Kohila 1500 m, Filter temojooksude sari, Maijooks, Helsinki City run ja maraton, Tõrva ekstreemjooks, Riia maraton ja poolmaraton, Harku järve jooks

Oli jälle tegus nädal. Kolmapäeval, 15. mail, jaguneti taas kaheks, kes läks Kohilasse 1500 m jooksma, kes läks Kiilisse Filter 5 km tempojooksu jooksma.

Alustame Kohilast. Kuna võistlejaid oli taas palju, nimelt 52, korraldati 4 jooksu. Täppsportlasi jagus kõigisse jooksudesse. Tugevamas jooksus pani meeletu algtempo peale Jaanus Kallaste aga arvata võis, et võit läheb siiski Rapla JK liikmele Arvi Alamaale. Nii ka läks. Tugevamas jooksus tegid tublid uued isiklikud nii Tarvi Tameri, Heiki Pruul kui ka Lauri Ulm. Eks midagi jäi kindlasti kõigil kripeldama, sest hooaja alguse rabedus torkas kõigi puhul silma. Ka järgnevates jooksudes tehti tublisid tulemusi. Liliana Torn üritas taas kord N45 klassi Eesti rekordit purustada aga algus läks kiireks ja lõpuks jäi üle kahe sekundi rekordist puudu. Isiklikuga oli vahe alla sekundi. Uued isiklikud jooksid veel Jaan Õun, Andres Sang ja Mirjam Piik. Paljud tegid lihtsalt uue vanuseklassi isikliku.
14. Marge Nõmm – 6.12,75 – N50 – I
Kaks meest käisid Maardus Filter temposjooksu sarjas järjekordset 5 km tempojooksu jooksmas. Eraldistardiga on siin alati tegu. Marek Tõnismäe võitis ka sel korral M40 klassis. Viljar Hiienõmmel tuli M50 klassis alla vanduda Urmas Põldrele, kes oli tegelikult ka kõigist noorematest veteranidest kiirem ja enne seda sõitis ka rattaetapi läbi.
6. Marek Tõnismäe – 19:36 – M40 – I
8. Viljar Hiienõmm – 20:16 – M50 – II
Nädalavahetusel läks aga väga põnevaks. Joosti nii Eestis, Lätis kui Soomes. Saavutati ka väikest rahvusvahelist edu. Alustame siis sellest.
Kaia Lepik jooksis laupäeval Helsinki Citi run´l poolmaratoni. Ilm oli väga soe ja tuuline ning liskas olid soomlased ka rajale tublisti raskusastet lisanud. Lubatud kiirest rajast võis vaid und näha. Eks esimene tõeliselt soe päev tegi jooksu veelgi raskemaks. Juba vaheaegu oodates tekkis kahtlus, et midagi on viltu, sest vaheaegu lihtsalt ei tulnud. Lõpuks tuli Mukunga 10 km vaheaeg ja seda tublisti üle 32 minuti. Natuke nagu liiga kaua tuli seda oodata. Ka Kaia 10 km vaheaeg (38:59) oli üle minuti loodetust kehvem. Tuli leppida lihtsalt koha peale jooksmisega ja sellega sai Kaia hästi hakkama. Eelmise aasta kolmas koht sai kaitstud. Esimesed 2 olid  omaette klassist. Teise Täppsportlasena jooksis kaasa ka Marika Roopärg, kes võistles ühtlasi ka Helsinki City Double arvestuses, kus lisaks poolmartonile tuli läbida ka maraton. Selles viimases arvestuses oli Marika 7. naine.
7. Marika Roopärg – 6:44:24
Tallinnas toimus samal päeval Maijooks – suurim jooks, mida korraldatakse ainult naistele. Ligikaudne distantsi pikkus jääb 6,6 jäi 6,7 km vahele. Eesti tippudest oli kohal mitmeid. Kohal olid ka tipp-Täppsportlased. Jooksu algul läksid favoriidid (Liina Tśernov, Liina Luik ja Leila Luik) eest. Veidi üllatuslikult tuli üksi neljandana Liis-Grete Arro. Tekkis väike kahtlus, et kas mitte liiga kiirelt ei alustanud, treenitud ju alles vähe. Väike kustumine tuligi ja mööda tuli lasta ka klbikaaslane Liliana Torn aga muidu tuli täitsa normaalne jooks välja. Väga hea jooksu tegi ka Mirjam Piik, kes sellel rajal sellist kiirust varem polnud näidanud. Tubli, alla 30 minuti, ajaga tuli üle lõpujooke ka Kadri Jägel.
