Aktiivne võistlusnädal

Kui eelmise nädala järel tekkis mõte, et ega rohkem võistelda pole võimalik, siis lõplik tõde on teine, saab küll ja kuidas veel.

Nädala võistlemised hakkasid pihta sel korral lausa teisipäeval, 7. mail. Nimelt toimus siis järjekordne Hubi jooks. Varasemalt toimus see võistlus Mustamäe metsajooksu nime all ja peakohtunikuks oli Hubert Kukk. Peale tema surma sai jooksust Hubi jooks. Põhiliselt jooksevad seal kahe lähedal asuva kooli lapsed aga kui hooajal veel võitu kirjas pole, on hea laste vastu see vormistada ja vahel on seal ka mõni tõsisem jooksja osalenud. Distants on 2,1 km ja sel korral osales Täppsportlastest Oliver Kulbas. Kõik läks plaanide kohaselt. Lapsed vastu ei saanud ja veidi tuli isegi liidri ees sõitvat ratturit tagant utsitada, et ta ette ei jääks aga võit oli kindel, rohkem kui minutise vahega. Oliveri aeg 2,1 km distantsil oli 7:06.
Kolmapäeval, 8. mail, toimus Täppsportlaste lemmikvõistlus – algas Kohila seeriajooks. Avaetapil joosti 3000 m. Ilm oli tuuline ja külm aga jooksmist see ei seganud. Eks natuke tulemused kannatasid aga võistlus oli tasemel. Toimus 3 jooksu. Nagu ikka, paigutati jooksjad jooksudesse prognoositava lõpuaja järgi. Osales 43 võistlejat ja toimus 3 jooksu. Täppsportlasi oli tervelt 15.
Esimene jooks oli kõige tugevam jne. Seal jooksid ainult mehed ja Kaia Lepik. Ats Sõnajalg oli omaette klassist ja keegi talle ohtlikuks ei saanud. Martin Tamm oli algul kindlalt teine aga distantsi lõpusosas lähenes grupp talle jõudsalt aga enne sai siiski distants otsa. Ülejäänud jooksjate lõpuspurdis osutus parimaks Tarvi Tameri, kes jooksis korraliku isikliku rekordi. 10 minuti piiri alistada üritanud Lauri Ulmil ja sel korral siiski sellest veidi puudu. Kristjan Enno pole hetkel veel eelmiste aastate vormis ja lõpus õnnestus tal napilt Kaia Lepikut edestada. Kaia läks rohkem treeningjooksule, kus aeg pidi tulema alla 10:30. Mitte väga tugeva pingutusega ka nii läks.
Teises jooksus oli eriti palju Täppsportlasi. Igal jooksjal olid omad eesmärgid. Liis-Grete Arro tegi come back´i peale 3 kuust vigastusepausi. Liliana Torn üritas peale kahte pikka nädalavahetuse võistlust lihtsalt N40 klassi punktid ära võtta. Mirjam Piik üritas 12 minuti piiri alistada. Jaan oli rohkem selle jooksu jänes, sest ta oli selgelt kõige tugevam siin pundis. Priit Parts, Andres Sang ja Aivar Reinap heitlesid omavahel ja veel mõnede konkurentidega. Põnevust oli palju ja jooksu võitiski Jaan. Liis-Grete üllatas positiivselt ja sai loodetust parema aja ning oli enamusest meestest ees. Ülejäänud Täppsportlased olid üsna koos ja kohad said paika alles lõpuringil. Mirjamile oli algtempo veidi kõrge, sest esimese kilomeetri jäesl oli ta lausa 11:30 graafikus. Ilmselt saigi see saatuslikuks, sest 12 minutist jäid puudu vaid mõned sajandikud.
Täppsportlased Kohila 3000 m teises jooksus. Foto: Aivar Reinap
Kolmandas jooksus jooksid Marge Nõmm, Kaidar Viikman, Raul Mändla ja Olev Mitt. Kõige edukamaks osutus Olev Mitt, kes ka algul jooksu juhtis. Lõpuks tuli leppida II kohaga. Omas heas tempos jooksid ka Marge, Raul ja Kaidar.
Täppsportlaste tulemused:
Kaia Lepik – 10:27,05 – N30 – I koht (naiste I)
Liis-Grete Arro – 11:00,40 – N20 – I koht (naiste II)
Liliana Torn – 11:20,56 – N40 – I koht (naiste 5.)
Mirjam Piik – 12:00,55 – N40 – II koht (naiste 8.)
Marge Nõmm – 13:20,56 – N50 – I koht (naiste 10.)
Tarvi Tameri – 9:36,64 – M30 – II koht (meeste 3.)
Lauri Ulm – 10:06,65 – M30 – 4. koht (meeste 9.)
Kristjan Enno – 10:26,10 – M40 – I koht (meeste 12.)
Jaan Õun – 10:50,04 – M30 – 6. koht (meeste 13.)
Priit Parts – 11:10,22 – M40 – II koht (meeste 17.)
Andres Sang – 11:12,15 – M40 – III koht (meeste 18.)
