Eesti murdmaajooksu MV 2016

Kui Täppsportlaste profitiim Elva krossirajale kohale jõudis, polnud Eesti meistrivõistlused veel alanudki. Miks just profitiim, siis sellele on lihtne vastus olemas. Esmakordselt ületas Tallinnast tulnud Täppsportlastel taustajõudude osakaal võistlejate oma. Oli 3 võistlejat ja 5 muud tegelast – bussijuhid, treenerid, massöörid, tantsutüdrukud ja raja ääres häälitsejad. Iseseisvalt tulid Pärnu poisid – Franko ja Erik ning Marek, kes saabus Valgast. Tallinna bussiga tulid võistlema Kaia, Kevin ja Oliver.
 EMVkross16yld parnakateta
Ilm oli väga muutlik ja jahe. Kord sadas, kord oli päike väljas. Seetõttu olid ka erinevad stardid vägagi erinevates tingimustes.
Kuna Eriku start oli esimene, pidime varakult kohal olema. Poiste A-klassis oli 2 jooksu ja Erik startis teises, tugevamas, jooksus. Distants oli 2 km. Võrreldes konkurentidega kulges Eriku jooks tõusvas joones ja positsioon paranes pidevalt. Tugev lõpp staadionirajal viis Eriku veel staadionirajal viimasestki lähikonkurendist oma 20 m jagu ette ja oma jooksus tuli 6. koht. Kui mõlema jooksu ajad kokku liideti, sai selgeks, et Erik on sel aastal Eesti 8. krossijooksja, igati korralik tulemus.
Kuna järgmiste meie jooksjate stardid olid 3 viimast, käisid ka taustajõud vahepeal jooksmas, et uuteks ergutushüüeteks jõudu ammutada. Ega Elva mändide alla iga päev ei satu ja juhust ei saanud kasutamata jätta.
Järgmine startija oli Franko, kes jooksis juunioride klassis ja temal tuli joosta 3 km. Franko jooksis ka algul tõusvas joones ja jõudis mõnisada meetrit enne lõppu ka korraks kuuendale kohale, aga lõpuheitluses tuli siiski kahele konkurendile alla vanduda ja temalegi 8. koht.
 EMVkross16 franko endapilt
/Franko, nr 329/ protokoll
Peale Franko starti oli kord naiste käes, kes startisid koos noorsoo klassi jooksjatega. Meil oli sel aastal meilt ainult 1 esindaja väljas, Kaia, kes on praegu väga heas vormis ka lähematel distantsidel. Naiste distants oli 4 km. Liidrite poolt kõva tempot algul ei pakutud ja enamus jooksjaid püsis ühtses grupis, ka Kaia. Kui algul oli Kaia grupi lõpus, siis distantsi vältel tema positsioon paranes pidevalt ja eriti hästi õnnestus tal tõusude jooksmine. Tehnika säilis lõpuni ja lõpujoone ületas ta 11. kohal. Eelmise aasta tulemust parandas Kaia üle poole minuti, vaatamata sellele, et 2 nädalat tagasi tegi ta maratonis uue isikliku rekordi.
 EMVkross16Kaia3
/Kaia, nr 500/ protokoll
Viimasena startisid mehed koos noorsooga, kus distants oli samuti 4 km. Meilt oli väljas 3 esindajat, Kevin, Marek ja Oliver. Kui viimane mees välja arvata, oli meeste tase väga kõva. Meie jooksjad jäid kohe tagumisse otsa, aga iseenesest joosti väga hästi. Kevin kerkis kogu aeg ette poole ja vaatamata sellele, et ta pole suurem asi krossijooksja tuli lõpuks 22. koht ja parandus eelmise aastaga võrreldes üle minuti.
EMVkross16Kevin2
/Kevin/ protokoll
Ka veteranide klassi kuuluv Marek parandas eelmise aasta aega tunduvalt. EMVkross16 Marek2
/Marek/
Oliveri eesmärgiks oli tulla üle lõpujoone alla 15 minuti ja see ka õnnestus, vaatamata sellele, et tuli algusest lõpuni üksi joosta. Marekile 27. koht, Oliverile 28.
 EMVkross16Oliver2
/Oliver/
Kokkuvõtteks võib öelda, et läks hästi ja järgmisel aastal tuleme kindlasti suurema koosseisuga välja. Elva on ikka Eesti jooksumeka.