Septembrikuu viimase nädalavahetuse võistlemised

Tekkis juba tunne, et nüüd on võistlemisega veidi lahedam aga ei, kõik jätkus samal viisil, üks võistlus ajas teist taga. Kiire kokkuvõte ka eelmise nädala jooksmistest.

——
Ümber Värska järve jooksis Marek Luts. Sooja ilma ja raske raja kiuste tuli täitsa normaljok tulemus. Esimene ring ümber järve kulges 21:55-ga, teine veidi kauem. Marek ise kirjutas ka mõned read.
Marek: “24.09.2020 sai joostud 10 korda toimuval Ümber Värska järve jooksul, mille pikkus oli 10km. Jooksma pidi 2 korda ümber Õrsava järve(ringi pikkus 5 km). Kuigi olen siinkandis tööl juba kolmandat aastat, ometi ei ole õnnestunud siin võistelda. Rada ise oli tehniliselt üsna raske, oli asfalti, kruusateid, tõuse ja konarlikke teid. Kogu aeg pidi vaatama jalge ette, et mitte valesti astuda. Ilm oli väga soe, olgugi et jooks algas 18:15. Kraadiklaas näitas veel +22 kraadi. Esimene ring kulges väga hästi, suutsin normaalse tempoga joosta, aga teine ring võtsin tempot maha kuna ikkagi oli veidi raske joosta. Lõpuaeg oli 44:15, üldarvestuse koht 26, M50 arvestuses 4 koht. Kokku osales jooksul 108 võistlejat.”
24.09.2020. Värska järve jooks ~ 10 km
26. Marek Luts – 44:25 – M50 – 4. koht
——
Maardu sügiskrossil rakendati sel korral turvameetmeid ja ühisstarti ei toimunud. Jooksjad võisid enda poolt vabalt valitud ajal starti minna ja joosti eraldistardist. Ajavahemik oli siiski antud: kl 10:30-13:00. Tegu on erakordselt nõudliku rajaga, kus puhkemomente praktiliselt polegi ja distants on ka veidi üle 5 kilomeetri. Ühesõnaga tegu on tõelise krossiga. Täppsportlastest osales Bret Schär. Eks pikakasvulisel ja tugeva pöiatõukega jooksjal on sellisel ebatasasel pinnasel väga raske joosta aga polnud viga. Bret oli kindlalt parim naisjooksja ja mehigi oli kiiremaid vaid seitse.
26.09.2020. Maardu sügiskross ~ 5 km
8. (N – 1.) Bret Schär – 21:28
——
Järjekordsed Rauno Tiitsu kiired kilomeetrid Garmini keskkonnas äratasid huvi, kas on tegu võistlusega või siis jälle kiire trenniga. Tundus trenni jaoks veidi kiire olevat. Ja nii oligi. Süvauuringud interneti keskkonnas ja üle küsimine Rauno enda käest näitasid, et tegu oli jooksuga ümber Võhma linna. Rauno ise polnud jooksust küll erilises vaimustuses aga napilt üle 5 km pikkuse distantsi läbimise aeg polnud ju paha ja kiiremini suutis seda vaid seitse jooksjat.
26.09.2020. Jooks ümber Võhma linna ~ 5 km
8. Rauno Tiits – 18:18,1
——
Märjamaa alevijooksul võttis maksimumi, või siis peaaegu maksimumi, Olga Andrejeva. Nimelt startis Olga kahel distantsil – 4,4 km ja 6 km-l. Lühema distantsi Olga võitis, lastes ette vaid kuus meesjooksjat. Pikemal distantsil tuli alla vanduda Liis-Grete Arrole. Sellel distantsil oli meestega veel kehvemini. Nimelt pääses parimate naiste ette vaid kolm meest.
26.09.2020. Märjamaa alevijooks
4,4 km
7. (N – 1.) Olga Andrejeva – 16:47
6 km
5. (N – 2.) Olga Andrejeva) – 23:00,1
——
Helsinkis sai Marika Ropärgi poolt teoks järjekordne “jänishomma”. Vaatamata kahtlasele põlve seisundile oli Marika stardis ja oli üks mitmest kahe tunni jänestest. Jänese värk õnnestus.
