Jüriöö teatejooks, Kõrvemaa kevadjooks, Kadrina paisjärve jooks, Tabasalu jooks, Rapla maakonna meistrivõistlused murdmaajooksus

Iga-aastane Jüriöö teatejooks on Täppsportlaste hulgas traditsiooniks saanud. Nagu ikka toimus see 23.-ndal aprillil ja sel korral sattus teisipäevasele päevale. Ka sel aastal olime kohal kahe võistkonnaga. Traditsioon on seegi, et selle jooksud koosseisud koostame vabatahtlikkuse alusel. Jookseme nendega, kes soovi avaldavad. Meie esimene võistkond jooksis järgmises koosseisus: Kadri Jägel, Eero Mõttus, Mirjam Piik, Marek Tõnismäe, Liliana Torn, Lauri Ulm, Kaia Lepik ja Kain Väljaots. Teises võistkonnas jooksid noorjooksja Mariliis Tiits, Leho Liidres, Vilve Pilv, Aivar Reinap, Marge Nõmm, Priit Parts, Reelika Sultson ja Madis Reinumägi.  Kuna mitmed tugevamad jooksjad olid sel korral puudu, tundus eelmise aasta neljanda koha kordamine veidi keeruline ja jooksu algus kippus ka seda kinnitama. Kaval mõte oli panna kiire alustajana tuntud Kadri Jägel esimesele etapile ja siis vaadata, mis saab. Selgus aga et nii mõnigi veidi nõrgem konkurent oli esimesele etapile päris tõsiselt panustanud ja meie positsioon polnudki kõige parem. Tegelikult jooksis Kadri väga hästi hästi ja hästi jooksid ka kõik järgnevad ja tasapisi tõusime ettepoole. Kain jooksis veel viimase vahetuse esimesel ringil mööda sel hetkel neljandal kohal püsinud Jooksupartneri esindajast Kaarel Jõeväljast ja tuligi sama (või jama) koht, mis eelmisel aastal. Tegelikult jooksid kõik meie esimese kooseisu jooksjad väga hästi. Kõik parandasid selle jooksu isiklikku tippmarki. Hiljem selgus, et ega neljandast kohast ettepoole poleks ka parima koosseisuga saanud. Vahe esikolmikuga oli pooleteise minuti. Võitjaks tuli Sparta, teiseks Treeningpartner ja kolmandaks Head Inimesed võistkond.

Täppsportlased Jüriöö jooksul. Foto: Kain Väljaots
Vahelduva eduga läks teisel võistkonnal. Avavahetusel tegi suurepärase esituse Mariliis Tiits, kes oli kõigi etappide peale ka teise võistkonna parim naisjooksja. Vahepeal langesime küll tahapoole aga lõpuks tuli igati normaalne 14. koht, mis oli täiesti tubli tulemus.
Madis Reinumägi 1:51 + 2:11 = 4:02
Laupäeval, 27. aprillil, olid nii mõnedki Täppsportlased Kõrvemaal. Toimus Kõrvemaa kevadjooks. Pikem distants oli sel aastal 16 km ja lühem tavapärane 6 km pikkune.
16 km-s startis 4 Täppsportlast. Naiste osas löödi kaasa kõige kõrgemas konkurentsis. Päris poodiumile sel korral ei pääsetud aga esikaheksas oli 2 Täppsportlast. Üldarvestuse 34. kohaga lõpetas Liliana Torn, mis tagas naistest 4. koha ja loomulikult omas vanuseklassis ülekaaluka esikoha. Kolm esimest olid Kelly Nevolihhin, Kaisa Kukk ja Marin Tibar. Üle pika aja võis võistlemas näha Mari Boikovit. 60. lõpetajana oli ta naistest väga kõrgel 7.-ndal kohal. Tublid olid ka Vilve Pilv ja Randar Jõesaar.
Täppsportlaste tulemused 16 km-s:
34. Liliana Torn – 1:09:10 – (naiste 4., NV50 – I)
60. Mari Boikov – 1:12:51 – (naiste 7.)
153. Randar Jõesaar – 1:23:40
342. Vilve Pilv – 1:43:42 – (naiste 84., NV50 – 5.)
6 km-s startis 2 Täppsportlast. Madis Reinumägi lõpetas 6. kohal 29:12-ga ja Reelika Sultson oli 112.-s (naistest 37.) ajaga 38:48. Tublid olid needki tulemused.
Pühapäeval jooksis Täppsportlasi kolmel erineval võistlusel.
Kadrina paisjärve jooksul lõi kõrges konkurentsis kaasa Rauno Tiits. Veidi üle 5 km pikkusel distantsil lõpetas Rauno viinda kohaga. Rauno aeg oli 17:53,5. Ilmselt täpselt 5 km pikkune distants oleks umbes 17:30-ga läbi saanud. Rauno oli üsna lähedal tippveterani Andrus Leini alistamisele.  Mõni sekund jäi seekord veel puudu. Jooksu võitis kohalik täht – Taavi Kilki. Trepijooku kõrval hakkab järjest paremini minema ka tavaline jooks.
Tabasalu jooksul startis 2 Täppsportlast. Distants on seal 4,8 km. Oliver Kulbas lõpetas viiendana 16:32-ga. Peab mainima, et ega võitjadki väga kaugel olnud. Viljar Vallimäe oli vähem kui minuti jagu varem finiśeerinud. Priit Parts lõpetas 17. kohal 18:27-ga. Tubli tulemus seegi. Iga stardiga kiirus kasvab.
Rapla maakonna meistrivõistlustel murdmaajooksus otsustas viimasel hetkel kaasa lüüa Liliana Torn. Ta ju Raplamaa elanik. Olin küll üsna kindel, et ega ta pärast Kõrvemaa jooksu ei taha sinna minna ja nii lühiksest distantsi joosta. Seal tuli naistel ja naisveteranidel joosta vaid 1 km. Aga seekord treeneri vaist pettis. Liliana läks ja sai järjekordse võidu kätte. Võiduaeg oli 3:33. Teine koht kaotas 20 sekundiga. Vaid 2 nooremat jooksjat said napilt parema aja – 3:30.
Osales teinegi Täppsportlane. Olev Mitt võistles meesveteranide hulgas ja oli 10 sekundilise kaotusega võitjale teine. Olevi aeg oli 3 km-s 12:32 ja peab mainima, et Olev oli üks vanemaid osalejaid.