Hooaja lõpuosa võistlemistest

jooksutrennid Tallinnas
Ongi kätte jõudnud jooksuhooaja viimased võistlused.

13. oktoobril toimunud Rae run sügisjooksul olid stardis ka mõned Täppsportlased. Distants oli 5,8 km. Parima Täppsportlasena oli finiśis Kain Väljaots, kes lõpetas 21.32,99-ga, mis andis M40 klassis III koha. Mõned sekundid hiljem lõpetas meeste põhiklassi kolmas Lauri Ulm 21.36,21-ga. Järelikult veteranid on meestest kõvemad. Häid tulemusi näitasid teisedki Täppsportlased. Liliana Torn oli naistest teine ja N40 klassi ülekaalukas võitja  ajaga 22.29,41. Marge Nõmm oli N40 klassis neljas ehk kõige jamamal kohal ajaga 26.24,74. Lisaks Kainile oli stardis veel 3 M40 klassi veterani. Nende tulemused:

Marek Tõnismäe 23.11,64 – M40 – 7.
Aivar Reinap 24.37,08 – M40 – 10.
Raul Mändla 27.35,98 – M40 – 16.
Seeria kokkuvõttes said meie veteranid M40 klassis kolmikvõidu – I Kain, II Marek ja III Aivar.
13. oktoobril toimunud maastiku maratoni 25 km distantsil osales värske Täppsportlane Agnes Raudam, kes lõpetas 68. kohal ajaga 3:22.14. Arvestades distantsi raskust, pikkust ja esmakordset nii pikal distantsil jooksmist, oli tegu väga hea esitusega. Ligi pooled osalejaid jäid kõigele lisaks selja taha. Jaksu järgmisteks jooksudeks!
14. oktoobril toimus järjekordne Rabajooks. See on selline tore jooks, kus startida saab iga 5 minuti tagant kuni tunni aja jooksul. Esimeses jooksus selgitatakse ka võitjaid. Naistest oli ülekaalukas võitja Liis-Grete Arro, kellel kulus ligi 6,1 km distantsi läbimiseks 22 minutit ja 30 sekundit. Aeg oli ligi minuti parem eelmise aasta võitja ajast. Liisu edu Maraia Veskla ees oli 30 ja Katriina Stepanova ees 61 sekundit. Kuna sellel jooksul fikseeritaks ainult esikolmiku ajad, jäid ülejäänud Täppsportlaste täpsed tulemused teadmata. Teise kümne sees lõpetasid ka Kain Väljaots, Oliver Kulbas ja Lauri Ulm. Aga märgata oli veel mitmeid Täppsportlasi, kes kõik ka edukalt distantsi lõpetasid.
19.-ndast kuni 21. oktoobrini toimus Saaremaa 3-päeva jooks, mis paljudele jooksusõpradele ka ühtlasi hooaja lõppu tähistab. Täppsportlasi oli stardis 7. Peab ütlema, et treeneri ennustus läks täide. Pakkumine oli selline, et Lauri jookseb 10 km alla 37 minuti ja ei saa sellega Kainist veel jagu aga pikematel distantsidel edestab Kaini. 10 km-s läks küll vaga napikaks aga ka poole sekundine edu on edu. Ilus ilm soosis heade tulemuste jooksmist ja ka Täppsportlaste tulemused olid head. Iseasi kas kõik ise rahule jäid aga treener oli küll rahul. Tulemused päevade kaupa ja kokkuvõttes:
34. Lauri Ulm – 36.34,5 (37.) + 1:02.30,4 (36.) + 1:02.09,6 (34.) = 2:41.14,4
38. Kain Väljaots – 36.34,0 (36.) + 1:03.09,3 (43.) + 1:02.20,9 (36.) = 2:42.04,0 (M40 – 4. koht)
96. Jaan Õun – 39.04,7 (77.) + 1:09.34,4 (109.) + 1:07.42,5 (96.) = 2:56:21,5
292. Mihhail Korasteljov – 46.33,2 (280.) + 1:21.23,3 (309.) + 1:20.13,7 (292.) = 3:28.10,1
