Viljandi järve jooks

Viljandi järve jooksNagu tavaks saanud, selgitati ka sel aastal koos Viljandi järve jooksuga Eesti meistrid pikas krossis. Kas tegu on ikka krossiga ja kas Eesti meistreid peaks selgitatama rahvusvahelistele krossijooksu võistlusmäärustele mittevastaval trassil, on iseküsimus, aga võistlus toimus ja jooksulusti jagus kõigile. Osales ka Täppsportlase arvukas seltskond, kellest kahel paremal naisjooksjal õnnestus ka klubile mõned punktid tuua.

Eesotsas toimus võistlus selle nimel, kas võidab must mees või valge mees. Valge mees suudab joosta küll ja suutis seekord musta meest päris kindlalt võita. Teist aastat järjest oli võitja Roman Fosti.

Täppsportlased esinesid vastavalt oma tasemele või veidi paremini. Esisajast jäi natuke puudu, aga häid tulemusi näitasid paljud. Taaskord demonstreeris kiiret lõppu Kevin, kes viimastel kilomeetritel möödus ka Jaanist ja lõpetas 115. kohal ajaga 45:56.

Järgmine meie esindaja oligi Jaan, kes tundis end veidi väsinuna. Jaani lõpukoht oli 135. ja aeg 46:38. Jaani kommentaar: Absoluutselt ei ole rahul, kõik tingimused olid vähemalt sellised, et aeg oleks võinud olla kuskil 43 minuti kandis. Aga täna (või siis üldse mul Viljandi rajal) – ei tule. Peab vist Kõrvemaale järgmisel aastal minema, see läheb palju paremini.
Sookollidel läks seegi kord üsna hästi, rada jäi päris tühjaks kui veest sillerdav rada sohu keeras… ja pärast tuli uuesti samadest mööda minna.

Üsna lähedal oli Kain, kelle lõpuajaks tuli 47:04 ja kohaks 147. Kaini kommentaar jooksu kohta: Ilm oli mõnus, paras lühikeses vormis jooksmiseks, teisel pool järve põllul kohati ebameeldivad tuulepuhangud, aga ei midagi hullu. Kõik oli üldiselt hästi, ainult jalad olid nõrgad. Tõusud ja põllud tõmbasid keskmise tempo alla. No ja soo oli muidugi liiga märg, seal kulus liialt energiat.

Järgmine meie esindaja oli 14. naisena lõpetanud Kristiina, kelle üldkoht oli 197. ja aeg 48:47. Eesti MV arvestuses andis see tulemus 10. koha. Tubli jooks Kristiinalt. Tema trumbid, kiired maanteejooksud, on kõik veel tulemas.

208. lõpetaja oli Marek ajaga 49:08. Mareki arvamus enda jooksust: Ei jäänud üldse rahule, juba Elvas ei jõudnud mäest üles joosta korralikult, Viljandi oli täielik ebaõnnestumine, kui mäed tulid, olin täiesti kinni ja ei jõudnud üldse joosta.

Enamus distantsist läbisid üsna võrdselt Heiki ja Kaia, Kaia enamasti veidi ees. Kiire mehena tuntud heiki oli lõpus siiski veidi kiirem ja lõpetas 308.-ndana ajaga 51:04. Heiki enda kommentaar: Ilus ilm, mõned kohad vähe sopased. Maastik vahelduv, ring sai kiiremini tehtud kui eales varem. Ahjaa, Jaan pettis ootusi ja ei kaitsnud stardinumbrit.

Kaia lõpukoht oli 313., mis andis naiste hulgas 25. koha ja Eesti MV arvestuses 16. koha. Kaia tulemus oli 51:07. Kaia küll väga rahul ei olnud, aga arvestades seda, et üks Elvas, 4 km-s, eespool olnud konkurent jäi selgelt maha, võiks tulemuse ikkagi positiivseks lugeda.

Tasapisi jõudsid finiśisse ka kõik meie ülejäänud jooksjad. 600. lõpetaja oli Toomas 55:37-ga, 744. (naiste 64.) Marge 57:43, 826. oli Silver ajaga 58:40. Silveri kommentaar: mina avastasin endajaoks uue põllu, sohu siiski ei tihanud minna. Jäin rahule, nautisin ilma ja jooksu.

Eraldi tahaks märkida Sandra tulemust, kes esmaskordsel üritusel sai kohe aja alla tunni, 59:14 ja kohaks oli 873. (naistest 83.). 1061. kohal lõpetas Raul ajaga 1:01:26, 1085. (naistest 122.) oli Inga ajaga 1:01:41. Alles mõned päevad tagasi treeningutega alustanud Annagrete väsis lõpusosas ja lõpetas 1602. kohal (naiste 270.) ajaga 1:07:37.

Mis kehvasti, see uuesti, mis hästi, see veel paremini!

Oli igati tore jooksupäev ja uued jooksud on ootamas.