Kahe oktoobrikuise nädala jagu võistlusi

jooksutrennid Tallinnas

Nüüd on võistluste osas veidi lahedamaks läinud ja nii palju jookse enam ei toimu. Aga ega neid vähe ka ei olnud. Täppsportlasi võis leida võistlemas üle terve Eestimaa.

Eelmisest postitusest jäi välja Marge Nõmme edukas start 1 km pikkusel Kadrijooksul. Noorte konkurentidega konkureerides tuli mõned noorjooksjad ette lasta aga N45 klassis oli vaid 1 jooksja parem. Ja ega seegi päris Marge vanuseklass pole. Meeste klassis tegi korraliku jooksu Mehis Mäe, kes saavutas tubli kolmanda koha.
04.10.2020. Pärnu Kadrijooks
naised ~ 1 km:
17. Marge Nõmm – 4.04,2 – N45 – 2. koht
mehed ~ 3 km
3. Mehis Mäe – 10:34

Vändras joosti igasugu distantse. Põhidistants on seal maraton aga maratoni stardis Täppsportlasi stardis polnud. Poolmaratonis olime esindatud aga nii naiste kui meeste osas. Meestest jooksis Mehis Mäe ja naistest Marge Nõmm. Mehise jooks oli väikest mahtu arvestades üsna edukas. Mis sa ikka tahad kui 100 km kuus jooksed. Mees paneb talendi arvelt. Väga tubli jooksu tegi aga Marge, kellel õnnestus joosta uus isiklik rekord. Naistest lõpetas Marge esikuuiku. Kõik eesolijad olid aga nooremad. Ägedalt pani! Oliver Kulbas jooksis aga 16 km pikkust distantsi. Temast oli eespool vaid 1 konkurent. Ilus punkt hooajale!
10.10.2020. Vändra poolmaraton
mehed:
8. Mehis Mäe – 1:26:13,2
naised:
6. Marge Nõmm – 1:43:15,5 (üldkoht – 22.)
16 km
2. Oliver Kulbas – 1:06:13,9

Järvakandis selgitati Eesti meistreid murdmaajooksus. Täppsportlasi oli stardis 2 – Bret Schär ja Liliana Torn. Erakordse aasta puhul oli ka distants erakordne. Nimelt joosti tavapärase 4 km asemel 6 km ja erakordne oli ka võistluse toimumise aeg, sest tavaliselt toimuvad krossijooksu MV-d kevadel. Ilm oli väga soe ja enamuse ajast päike paistis. Rada oli heas korras ja enamuses oli tegu mururajaga, kus oli hulgaliselt väiksemat sorti tõuse, mis ei lasknud kehal puhata. Eelregistreerunud 15-st jooksjast asus stardijoonele 12. Joosti kolm 2 km pikkust ringi. Nagu arvata võis, läks kohe eest Laura Maasik ja üsna pea järgnes talle Pille Hinn. Väikese vahega järgnes Maria Veskla aga järgmises pundis jooksid mõlemad Täppsportlased koos Evely Kurega. Sellises seisus kadusid jooksjad metsa vahele. Enne 1,5 km läbimist tulid jooksjad jälle nähtavale. Siis oli Bret juba kindlalt neljas. Liliana jooksis koos Evely Kurega aga Liliana samm polnud üldsegi kerge. Teise ringi alguses tundus, et Bret hakkas Mariaga vahet vähendama. Mõnekümne meetrise vahega nad metsa vahele kadusid. Kui tagasi tuldi, oli Bret juba ise 20-30 m ees. Liliana oli enda konkurendist natuke maha jäänud. Kui esipaar jooksis kolmanda ringi algul endiselt umbes 30 meetrise vahega – Laura ees ja Pille järel, siis ka teine paar oli umbes sarnase vahega – Bret ees ja Maria järel. Enne metsa vahele kadumist tundus, et Bretil läks raskeks. Maria oli juba 20 m kaugusele jõudnud. Ka Lilianal oli raske. Kuues koht küll säilis aga Mirjam Vint oli kõige rohkem 50 m kaugusel. Umbes 5. km kohal oli rajal informaator ja selle info põhjal oli kuulda, et Maria oli Breti kätte saanud ja joosti koos. Esipaar oli kaugel ees. Kui võistlejad 500 m enne lõppu nähtavale tulid, oligi kõik selge. Laura ja Pille olid küll suhteliselt väikese vahega aga Laura kontrollis jooksu. Maria tuli juba kindlalt kolmandana ja lõpus väsinud Bret oli kindel neljas. Kuigi Mirjam Vint oli Lilianale veelgi lähenenud, ei jaksanud ka tema kiiret lõppu joosta ja Liliana pääses üle joone ikkagi selgelt kuuendana. Pole paha – ütleks selle peale üks (kuri)kuulus suusatreener! Neljas ja kuues koht on tegelikult ju vägagi suurepärased tulemused. Medal saada kohe esimesel tõsisel treeningaastal, olekski üle ootuste. Pealegi polnud ju individuaalset medalit ka Pillel ja Marial aga nemad on juba aastaid tõsiselt harjutanud. Õnnitlused medalikolmikule – Laurale ja Sparta jooksjatele!
Breti ja Liliana ringiajad ka lõpetuseks.
Bret – 7:13 + 7:35 + 8:10
Liliana – 7:28 + 8:05 + 8:04
Eks see dünaamika näitab selgelt miks läks just nii aga mitte teisiti. Järelikult on mille kallal vaeva näha.
11.10.2020. Eesti MV murdmaajooksus
naised 6 km:
4. Bret Schär – 22:58
6. Liliana Torn – 23:37

