Oktoobri esimese nädala võistlused

Oktoobrikuu saabumisega on võistlemise osas veidi rahulikumaks läinud. Võistlusi siiski oli ja võisteldi ka. Kõigest veidi täpsemalt.
——
Margus Pirksaare auhindadele käisid jooksmas Tarvi Tameri ja Kristjan Ööpik. Nad ju sealtkandist pärit mehed ja miks siis mitte osaleda. Joosti 5 tiiru ümber Türi tehisjärve ja hästi joosti. Ülekaaluka võidu sai Tarvi Tameri ja selle eest anti talle hiiglaslik karikas, mis ei tahtnud kuskile ära mahtuda. Kolmas lõpetaja oli Kristjan Ööpik. M35 klassis ehk noorveteranide hulgas teeniti seevastu kaksikvõit.

01.10.2020. M. Pirksaare auhinnajooks ~ 6 km

1. Tarvi Tameri – 19:46 – M35 – 1. koht
3. Kristjan Ööpik – 21:55 – M35 – 2. koht
——
Tartu linnamaratonil suutsid Täppsportlased kõik alad ilusti ära katta. 10 km-s tegi hooaja kiireima 10 km jooksu Tarvi Tameri ja tulemuseks kindel koht esikümnes. Madis Reinumägi tegi ka omal tasemel tubli jooksu.
Poolmaratonis selgitati ühtlasi ka Eesti meistrid. MV arvestuses jooksis Lauri Ulm. Kuna Lauri oli peale maratoni kohe haigeks jäänud, siis ta eriti suuri lootusi ei hellitanud. Arvestades raja raskusastet ja vähest treenitust, sai võetud eesmärgiks ületada Tallinna maratoni esimese poole tulemus – 1:22:03. Seis oli siiski veidi parem. Esimesed 10 km tulid 37:46-ga ja Lauri oli siis 35. kohal. Sealt edasi tõusis Lauri veel 3 kohta ja tempo langus oli vaatamata rasketele tõusudele ka väga minimaalne ning tulemuseks oli veidi ootamatult uus isiklik rekord. Omal treenituse tasemel läbis poolmaratoni ka Merle Männik.
Maratonis startis Toomas Pärnassalu. Eesmärgiks sai võetud kas kõik või mitte midagi. Lõpus tugevate krampidega võideldes tuli välja rohkem see tagumine variant. Aga maratoni tulemus on selleks aastaks kirjas.
——
Albu sügisjooksul osales Rauno Tiits. Oli raske olnud. Kahjuks selle jooksu kohta pole ametlikke tulemusi ja seetõttu on raske midagi võrreldavat lisada.
Tipu vallutamist võttis Rauno veidi kergemalt ja sai sel alal kolmanda koha. Tipujooksul osales ka Heddy Tiits aga edukamalt läks tütardel, kes said Mariliis Valma järel teise ja kolmanda koha.
03.10.2020. Albu sügisjooks ~ 11,5 km
7. Rauno Tiits – 47:07
Tipujooks ~ 220 m + 25 m treppe
3. Rauno Tiits – 1.33,4
Heddy Tiits
——
Kõige aktiivsemalt osalesid Täppsportlase Rae run sügisjooksul. Nagu ikka joosti ka sel korral 5,8 km pikkust ringi. Enne starti alanud kerge vihmasadu tegi raja libedaks ja ka tuult oli omajagu. Oli esimest korda tõeliselt sügisene ilm. Täppsportlasi see ei heidutanud. Starti tuldi kuuekesi. Rajale sööstsid Kristjan Ööpik, Liliana Torn, Marek Tõnismäe, Karina Jaunmuktane, Irmeli Vaher-Jaanson ja Raul Mändla. Kristjan Ööpik valis jäneseks M50 klassi superveterani Raido Raspeli. Raido oli aga päev varem poolmaratoni läbinud ja Distantsi teisel poolel jättis Kristjan jänese maha ja parima Täppsportlasena Kristjan ka lõpetas. Naistest juhtis paar kilomeetrit jooksu Katrina Stepanova aga distantsi teisel poolel jooksis Liliana tal selgelt eest ära. Lõpuks oli vahe päris suur. Tubli jooksu tegi Marek, kes M40 veteranide hulgas leidis end finiśiprotokollis kolmandalt realt. Eelmise aasta Rae run jooksudega võrreldes on suurima arengu läbi teinud Karina, kelle tulemus paranes koguni 6 minuti jagu. Vaid kolm naist oligi ees ja põhiklassis oli Karina lausa teine. Irmeli jooks tundus vihmastes oludes raskepärane ja napilt tuli ka jääda N40 klassis poodiumilt välja. Väga tublil jooksu tegi seevastu Raul, kes püsis Irmeli kandadel üsna pikka aega ja alles lõpus tekkis väike vahe.
——
Üks Täppsportlane jooksis Orissaares. Loomulikult oli selleks saarlane Jaan Õun. Tore väike jooks oli aga kahjuks pidi Jaan kogu distantsi üksi jooksma. Ta kirjutas ka mõned read: “Täna toimus Orissaare “peaaegu 10 km” sügisjooks. 2 veterani jäid seekord ettepoole. Juba stardist läksid ja mõlemad olid võidu peal väljas kuni lõpuni. Järgmised olid ka väga kaugel. Väikeste ürituste viga. Muidu oli väga tore jooks ja auhinnaks anti kohalikke talusaadusi. Lõpetajatele pakuti finišis hiid-porgandit”
04.10.2020. Orissaare sügisjooks ~ 10 km
3. Jaan Õun – 39:16
——
Nüüd hakkab võistlusi harvem olema aga ega nad läbi ole. Eesti meistrivõistlused murdmaajooksus on isegi veel tulemas ja palju teisigi huvitavaid jookse.