Rapla talvejooks

Uue treeninghooaja avastardi tegid Täppsportlased 18. novembril Rapla talvejooksul. Suurte traditsioonidega jooks toimus juba 37. korda. Mehed jooksid 5 km ja naised 3 km. Meeste distants oli tegelikult ca 100 m lühem ehk umbes 4,9 km. Sooja oli 5-6 kraadi ja enne starti küll tibutas õrnalt aga jooksu ajaks tuli isegi päike nähtavale ning oli igati normaalne jooksuilm. Täppsportlasi oli stardis seitse. Mitmed küll loobusid hilissügisesest võistlemisest ja päris minu lubatud kümmet jooksjat kokku ei saanudki. Aga seitse on ka ilus arv.

Keskpäeval anti meeste ja naiste jooksule ühine start. Võistlustoimub kahel ringil. Esimene ring on umbes 1,1 km ja teine ca 1,9 km. Lihtsalt mehed jooksevad ühe pikema ringi rohkem. Kohe algul panid kohalikud tuusad (Mardo Lundver ja Arvi Alamaa) koos Enari Tõnströmiga ajama. Täppsportlastest oli esikümne piirimail näha Kain Väljaotsa, Eero Mõttust ja Lauri Ulmi. Ka Jaan Õun alustas heas rütmis. Naistest võttis Liliana Torn stardikiirenduse teisena Liliana. Korraliku tempoga alustas ka Olev Mitt. Marge Nõmm alustas veidi rahulikumalt. Põhjuseks oli eelmisel päeval tehtud pikk jooks. 1,1 km pealt tuli esikolmik koos. Teised olid juba suurema vahega. Täppsportlased tulid samas järjestuses. Vaid väikesed vahed oli hakanud tekkima. Liliana oli naiste arvestuses tõusnud liidriks ja edu Anette Randma ees oli ligi 50 m.
Nüüd tuli veidi aega oodata meeste liidrite tulekut 3 km-le ja naiste finiśit. Meeste osas oli muutust nii palju, et Mardo ja Arvi olid Enarist lahti saanud ja jooksid kahekesi ees päris suure vahega. Täppsportlaste vahel olid juba selgemad vahed tekkinud aga üks ring oli veel joosta.
Naiste võitjaks tuli aga üsna kindlalt Liliana Torn, kes läbis 3 km ajaga 11:24. Edu Anette Randma ees oli lõpuks 16 sekundit. Marge lõpetas 13. naisena ja N40 klassis viiendana. Marge tulemus oli 13:43.
Liliana Torn autasustamisel
Veidi ootamist ja hakkasidki paistma esimesed meesjooksjad. Kui senise võistluse käigu põhjal võis oletada terava lõpuga Arvi võitu, siis päris nii ikkagi ei läinud. Mardo oli vastutuule tõusu osal eest ära jooksnud ja tuli päris kindla eduga jooksu võitjaks (ajad 15:17 ja 15:28). Enari Tõnström oli lõpus kustunud ja tema aeg tuli üle 16 minuti. Täppsportlaste osas oli põnevust küll. Kas Eero saab Kaini kätte, kellel lõppes selle võistlusega puhkeperiood ja kes ei tohiks kõige teravamas vormis hetkel olla? Kas Lauri teeb taas tugeva lõpu ja möödub meie eliitveteranidest? Kui palju on Jaan enda vormi viimase paari nädalaga parandanud jne? Läks siiski veidi igavamalt. Tuldi endises järjekorras ja vahed olid pigem isegi suuremaks läinud. Võib-olla vaid Lauri lähenes päris lõpus natuke Eerole aga vahe oli eelnevalt juba liiga suur. Erakordselt teravat sprindijalga demonstreeris lõpus Olev Mitt, kes lõpulaskumisel möödus ühest noorjookjast nagu postist.
M40 esikolmik autasustamisel. Foto: Liliana Torn
Meeste tulemused:
11. Kain Väljaots – 17:30 (M40 – II koht)
12. Eero Mõttus – 17:49 (M40 – III koht)
13. Lauri Ulm – 17:59
17. Jaan Õun – 18:50
20. Olev Mitt – 19:33 (M50 – 6. koht)
Toome siis naiste 3 km tulemused ka eraldi välja:
1. Liliana Torn – 11:24 (N40 – I koht)
13. Marge Nõmm – 13:43 (N40 – 5. koht)
Tublid tulemused, pole midagi öelda. Järgmise stardi teevad mõned Täppsportlased järgmisel laupäeval Urmas Põldre sünnipäeva jooksul, kus vastavalt vanusele lisandub igal aastal 100 m. Sel aastal joostakse siis 5,2 km.