Hooaja viimased jooksud

jooksuvõistlused

Hooaja viimased jooksud said nüüd joostud ja järgmisest nädalast hakkab trall uuesti pihta. Veidi lähemalt viimase kahe nädala võistlustest.

Krusensterni jooks toimus väga ilusa ilmaga. Päike paistis ja tuult praktiliselt polnud. Rada oli sama aga vaid ühe erinevusega. Nimelt kruusateest oli saanud pinnatud asfalt. Selle peale ütleks lühidalt, et autoga on nüüd küla vahel rallitada hulga parem aga jooksjates see erilist vaimustust ei tekitanud. Täppsportlasi oli stardis kuus – Liliana Torn, Mirjam Piik, Marge Nõmm, Vilve Pilv, Kain Väljaots ja Mehis Mäe. Peab ütlema, et võistlejaid oli rekordiliselt palju. Kl 13:00 kõlas stadipauk ja mõnesaja meetriga eraldus esinelik – Sten Ütsmüts, Enari Tõnström, Aleksandr Kuleśov ja Aaro Tiiksaar. Viimane võttiski vedaja rolli enda õlule. Naistest eraldusid kohe Liis-Grete Arro ja Katrina Stepanova. Järgmises pundis oli esiplaanil Liliana Torn aga mõned naised olid tal tükk aega päris kannul. Liidrite osas panid keskmaajooksjad siiski paremuse veteranide ees maksma. Võitis Sten Õtsmäts, Tõnströmi ja Kuleśovi ees. Naiste osas olid esimesed lõpuks kindlate vahedega. Liis-Grete võitis, Katrina oli teine ja Liliana sai lõpuks üsna kindlalt kolmanda koha. Mirjam oli tükk aega N40 klassi arvestuses veel kolmanda koha konkurentsis aga just see kurikuulus kolmas veerand vedas taas alt ja ta langes korraks isegi N40 klassi viiendaks. Lõpusirgel õnnestus aga mööduda Eve Kitvelist ja saada vanuseklassi 4. koht. Kuna siin N50 klassi polnud, pidid Marge ja Vilve noorematega koos jooksma. Pole midagi öelda, tublilt tulid. Täppsportlaste meeste hulgas pani kõva algtempo peale Mehis Mäe, kes jooksis mõnda aega viiendal kohal. Tegi vist natuke liiga ja lõpuks tuli leppida kaheksanda kohaga naiste võitja selja taga. Kain jooksis suhteliselt rahulikult ja tasapisi tõusis ettepoole. M40 klass oli aga sel korral väga tugev ja Kainil kui 800 m mehel õnnestus omas vanuseklassis lõpetada kuuenda kohaga.
25.10.2020. Krusensterni jooks ~ 4,2 km
Naised:
3. Liliana Torn – 15:58 – N40 – 1. koht (18.)
8. Mirjam Piik – 17:26 – N40 – 4. koht (30.)
12. Marge Nõmm – 18:29 – N40 – 7. koht (37.)
21. Vilve pilv – 21:44 – N40 – 8. koht (55.)
Mehed:
8. Mehis Mäe – 14:54
14. Kain Väljaots – 15:39 – M40 – 6. koht

Suusahullude hulka sattusid ka kaks Täppsportlast – Marge Nõmm ja Marek Luts. Jooks toimus öösel ja pealamp oli kohustuslik. Läbiti Kekkose ringi. Läks hästi. Marge oli N45 klassi ülekaalukas võitja. Ta edestas järgmist ümmarguselt 8 minutiga. Marek sai omas klassis kolmanda koha. Mareki lühikokkuvõte ka siia juurde: “Täna õhtul sai osa võetud ühest huvitavast üritusest, nimelt Suusahullude öömaratonist 14 km distantsil. Eelmisel päeval veel kaalusin võimalust joosta 2 ringi ehk 28 km, aga õnneks tegin õigesti, sest sama tempoga teist ringi vist ei oleks küll jõudnud läbida. Jooksu tipphetk oli kindlasti Harimäe tippu jõudmine, alla oli kindlasti juba kergem kulgeda. Jooksu tegi huvitavaks see, et tuli joosta pealampidega, rada ise oli tähistatud helkuritega ja ei olnud hetkekski kartust, et kuhugi võib eksida. Ülevalt oli kihvt vaadata tervet jooksjate jaaniussi, mis allpool kulges. Lõppkokkuvõtteks sain M45-M55 klassis III koha ajaga 1:04,48 (oma kella järgi). Igal juhul sellistest jooksudest on lausa lust osa võtta, korraldus oli super!! Tänud korraldustiimile!”
31.10. Suusahullude ööjooks ~ 14 km
Naised:
4. Marge Nõmm – 1:12:32,6 – N45 – 1. koht
Mehed:
7. Marek Luts – 1:04:46,2 – M45 – 3. koht

Pjedestali kolmandal astmel Marek

Novembrikuu esimesel kuupäeval joosti Pärnumaal Audru sildade jooksu. Oli valida kahe distantsi vahel – 9,8 km ja 3 km. Bret Schär valis 9,8 km ning Mirjam Piik ja Mehis Mäe valisid 3 km. Breti jaoks oli taktika lihtne, sest stardis oli Anu Piiroja. Tuli lihtsalt Anu selja taga püsida ja lõpus teravalt nõelata. Ega see väga kerge ei olnud. Kuskil kilomeeter enne lõppu oli raske hetk olnud aga Bret pidas vastu ja lõpus pani keskmaajooksja kiiruse maksma ning edestas Anut 2 sekundiga. Järgmised naised olid juba kaugel. Võit tuli ka 3 km jooksus. Seal oli ülekaalukas võitja Mehis Mäe, kes edestas järgnevaid üsna kindlalt. Mirjam oli naistest kolmas ja N40 klassis teine. Naiste võitja oli A-klassi jooksja Lisett Alt. Mirjamile sai aga tasuks 2 karikat, üldarvestuses ja vanuseklassis.