Ka Võsu sügisjooksul käis üks Täppsportlane – Karina Jaunmuktane. Pole midagi öelda, Karina on aeroobset poolt väga kõvasti edasi arendanud ja kevadine 4:40 tempo on asendunud 4:10-se km tempoga. Selle pealt on hea vastu minna järgmisele hooajale. Kindlasti võimaldab paranenud aeroobne võimekus kiiremini joosta põhialal 800 m-l ja veelgi enam peaks paranema 1500 m tulemus. Kiirust on Karinal niigi üleliia. Võsul oli Karina kolmas naisjooksja ja tempot hoidis ta väga ühtlaselt 4:10 kandis algusest lõpuni kui välja arvata ülikiire paarisaja meetri pikkune lõpuspurt. Tubli jooks igat pid!
11.10.2020. Võsu Sügisjooks ~ 9,2 km
naised:
3. Karina Jaunmuktane 38:23 (üldkoht – 25.)

Eesti maastikumaratonil oli ka Täppsportlasi märgata. Rauno Tiits võttis asja tõsisemalt ja lõpetas 22, kohal. Lauri Ulm tuli tegema seltskondliku (võistkondlikku) jooksu ja oli 34. lõpetaja koos seltskonnaga. Selle tulemuseks oli aga Merlyn Valma esikoht naiste klassis, kes oli üks kolmest sama ajaga lõpetajast. Lauri hooaja lõpp saab olema äge – nädal varem jooksis ta Tartus poolmaratoni uue isikliku rekordiga, nüüd kergemal kujul maratoni ja veel nädal edasi Saaremaa 3-päeva jooks – igati korralik aeroobne hooaja lõpp.
11.10.2020. Eesti maastikumaraton
22. Rauno Tiits – 3:51:11
34. Lauri Ulm – 4:05:10