26.09.2020. Helsinky Half Marathon
Marika Roopärg – 1:59:28
——
Mehis Mäe otsustas Kilingi-Nõmmel joosta ümber kolme koolimaja. Jooksjaid oli teisigi ja lausa üle 300. Mehisest kiiremini said ringiga hakkama vaid kuus jooksjat. Igati tubli tulemus Mehise poolt, sest ta pole sel hooajal harjutamisele väga suurt rõhku pannud.
26.09.2020. Kolme koolimaja jooks ~ 9,5 km
7. Mehis Mäe – 35:29
——
Anija valla rahvajooksul oli pikkust 6,7 km. Sealt leidis end jooksmas ka üks Täppsportlane – Marge Nõmm. Vanuseklasse küll polnud aga kiired veteranid saavad ka niisama hakkama. Margele naiste hulgas kolmas koht.
26.09.2020. Anija valla rahvajooks ~ 6,7 km
N – 3. Marge Nõmm – 30:10
——
Päev hiljem oli Marge Nõmm stardis Porkuni järve ääres. Joosti ümber järve. Oli äge jooks ja jooksjaid palju. Marge oli viiekümne teine lõpetaja, naistest seitsmes ja N50 klassi võitja. Edukas nädalavahetus oli.
27.09.2020. Jooks ümber Porkuni järve ~ 6,2 km
52. (N – 7.) Marge Nõmm – 27:04 – N50 – 1. koht
——
Kõige osavõturohkem oli Täppsportlaste osas Kehtna – Kaereper jooks. Tegu oli täiesti uue jooksuga. Ilm oli septembri lõpu kohta erakordselt soe ja tuult ka mõõdukalt, õnneks külje pealt. Distantside valik oli lai – 3 km, 5 km ja 10 km. Kas neid just nii palju pidi olema, on küsitav, sest 10 km võistlus oli väga hõre. Eri distantside stardid anti 1 minutilise vahega, alustasid 10 km jooksjad, siis 5 km ja lõpuks 3 km võistlejad. Täppsportlasi startis seitse. 10 km oli ainsana stardis Liliana Torn. Kõik ülejäänud jooksid 5 km – Tarvi Tameri, Karina Jaunmuktane, Viljar Hiienõmm, Irmeli Vaher-Jaanson, Mirjam Piik ja Ramune Susloviene. 10 km-s oli kõik väga lihtne. Kui stardikiirendus välja arvata, olid esimesed üsna pea selged. Janar Juhkov läks oma teed ja Liliana Torn jooksis järgmisena. Nende vahe oli suur ja omakorda järgmised olid kaugel maas.
5 km-s eristus algul kaks jooksjat – Mardo Lundver ja Tarvi Tameri. Tasapisi läks Mardo eest aga väga pikaks vahe ei läinud. 3.-5. mees jooksid järgmise grupina, mis lõpu eel lagunes aga sealt edasi tuli Täppsportlaste punt. Punti vedas Viljar, tema tuules jooksid Karina ja Mirjam. Veidi kaugemal tulid Irmeli ja Ramune. Enne pöördepunkti jäi Mirjam Viljarist ja Karinast veidi maha. Irmeli aga jõudis Mirjamile järele. Ramune tuli veidi maas Eve Kitvelist. Tagasiteel jooksis Karina Viljaril eest ära ja Irmeli omakorda möödus Mirjamist. Ramune läks peale 3.-ndat km-t Eve Kitvelist mööda ja naiste nelikvõit oligi tõsiasi. Ramune sai veel veteranide esikoha. Viljar oli MV klassis teine ja Tarvi sai põhiklassis teise koha.
Kui 5 km jooksjad olid lõpetanud jäi oodata 10 km võistlejate tulekut. Midagi polnud muutunud. Janar Juhkov tuli pikalt ees. Sama kindlalt tuli teisena Lilina, kes oli naiste üldvõitja ja loomulikult ka NV klassi parim. Lõbus moment tekkis autasustamisel kui selgus, et Liliana edestas NV klassi teist jooksjat 55 minutiga??? Ehk siis teine jooksja pidi Liliana lõpetamise hetkel olema kuskil 4 km märgi juures.