioonil Oliver.
31. Leho Liidres – 27:37
Samadel päevadel kui suur osa Täppsportlastest Eestis mõõtu võttis, võisteles Marika Roopärg Soomes. 13. aprillil toimunud Helsinki Spring Marathoni poolmaratonil sai Marika kirja selle hooaja esimese poolmaratoni tulemuse – 1:49:07. Kuuldavasti oli tegu ka 1:50 tempomeistriga.
Järgmisel päeval jooksis Marika Soome 10 km maanteejooksu meistrivõistluste raames toimunud 5 km rahvajooksul ja sai aja 24:31. Ka sellel alal on nüüd tulemus kirjas.
Kolmapäeval, 17. aprillil, toimus Telia peahoone trepijooks. Meeste järjestus oli tavapärane – esimene Rauno Tiits 55,1-ga ja teine Lauri Ulm 57,8-ga. Vahel Täppsportlaste trenne külastavad Kaili ja Raivo Laanemets olid mõlemad veteranide kolmandad, ajad vastavalt 1.23,2 ja 1.12,7. Sellega lõppes ka Trepijooksude sari ja kokkuvõttes oli võitja Rauno Tiits ja teine Lauri Ulm.
Mõne päeva pärast kohtume uutel võistlustel. Okas päkka!