6. Liliana Torn – 26.16,0
8.Liis-Grete Arro – 26.49,1
32. Mirjam Piik – 29.07,5
46. Kadri Jägel – 29.54,4
Laupäeval toimusid ka ühed Eesti meistrivõistlused. Toimusid need Tõrvas ja tegu oli ekstreemjooksuga, kus jooksudistantsile on lisatud erinevaid takistusi. Välja kuulutatud distants oli 12 km, mis tegelikult oli osutus veidi lühemaks. Täppsportlasi oli stadis kaks – Lauri Ulm ja Toomas Hirmat. Omas vanuseklassis said mõlemad hõbeda. Pole paha!
6. Lauri Ulm – 1:09.34,8 – M30 – II
32. Toomas Hirmat – 1:25.27,4 – M50 – II
Ka pühapäeval, 19. mail, oli madistamist omajagu.
Tallinnas korraldati Järvejooksude sarja avaetapp, kus joosti ümber Harku järve. Distants oli natuke üle 6,4 km. Lõpuaja sai kirja 622 jooksjat. Nende seas oli ka mitmeid Täppsportlasi. Kui meeste päris tipmises konkurentsis keegi meie omadest kaasa ei rääkinud, siis naiste osas oli Liis-Grete Arro tippkonkurentsis. Võis karta, et äkki läheb täna peale eilset Maijooksu raskeks aga läks hoopis vastupidi. Täna oli parem joosta ja tulemus ka parem. Algul läksid 3 esimest naist (Marion Tibar, Liis-Grete Arro ja Maria Veskla) teistel eest. Esiimesena jäi maha Liis-Grete. Varsti aga hakkas ka Marial raske. Tasapisi jõudis Liis-Grete Mariale järele ja läks lõpuks möödagi. Marion aga oli omaette klassist. Mees-Täppsportlastest tegi kiireima alguse Eero Mõttus. Eks selelel tuli vist lõpus lõivu maksta ja Oliver Kulbas läks mööda ja lõpuks veel päris palju eest äragi. Omal tasemel head jooksud tegid ka Priit Parts, Olev Mitt, Madis Reinumägi ja Toomas Pärnassalu. Peale eilset “double”´t oli täna stardis ka Marika Roopärg. Kerge see joks ei paisnud olevat.
19. Oliver Kulbas – 23:38,9
24. Eero Mõttus – 23.54,8 – M40 – 4.
44. Liis-Grete Arro – 25:14,3 – N – II
78. Priit Parts – 26:28,8 – M40 – 19.
107. Olev Mitt – 27:27,9 – M50 – 12.
115. Madis Reinumägi – 27:55,0
174. Toomas Pärnassalu – 29:49,8 – M50 – 23.
575. Marika Roopärg – 45:23,1 – N50 – 13.
Rahvusvahelist hõngu nuusutasid Täppsportlased Riia maratonil ja poolmaratonil, mis nüüd kuulub ka Gold Label tasemega maratonide sarja, mille 10 esimsest pääsevad MM-le. Roman Fostil see õnnestus. Ilm oli palvam kui seni harjunud oleme ja see jättis jooksule oma jälje. Täppsportlased MM-le ei pääsenud ja see vist polnud ka eesmärk. Poolamaratonis startis Mihhail Korasteljov ja tubli jooksuga tuli uus isiklik rekord. Maratonis tegi elu esimese stardi Marge Nõmm ja kommentaaride järgi ta seda distantsi vist enam läbida ei taha. Märk sai siiski maha pandud ja tulemus on kirjas.
poolmaraton:
621. Mihhail Korasteljov – 1:44:40
maraton:
Marge Nõmm – 4:16:32
Sellised olid selle nädala jooksmised. Järgmisel nädalal on jälle uued võistlused ja stardis näema kindlasti ka palju Täppsportlaste esindajaid.