Edukas nädal – Viljandi järvejooks, Filter maanteejooksu I etapp, Kuressaare linnajooks, Vändra maraton, Vägilase jooks, Saku trailrun ja Eesti meistrivõistlused murdmaajooksus

Oli edukas nädal. Võistlemisega alustati sel korral kolmapäeval ehk 1. mail. Suur hulk Täppsportlasi oli stardis järjekordsel Viljandi järvejooksul, kus tuli läbida veidi alla 12 km pikkune distants. See jooks läks ka Linnajooksude sarja arvestusse. Ilm on sel aastal keskmine, ei hea ega halb. Suuri kiirusi ei näidatud aga on kehvemaid aegu olnud. Täppsportlastest sai parima koha Tarvi Tameri, kes oli üldjärjestuses 44. Hea jooksu tegi ka Eero Mõttus, kes viimasel kahel kilomeetril küll veidi kustus aga kindel koht esisajas oli tõsiasi. Mõnevõrra üllatuslikult soovis Viljandis startida ka Kaia Lepik, kes vastava otsuse võttis vastu alles esmaspäeva õhtul. 5. koht naiste arvestuses ja esimest korda alla 50 minuti pole just paha tulemus. Mukungale ja Liina Tśernovile sel korral küll vastu ei saadud aga ajad olid head kõigil Täppsportlastel.

1813. Merle Männik – 1:11:31 – N – 408 koht, N45 – 46. koht
Samal õhtul toimus Jüris Filter tempojooksude sarja esimene etapp. Nagu ikka, tuli ka sel korral seal joosta ligi 5 km pikkust distantsi. Täppsportlasi oli kohal kaks ja mõlemad said maitsa võidurõõmu. Marek Tõnismäe võitis M40 klassi ja Viljar Hiienõmm M50 klassi.
8. Marek Tõnismäe – 19:17 – M40 – I koht
10. Viljar Hiienõmm – 19:53 – M50 – I koht
Intensiivne võistlemine jätkus laupäeval. 4. mail jätkati Linnajooksude sarja. Uued distantsid, uued võitjad ja võidurõõmu jätkus ka Täppsportlastele. Väga halbades ilmastikuoludes (lörts ja väga tugev tuul) toimunud võistlusel oli 10 km distantsil kiireim Täppsportlane Tarvi Tameri, kes sai selle kurikuulsa “jama” koha ehk neljanda. Sel korral oli tegu siiski võidetud neljanda kohaga, sest vahe kolmandaga oli suur aga järgnevad mehed olid päris selja taga. Naistest kordas eelmise aasta võitu Liliana Torn. Talle keegi ohtlikuks ei saanud. Tempo peale ja läinud ta oligi. Isikliku tippmargi jooksis Mirjam Piik.
Täppsportlased Saaremaal. Foto: Liliana Torn
4. Tarvi Tameri – 34:16
14. Jaan Õun 38:37
18. Liliana Torn – 39:15 – N ja NV – I koht
43. Mirjam Piik – 43:15 – N – 7. koht, NV – III koht
Laupäeval joosti ka Vändras, kus oli valida väga erinevate distantside vahel – maraton, poolmaraton, 16 km, 8 km. Täppsportlased olid stardis maratonis, 16 km-s ja 8 km jooksus. Ja peab mainima, et viiendast kohast keegi madalamale ei langenud. Saadi kaks esikohta ja kaks viiendat kohta.
8 km distantsil oli ülekaalukas võitaja Oliver Kulbas, kus alistatute hulgas oli ka endine tippmaratoonar Toomas Tarm. Teise võidu võttis pika vigatuspausi järel teise võistluse teinud Mari Boikov, kes võitis maratoni. Väga ühtlaselt distanstil jõudu jaotanud Maril ei langenud tempo eriti ka teisel distantsipoolel, kus oli korralik vastutuul. Vaid 3 minutit oli teine pool aeglasem. Ja tulemus tegi rõõmu, sest see ületas igasugused ootused.
Kõigi Täppsportlaste tulemused:
8 km
Oliver Kulbas – 29:27,3 – I koht
16 km
Mehis Mäe – 1:06:09,6 – 5. koht
Maraton
Mari Boikov – 3:03:10,2 – N – I koht (üldarvestuses 6. koht)
Marika Roopärg – 4:15:06,6 – N – 5. koht (üldarvestuses 35. koht)
Võistlemine jätkus ka pühapäeval, 5. mail.
Vägilase jooksul, kus distantsiks on 8 km ja tuleb ületada erinevaid takistusi, tegi kaasa Toomas Hirmat. Ajaga 41:45,5 oli Toomas 46. lõpetaja. M45 klassis andis see tulemus viienda koha.
Kuldne duubel tehti Saku Trailrunil, kus startisid Liliana Torn ja Rauno Tiits. Lilana jooksis 16 km ehk 2 ringi ja tegi nädala lõpetuseks ka isikliku kuldse duubli, sest eile oli ta võitnud Kuressarre linnajooksu. Rauno jooksis 8 km, sest järgmisel nädalal tuleb vallutada Soomes suusamäe laskumisnõlva ja seetõttu maksimaalset pingutust ei teinud ja ega vastaseidki polnud.
16 km – Liliana Torn – 1:12:51,4 – N – I koht (üldarvestuses koos meestega III koht)
8 km – Rauno Tiits – 32:25,5 – I koht
Kõige tähtsam võistlus toimus pühapäeva pärastlõunal siiski Järvakandis, kus selgitati Eesti krossijooksu meistreid. Täppsportlasi oli sel korral stardis vaid üks. Naiste klassis jooksis Kaia Lepik. Joosti neli 1 km pikkust ringi, kokku 4 km. Ilm oli ilus – päike, soojakraade 10 kandis ja tuult eriti polnud. Rada oli hästi joostav  mururada, kus oli ka hulgaliselt salakavalaid jõnkse sees. Tegu on siiski kergema rajaga kui Elvas aga omad nõksud olid siingi. Naiste stardis jäi Kaia suhteliselt lõppu, nagu alati. Alustati meeletult kiirelt. Esinelik (Liina Tśernov, Kelly Nevolihhn, Liina Luik ja Kaisa Kukk) läks kohe oma teed. Ringi lõpuks õnnestus Kaial mõned kohad tõusta. Teisel ringil hakkas Kaia juba normaalsele positsioonile tõusma, Kolmanda ringi esimese pooles oli Kaia parimal hetkel juba viiendal kohal aga just siis kui tundus et tekib vahe jälitajatega, tekkis surnud punkt ja ringi teises pooles, mis on kergema reljeefiga, tulid Johanna Ardel, Laura Maasik ja Hillevi Velba järele. Natuke kaugemalt jälitas Brit Rammul. Viimasel ringil oli veel korra śanss viiendale-kuuendale kohale heidelda aga lõpu laugel osal möödusid mõned kiiremad jooksjad ja tuli leppida 8. kohaga. Natuke kahju, et rada veidi liiga kerge oli, sest kaotust Laura Maasikule oli vähe ja vaid sekund oli vahe Johanna Ardeliga ja sama aja juures sai parema koha Brit Rammul. Hillevi Velba jäi napilt selja taha.
Kaia lõpuaeg oli 14:44 ja ringide kaupa nägi jooks välja sellise tempo jaotusega: 3:29; 3:41; 3:53; 3:41. Ilmselt sai kolmas ring siiski saatuslikuks. Aga jooks tervikuna oli hea ja vorm tundub päris hea olevat. Tähtsamad stadid on ees.
Selline nägi välja Täppsportlaste selle nädala võistlusprogramm. Järgmisel nädalal uued stardid.