Kassid läinud, hiirtel pidu. Nii võiks öelda Tallinnas toimunud ööjooksu kohta, sest rõhuv jooksjaid enamus oli Sarma 3-päeva jooksul. Aga joosta sai isegi reaalselt ja tegelikult oli päris tugevaid jooksjaid rajal. Tõsi küll, maskid pidid stardialas ees olema ja maski võis ära visata alles jooksu alguses. Mõlemal pool raja ääres olid selleks prügikastid. Oli nii mõnigi jooksja, kes unustas maski ära ja jooksis rohkem kui pool kilomeetrit mask ees, võib-olla rohkemgi. Igal juhul viiendaks kilomeetriks olid kõik osalejad maski eest ära saanud. Eks väike mure oli ka korralduse osas, sest Rakveres toimunud ööjooksul on nii mõndagi juhtunud aga Tallinnas oli korraldus normaalne. Rajalt eksimistest polnud vähemalt esialgu kuulda. Raja julgestajad küll kõik aru ei saanud, miks nad seal on. Viimane suunaja enne Ülemiste keskust, hoidis küll liiklust kinni aga esimese võistleja tulles ei teinud ka rada lahti ja alles neoonvestis juhtratturi hüüde peale hakkas tegutsema. Paraku võttis kõik see aega ja liider pidi üle äärekivide hüppama. Järgmised võistlejad said juba ilusti läbi. Kl 20:00 anti start 10 km distantsile. Täppsportlasi startis 5 – Bret Schär, Liliana Torn, Marek Tõnismäe, Toomas Pärnassalu ja Veiko Kase. Peab ütlema, et oli päris pime ja 400-500 m järel oli raske võistlejaid suures grupis ära tunda. Näha oli, et naiste esikolmik hakkas eralduma. Ees oli Maria Veskla ning kohe kannul Bret Schär ja Liliana Torn. Kui tuldi tagasi, siis umbes 4,5 km peal oli võistlejaid juba võimalik ära tunda. Meeste liider, Juri Kovaljov, oli pikalt eest ära saanud. Enam polnud grupid nii tihedalt koos. Maria tuli väikese eduga Breti ees. Liliana oli kolmas ja edu neljanda jooksja, Merlin Mõistuse, ees umbes 100 m. Teiselt ringilt tulles oli Kovaljovi edu veelgi suurem. Naiste osas säilis pinge lõpuni. Maria Veskla jäi siiski ette aga Bret parandas 10 km maanteejooksu rekordit üle minuti ja oli kindlalt teine. Liliana oli kahjuks konkurendi ette lasknud ja lõpetas neljandana. Liliana tulemus oli siiski viimase aja tavatasemel ja lisaks tuli talle N50 ülekaalukas esikoht. Sügise poole on vormi kogunud Marek Tõnismäe. Päris alla 40 minuti sel korral veel ei tulnud aga küll ta tuleb. Tublilt jooksid ka Toomas Pärnassalu ja Veiko Kase. Tegelikult jõudsid enne 10 km lõppu finiśisse 5 km jooksjad, kes startisid kl 20:06. Täppsportlastest startis Karina Jaunmuktane. 5 km-s küll aega ei võetud aga võidu joosti ometi. Meeste esipaar spurtis lõpus ikka väga tõsiselt. Karina aga oli parim naisjooksja. 20:08 tuli suhteliselt kerge pingutusega, sest viimane km oli keskeltläbi 15 sekundit eelnevatest kiirem. See kinnitas veendumust, et aeroobne baas on olemas ja enam pole pääsu. Järgmisel aastal tuleb 800 m 2.15-ga ära joosta.
17.10.2020. Eesti ööjooks – Ülemiste ~ 10 km
naised:
2. Bret Schär – 38:29 – üldkoht – 25.
4. Liliana Torn – 39:28 – N50- 1. koht, üldkoht – 33.
mehed:
43. Marek Tõnismäe – 40:24 – M45 – 3. koht
191. Toomas Pärnassalu – 46:51 – M50 – 10. koht
303. Veiko Kase – 52:13 – M50 – 17. koht
5 km naised:
1. Karina Jaunmuktane – 20:08

Ööjooks on ikka suutnud jooksjaid üllatada. Polnud erand ka tänavu. Pildil Bret ja katkise karikaga Liliana.