295. Raul Mändla – 46.37,6 (284.) + 1:20.56,8 (303.) + 1:20.55,8 (303) = 3:28.30,1
301. Marika Roopärg – 48.06,1 (350.) + 1:21.55,1 (321.) + 1:20.06,9 (289.) = 3:30.08,0
323. Hugo Toll – 48.36,6 (365.) + 1:24.36,9 (374.) + 1:20.07,6 (290.) = 3:33. 21,0
Lauri 10 km tulemus märkis rohkem kui 3 minutilist rekordiparandust sellel alal. Noorsportlastel vahel juhtub nii.
Need jooksjaid, kes kolme päeva järjest ei viitsinud joosta, said võimaluse joosta ühel päeval. Nimelt Pärnus toimus 21. oktoobril Pärnu Rannajooks, mille distants oli 10 km. Kaasa tegi ka 3 Täppsportlast.
Liliana Torn lõpetas naistest kolmandana ajaga 39.19,1. Tulemus andis N45 klassis kindla esikoha.
Marge Nõmm lõpetas naistest 22. kohaga ja N45 klassis 4. kohaga. Marge aeg oli 46:45,2.
91. lõpetaja oli Olev Mitt. Olevi tulemus oli 42.37,5 ja M50 klassis andis see 9. koha.
Kahe silla kolmikürituse kokkuvõttes oli Liliana naiste üldvõitja ja Marge omas klassis kolmas.
27. oktoobril toimunud Nõmme – Harku metsajooksul esindas Täppsportlasi Liliana Torn ja peab ütlema, et hästi. Kui Jekaterina Patjukki ees poleks olnud oleks saanud võidurõõmu maitsta. Aga paraku tuli leppida teise kohaga. Üliraske 15 km pikkuse raja läbimiseks kulus Lilianal 1:04.11. Edu kolmanda naisjooksja ees oli viis ja pool minutit.
28. oktoobril käis väike grupp Täppsportlasi Krusensterni jooksul. Joostakse Purilast Hagudisse ja distantsi pikkus on 4,2 km. Täppsportlastel läks hästi. Kohalike tähtede järel oldi üsna järgmistel kohtadel. Täppsportlaste naised olid muidugi kõigist teistest naistest kiiremad. Tulemused:
6. Kain Väljaots – 14.20 – M40 – I koht
9. Lauri Ulm – 14.57
12. ja naiste I koht – Liis-Grete Arro – 15.38
13. ja naiste II koht – Liliana Torn – 16.17 – N40 – I koht
Eks Lilianal andis eelmise päeva raske 15 km jooks kindlasti tunda.
Liis-Grete Arro ja Liliana Torn Krusensterni jooksu autasustamisel.
Üks Täppsportlane käis aga 28. oktoobril tiitlivõistlustel. Nimelt toimus Dublinis politseinike EM maratonis. Marek Luts kommenteeris enda esitust nii:
Täna sai võisteldud Dublini maratonil, mille läbisin ajaga 3:18:45.
Mõned kuud varem oli kindel plaan joosta alla 3h aga septembris politsei krossijooksuvõistlustel saadud vigastus tõmbas plaanile kriipsu peale. Oktoobris sain väga vähe treenida ja maratoni läksin jooksma haige jalaga. Aga isegi haige jalaga suutsin joosta 34km veel 4:10min/km tempoga. Aga peale seda tuli ikkagi järsk kukkumine ja pidin tempot kõvasti alla laskma. Aga lõppkokkuvõttes oli tähtis see, et lõpetasin ja ei vedanud meeskonda alt politsei Euroopa meistrivõistluste arvestuses 🙂
4. novembril toimus Audru sildade jooks. 9,8 km pikkusel distantsil lõpetas tubli kolmanda kohaga Mehis Mäe. Mehis eaeg oli 36.04.
5. novembrist alustasime uut ettevalmistusperioodi. Nendest võistlustest, mis peale seda toimuvad, hoiame rahvast edaspidi jooksvalt kursis,