Esmakordselt Eesti lühikese krossi meistrivõistlustel

jooksutrennid Tallinnas

Elvas
25. aprillil toimusid Eesti meistrivõistlused lühikeses krossis. Võistlused viidi läbi Eesti jooksumekas, Elvas. Juba eelmisel aastal sai vastu võetud otsus, et võiksime ka Täppsportlaste tiimi seal välja panna. Nii me siis sinna jõudimegi. Päris parimas koosseisus ei õnnestunud välja minna, aga teada tõde on see, et võistlevad need, kes kohal on.

Kohale tulekuks tellisime bussi ja saabusime suure varuga, et kõik asjaajamised ikka õigel ajal ära teha. Kuna olime kohal 2 tundi enne naiste starti, käisime kõigepealt raja läbi ja vaatasime, kus kohas kiiremini joosta, kus tagasi hoida. Tegu on tegelikult vägagi tehnilise rajaga ja ilmselt jäi sellest jalutuskäigust ja hilisemast soojendusringist veidi väheks, et rada päris hästi tunnetama õppida.

Kuna meie startisime ainult naiste, meeste noorsoo ja meeste arvestuses, oli algul aega ka nooremate jookse vaadata. Võiks öelda, et Eesti jooks elab edasi ja päris andekaid kujusid on peale tulemas, jätkuks vaid harjutamislusti.

Meie tiimist startisid esimesena naised. Kuna erinevatel põhjustel ei saanud kõik meie paremad osaleda, olime stardis kolme esindajaga, Kristiina, Kaia ja Anneliga. Kaia lubas küll enne starti hästi aeglaselt joosta ja arvas, et finiš pannakse enne tema lõpetamist kinni ja me peame pärast teda pimedas, Elva metsade vahelt, otsima, aga tegelikult läks palju edukamalt. Tugevamad läksid küll kohe eest, aga Kristiina ja Kaia jooksid täiesti keskmiste hulgas. Ka Annelil olid omad konkurendid ja ta püsis ilusti omas pundis. Distantsil jäi Kristiina peagi üksi ja nii ta jooksis kahe grupi vahel omaette, milles tagumises püsis ka Kaia. Nende vahe oli veel 3 km peal ca 30-40 m. Veidi andis tunda, et kumbki neist pole just eriline krossijooksja tüüp ja distants oli ka liiga lühike. Kristiina, kelle trumbiks on laskumised, jäi ka lõpulaskumise järel selle grupi ette. Kaial jälle on laskumised nõrgem külg ja ta jäi lõpuks grupist veidi maha ja vahe Kristiinaga venis 20 sekundile.

Anneli vist alustas veidi liiga kiiresti ja teise ringi algus tuli väga raskelt. Lõpus ta jälle kosus ja lähenes uuesti konkurentidele, aga veidi jäi distantsist puudu, et järele jõuda. Tundus, et kui oleks 1 ring veel joostud, oleks koht paranenud.

Meie naiste 4 km tulemused 20 osaleja hulgas:

10. Kristiina 15:53
14. Kaia 16:13
19. Anneli 17:20

Kuna mehed ja mehed noorsugu jooksid koos, oli meilt 4 esindajat väljas, noorsoo klassis Kevin, meeste hulgas Marek, Kristjan ja Jaan. Meestest oli meie parim jooksja puudu ja tegelikult andis see ikka kõvasti tunda. Üldine tase oli ühtlane ja tugev. Kuna stardis oli ka Villu Veel, polnud kartust, et võiks viimaseks jääda. Liidrid läksid kohe 3 minuti tempoga (või veidi allagi) eest ja meie punt jäi omavahel kohti jagama. Kõige kiiremini alustas Marek, kes algul ka konkurentidest eespool oli. Ülejäänud meie omad tulid esimesel ringil oma pundi lõpus, järjestuses Kevin, Jaan ja Kristjan. Tundus nagu oleks tehtud meeskonnajooksu, et omadest parim olla, sest teise ringi alguses jooksis meie punt kokku, konkurendid oli aga lastud 60-70 m eest ära. Distantsi lõpus pöörati klubisisene paremusjärjestus vastupidi. Parima Täppsportlasena lõpetas Kristjan, siis Jaan, Kevin ning lõpukilomeetril ära kustunud Marek. Villul oli siis veel üle 8 minuti joosta.

Meie meeste 4 km tulemused:

26. Kristjan 14:24
27. Jaan 14:27
28. Kevin 14:34
29. Marek 15:04

Tehtud see sai ja pärast olid kõik rahul. Tegelikult olid ju tulemused päris head. Et veel paremaid aegu joosta, on lihtsalt tugevamalt harjutada vaja. Jooksmine on imelihtne.

Järgmisel päeval osalesid mõned meie esindajad Kõrvemaa 16 km jooksul ja Rabajooksul. Kuna Rabajooksul aegu ei fikseerita, jään tulemused võlgu. Meie parimana oli Viljar umbes 40.-45. koha vahel. Tema tulemus oli veidi üle 25 ja poole minuti. Naistest lõpetas Marge kuuendana.
rabajooks
Kõrvemaal aga fikseeriti ajad ja kõik on ametlik. Täppsportlaste tulemustest ka natuke. Vabandust kui keegi välja jäi, sest kõigil polnud klubilist kuuluvust protokolli märgitud.

Parima Täppsportlasena lõpetas Merlyn, kes oli ühtlasi ka III naine, ajaga 1:07:57,4. Üsna lähedal, tema järel, lõpetasid Christjan, kes oli 80.-s ajaga 1:07:58,9, 82.-sena Kain 1:08:06,5, 89.-ndana Kevin 1:08:28,2 ja 96.-ndana Eero 1:08:55,8. Veel võib protokollist välja lugeda, et Priit lõpetas 1:13:29,3-ga, Kalle (M60 III koht) 1:23:11,8-ga, Marika 1:23:12,1-ga Mirjam 1:24:03,4-ga ja Toomas 1:25:36,1-ga.

Läbi sai see sportlik ja edukas nädalavahetus ning uued jooksud ootavad ees.