Hooaja suurimast lõpuüritusest – Saaremaa 3- päeva jooksust – võttis osa 8 Täppsportlast. Väga tugevad jooksud tegi Tarvi Tameri, kes küll eraldi päevadel kordagi kümne parima hulka ei tulnud. Etappide kohad olid – 11., 12. ja 11. Stabiilsus aga maksab ka midagi. kokkuvõttes viis see Tarvi kümnendale kohale ja erilist rõõmu teeb elu kiireim 10 km. Tublid sooritused Tarvilt. Paremuselt järgmine Täppsportlane oli Lauri Ulm, kelle ülimalt aeroobsest hooaja lõpust sai juba eelnevalt kirjutatud. Eks 5 päeva tagasi läbitud maastikumaraton kärpis eelkõige 10 km tulemust aga iga päevaga läks Lauri konkurentidega võrreldes paremaks ja eriti tugev oli viimane päev. Korralik treeningvõistlus igal juhul. Kristjan Ööpik on viimasel ajal arenenud lausa iga võistlusega. Suve lõpus õnnestus 10 km napilt alla 40 minuti joosta ja edasi läks lahti – iga stardiga minut maha. Nii ka nüüd. Uus 10 km rekord on tõsiasi. Ka teine päev läks hästi. Koha poolest oli see Kristjani parim. Viimaseks päevaks olid jõuvarud küll üsnagi lõpukorral ja mõned kohad tuli ära anda. Aga üle ootuste olid need 3 päeva ikkagi. Jaan Õun läks sel korral rajale kindla peale. Esimese päeva jooksis ta suure varuga. Eks põhjuseks oli ka veidi tunda andnud põlv, millega oli vaja veel 2 päeva joosta. Pikematel päevadel oli Jaan paarikümne koha jagu kõrgemal ja kerkis iga päevaga üha ette poole. Täitsa OK tulemus Jaanilt.Hooaja lõppu nautis Kain Väljaots. Eks omajagu süüd oli ka selles, et vigastatud Ago Veilberg ei startinud ja “tipptaatide” meeskonda ei moodustatud. Sama moodi sörkis ka tavaliselt samas meeskonnas jooksnud Urmas Põldre. Kain sai joosta rahulikult ja vaadata suurepärast Saaremaa loodust. Eriti nauditav oli kolmas päev. Mõned kohad läksid küll kaduma aga jooksurõõm jääb.Raul Mändlast hakkab saama pikamaajoksja. Sel aastal on Raul teinud läbi suure arengu. Pea kõigi distantside isiklikud rekordid said Kohilas löödud. Vaid 10 km-s oli 46 minutit seni alistamata ja nüüd see õnnes ning päris suure varuga. Eks selle kiire 10 km tagajärjel võis veidi kannatada teise päeva tulemus aga 10 km oli põhieesmärk. Tegelikult olid ka teine ja kolmas päev olid senistest kiiremad ning viimase päeva jooks õnnestus Raulil eriti hästi. Mihhail Korasteljov oli juba varakult end 3-päeva jooksule registreerinud aga saatuse vastu ei saa. Tippvorm kadus koos ligi kuu aega kestnud influensa ravimisega. Mihhaili jooks kujunes rohkem läbimiseks aga ega see nüüd kõige hullem ka polnud. Välja tuli täitsa eelmiste aastate tulemus aga selle hooaja eelnevad suurepärased tulemused Kohila seeriajooksul oleks andnud kindlasti lootust palju enamaks. Hooaeg sai edukalt lõpetatud – see on põhiline. Stardis oli ka üks naisjooksja – Merle Männik. Eks Merlelgi on olnud paremaid aegu aga Saaremaal polnud ta vist enne jooksnud. Merle tunnetab enda vormi ideaalselt üle võimete jooksma ei hakanud. Iga päevaga koht parenes ja kolmanda päeva lõpuks võis ainult kurbust tunda, et jooks edasi ei jätkunud. Ilus hooaja lõpp Merlelt.
16.10.-18.10.2020. Sarma 3-päeva jooks – 10 km + 16,195 km + 16 km
10. Tarvi Tameri – 33:18,6 (11.) + 56:24,3 (12.) + 55:48,6 (11.) = 2:25:31,4 – M19 – 9. koht
56. Lauri Ulm – 36:52,0 (61.) + 1:03:30,0 (60.) + 1:01:47,2 (52.) = 2:42:09,1 – M19 – 32. koht
68. Kristjan Ööpik – 37:02,0 (65.) + 1:03:36,1 (63.) + 1:05:05,6 (80.) = 2:45:53,6 – M19 – 38. koht
96. Jaan Õun – 39:22,4 (117.) + 1:07:02,2 (97.) + 1:06:20,2 (93.) = 2:52:44,7 – M19 – 54. koht
150. Kain Väljaots – 40:01,7 (138.) + 1:07:26,7 (101.) + 1:15:15,4 (224.) = 3:02:43,7 – M45 – 17. koht
308. Raul Mändla – 45:48,8 (312.) + 1:20:39,7 (327.) + 1:19:23,8 (296.) = 3:25:52,2 – M45 – 36. koht
345. Mihhail Korasteljov – 47:02,9 (354.) + 1:22:39,0 (352.) + 1:22:39,7 (347.) = 3:32:21,6 – M45 – 39. koht
461. Merle Männik – 52:30,5 (501.) + 1:31:07,7 (472.) + 1:30:21,4 (462.) = 3:53:59,5 – N45 – 25. koht

Jooksupilte ka. Nr 111 Jaan ja 162 Kain.

Nüüd on plaanis natuke puhata ja siis sama hooga edasi.
Jooksmiseni!