Aivar Reinap – 11:18,23 – M50 – III koht (meeste 19.)
Olev Mitt – 11:46,92 – M50 – 4. koht (meeste 21.)
Raul Mändla – 13:13,82 – M40 – 4. koht (meeste 26.)
Kaidar Viikman – 14:29,73 – M30 – 10. koht (meeste 28.)
Samal õhtul jooksis Heiki Pruul Tartus KEVEK seeriajooksu esimesel etapil, kus oli kavas 1000 m. Ilm oli sealgi tuuline ja külm ja natuke tuli puudu enesekindlusest, sest nimede poolest kuulsamad konkurendid ei jooksnud sugugi ni kiirelt kui tavaliselt aga seda ju enne starti ei teadnud. Nii tuli 5. koht (veteranidest III) ja aeg oli selline tavapärane – 2:55,40. Eks lootused olid kindlasti veidi kõrgemal aga hooaja avajooksuks käib kah. Jooksu võitis Enari Tõnström 2:31,44-ga.
Järgmisel õhtul toimus TalTech jooks, kus distantsil oli pikkust ligi 5,5 km. Täppsportlastest osales Raul Mändla, kes eelmisel õhtul Kohilas 3000 m jooksis. Läks täitsa viisakalt – 93. koht ja tulemus oli 25:30,1. Oma tase tuli ära. Jooksu võitis Sparta jooksja Roman Hvalõnski.
Reedel, 10. mail, üllatas Täppsportlasi Viljar Hiienõmm, kes osales Jägala joa kolme tammi jooksul. Distants oli veidi alla 10 km. Rada oli üsna kurviderohke ning ka paljude tõusude ja langustega. Viljar lõpetas kümnendana ajaga 45:10.
Laupäeval, 11. mail, võistles Täppsportlasi nii Läänemaal kui ka välismaal. Läänemaa võistlus toimus Paliveres, kus kohalikul krossirajal korraldati juba väga pikaaegse traditsiooniga Palivere miili ehk nagu nimigi ütleb, tuli joosta üks miil. Võistlustoimub eraldistardist ja väga tõusuderohkel krossirajal. Juba teist aastat järjest osales sellel jooksul Kaia Lepik, kelle eelmise aasta tulemusele taheti korraldajate poolt minut otsa lisada, sest naised seal tavaliselt nii kiirelt ei jookse. Sel aastal minuti lisamise soovi ei enam ei olnud ja võit tuli taas ülekaalukas. Meeste arvestuses oleks 5. koht tulnud. Kaia miilijooksu aeg oli 6:15.
Samal päeval vallutasid kaks Täppsportlast Lahtis suusahüppetorni. Loomulikult joosti alt üles. Individuaalne distants oli 400 m ja joosti ka teatejooksu 4*100 m. Täppsportlastest osalesid Rauno Tiits ja Lauri Ulm. Individuaalsetest  eeljooksudest pääses finaali 50 paremat. Rauno ja Lauri said lahedalt sellega hakkama. Rauno oli eeljooksus 35. ja Lauri 36.
Teatejooksus joosti nii, et esimene vahetus jooksis tegelikult mäest alla ning järgmised 3 võtsid siis suusahüppemäe maandumisnõlva ja lõpuvahetused hoovõturada ja seda muidugi ülesmäge. Joosti järjestuses Rauno Tiits, Rando Riks, Indrek Vait ja Lauri Ulm. Kohe esimene vahetus äpardus, sest Rauno jooksis Randole selga ja Rando kukkus. Tasapisi tõusti siiski ettepoole ja Indrek andis Laurile vahetuse üle juba teisena. Lauri möödus viimase vahetuse poole peal konkurendist ja jooksis veel ka 9 sekundit eest äragi ning kindlustas Team Estoniale kindla esikoha.
Hiljem toimus veel individuaalne võistlus, kus Rauno lõpetas kümnendana. Lauril enam sellist minekut ei olnud ja tulemuseks 33. koht. Parima eestlasena sai kolmanda koha endine kahevõistleja Han-Hendrik Piho.
Pühapäeval, 12. mail, joosti Tartu jooksumaraton, kus distantside valik on lai. Jooksid ka mõned Täppsportlased. 151. korda läbis maratoni  Marika Roopärg. Sel korral kulus distantsi läbimiseks 4:28:43. Üldarvestuse tuli 154. koht ja naistest 28.
Selle võistluse põhidistantsil, milleks on 24,2 km, oli stardis 2 Täppsportlast. Väga tubli etteaste tegi Anneli Tühis, kes lõpetas 268. kohal. Naistest oli Anneli 24. ja N40 klassis kolmas. Anneli lõpuaeg oli 1:54:45. Poolmaratoni vaheaeg võeti ka ja see oli 1:39:47. Mõlemad ilusad ajad.
Merle Männik lõpetas 770. kohal ajaga 2:18:50. Naiste arvestuses sai Merle 136. koha ja N45 klassis oli ta 18. Poolmaratoni vaheajaks võeti 2:01:39.
Sellised tublid jooksjad olid siis sel nädalal stardis.