Pirita Jüriöö jooks 2016

, Pirita Jüriöö jooks 2016, Täppsportlased

/enne starti/

21.aprillil toimus traditsiooniline Jüriöö jooks, teist aastat järjest joosti ümber Tallinna Teletorni. Tegemist on väga toreda teatejooksuga, kus osalevad 8-liikmelised segavõistkonnad, mehed-naised vaheldumisi. Sellises formaadis üritusi, mis muuhulgas ka klubilist ühtsustunnet suurendavad, korraldatakse häbematult vähe. Võistkonna eest pingutamine on teistmoodi, enda eest joostes tekib mõnikord tunne et ah mis see siis ka ära pole, täna ei viitsi, võtan vabamalt. Aga kui kõigi tulemus sõltub sinust siis naljalt selliseid mõtteid ei teki.

Rada oli seekord pikendatud, vahetuse pikkus oli veidi alla 1,2 km – 2 ringi ümber teletorni, suurema kaarega parklast läbi kui eelmisel aastal.

Olud olid head, pisut jahe kevadõhtu, 5 kraadi sooja, kerge tuuleõhk. Start anti kell 21 ehk siis päikeseloojangu ajal – esimese võistleja stardis oli suhteliselt valge, viimase lõpetades aga juba päris hämar., Pirita Jüriöö jooks 2016, Täppsportlased

/start/

Täppsportlastele oli see 3. kord osaleda, kahel eelmisel aastal käisime ühe võistkonnaga ja saime mõlemal korral 8. koha. Seekord oli stardis 2 täppide tiimi, mis olid ka natuke tugevalt komplekteeritud kui eelnevatel aastatel. Täppsportlaste 1. võistkond sai 3. ja teine võistkond 7. koha.

Hea tulemuse saavutanud täppide esimene tiim tegi ühtlaselt tugeva jooksu, kõik panustasid edusse üsna võrdselt ning koht võistluse keskel järjest paranes, 5. vahetusest tuldi 5. kohaga, 6. vahetuse lõpus oli juba käes 4. koht ning 7. vahetuses tõstis külalistäpp Kelly Nevolihhin võistkonna juba 3. kohale. Viimane vahetus oli finaali vääriline, Kevin Väljaots läks pisut enne Heade Inimeste esindajat Rain Seepõldu rajale, Rain püüdis Kevini kinni aga väsis kiirest tempost. Kevin pani hoogu juurde ja finišis oli meie edu juba 8,5 sekundit. Nii saimegi 3. koha ja Kevin sai suurepärase tulemusega kõigi etappide peale 2. aja – 3:22,62. Temast kiirem oli ainult Tõnu Lillelaid. Rain, kelle toel suurepärane tulemus sündis, sai paremuselt 4. aja.

Teine tiim oli aga sama tubli, igaüks jooksis oma aja välja, vahed konkurentidega jäid üsna väikesed ja põnevust jätkus lõpuni. Viimase vahetuse Eero Mõttus tegi ankrumehena suuri tegusid, tõstes võistkonda 4 koha võrra.

Kõik olid väga tublid ja järgmisel aastal on meil kindlasti plaanis jälle stardis olla.

Võistkondlikud tulemused:
2016piritajookstm

Individuaalsed etapiajad:

2016piritajooks

, Pirita Jüriöö jooks 2016, Täppsportlased

/pärast võistlust/