Aprilli nädalavahetuse võistlemistest

Reede õhtul, 19. aprillil, toimus ümber Vaskna järve jooks. Ka Täppsportlastel oli oma esindaja kohal ja peab ütlema, et ta jooksis hästi. Eero Mõttus läbis raske 7,5 km pikkuse raja 28:09,2-ga ja üldarvestuses andid see kõrge 16. Et Portugali laagri krossiraja treeningud mõju on avaldanud näitas III koht M40 vanuseklassis, mis oli päris tugeva koosseisuga. Ilmselt jäi rahule ka jooksja ise, sest tema enda arvates läks ka hästi.

Eero: See oli küll esimene ümber Vaskna Järve jooks, kuid rada polnud mulle võõras. Nooruses joostud sealkandis küll, kuid mitte täistempos muidugi. Ega enne jooksu puhkamine pole mitte lihtne, kuid loodetavasti sai see enam-vähem rahuldavalt ära tehtud. Igatahes kergust esimestel kilomeetritel oli ja ka mäest alla sai enam-vähem. Võib-olla Margust Koorist möödumine ehk oli liigne optimism. Aga nii sai tehtud. Kõige järsem põnts tuli siiski mõnevõrra üllatusena ja ma isegi kaalusin kõndimist. Aga üles ma kuidagi sain ja edasi oli kilomeeter allamäge. Enam ma allamäe jooksul kiirust hoida ei suutnud ja andsin mõned kohad ära. Koor pani suure hooga mööda. Nii jäi. Tuleb ikka rahule jääda. Ikkagi kolmas koht vanuseklassis ajaga 28.09. Margus Koor 28.03 ja Margus Lehtna esimesena 27.25.
Eero Mõttus Vaskna Järve jooksul. Foto: VÕRUMAA SPORDILIIDU PILDIGALERII
Laupäevane päev (20. aprill) jäi Täppsportlaste poolt vahele aga pühapäeval (21. aprillil) oli Täppsportlasi võistlemas üle terve Eesti. Kõige esimesena startis Marge Nõmm, kes osales Luitejooksul 5,4 km pikkusel koerte krossil. Koos tubli Täppsportlase Ducatiga saavutati üldarvestuses kõrge 13. koht lõpuajaga 24.47,8. Mis kõige rõõmustavam oli, et naiste arvestuses oli Marge kolmas ja veteranide hulgas lausa võitja.
Sama võistluse põhijooksuks oli 8,3 km pikkune Luitejooks, kus neljajalgsete abi kasutada ei tohtinud. Taas läks kõige paremini naiste klassis. Pikka aega võistlust juhtinud Liliana Tornil tuli lõpuks alla vanduda Anu Teppole. Kas esikoht jäi kukkumise või millegi muu taha, on raske öelda, sest väike vahe finiśis oli. Loomulikult oli Liliana parim NV45 klassis ajaga 34.16,7. Tublilt jooksid ka Viljar Hiienõmm, Olev Mitt ja ka teisel distantsil strtinud Marge Nõmm ning Marika Roopärg.
366. (N – 78., NV45 – 13.) Marika Roopärg – 47.54,3
Tallinnas joosti Sinilille jooksu, kus pikkuseks 3,2 km. Päris kõrgetel kohtadel jooksis mitmeid Täppsportlasi. Tarvi Tameri püsis pikka aega kolmanda koha heitluses aga lõpuks läks Janar Juhkov ikkagi eest. Rauno Tiits seevastu tegi tugeva lõpuga väikesele pundile ära. Tublid olid ka Oliver Kulbas, Kristjan Enno ja Priit Parts.
4. Tarvi Tameri – 10.15,2
7. Rauno Tiits – 10.44,7
12. Oliver Kulbas – 10.55,8
18. Kristjan Enno – 11.21,0
30. Priit Parts – 12.02,1

Lisaks toimus Tallinna külje all Rae kross. Distants on seal 5,8 km ja jooks viiakse läbi 3 korda aastas. Kolme etapi kokkuvõttes selguvad sarja parimad peale suvist ja sügisest jooksu. Täna toimus esimene etapp ehk kevadkross. Keegi ei saanud vastu Mardo Lundverile aga omas klassis said kõrgeid kohti mitmed Täppsportlased.

Kõige kõrgemas mängus lõi kaasa Kain Väljaots. Taktikaliselt väga huvitavalt kulgenud jooksus lõpetas Kain üldarvestuses 7. kahal ja M40 klassis kolmandana. Ja ega M40 vanuseklassi kaks esimestki kaugel olnud, mõned sekundid jäid võidust puudu. Läbi aegade kiireim aeg sellel rajal teeb aga rõõmu. Põnev oli ka teiste kaasa löönud Täppsportlaste võistlus. Vilve Pilv võitis lausa N50 vanuseklassi ära. Head tulemused olid kõigil.